Sari la conținut

Colentina - Suveica R6 Albastru


aleex_costy
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 267
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

da,nu am negat niciodata treaba asta , incercam doar sa subliniez ca discutiile pe tema educatiei si faptul ca tatal baiatului trebuia sa poarte prezervativ etc nu-si au locul si nici rostul si in acelasi timp sa nu uitam ca motivul accidentului nu a fost faptul ca baiatul nu avea permis ci faptul ca cel beat a traversat ilegal...plangem dupa el acuma,dar daca baiatul avea permis sunt curios ce mai ziceati de cel decedat...

 

Noroc ca magistratii nu vor ajunge la concluzia ca de vina a fost inventatorul motocicletei. Foloseste-ti neuronii tata ! Daca nu dadea peste betivul ala poate lovea un grup de copii care traversau pe verde, era mai bine asa ??? Orasul e plin de obstacole pe care unul fara permis nu are nici macar minima indemanare de a le evita, ca sa nu mai vorbim de cei cu permis dar dementi. Ma apuca durerea de cap cand vad ca nu esti singurul care are un mod de gandire "criminal" si ca nu puteti accepta ca nu era decat o chestieune de timp pana cand ori el va muri ori va omora pe un altul. Cati trebuia sa omoare ca sa-ti schimbi modul de a gandi ? Nu mai bine i-ar fi traversat drumul un camion ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

zicea cineva de limita de viteza pana la evitarea oricarui pericol. mai citeste, tati, asta era pe vremea lui ceasca, ar trebui sa mai dai sala inca o data

Eu sunt ala, imi recunosc greseala, tocmai am dat in septembrie anul trecut :baldy:

 

in concluzie, tipul e vinovat ca a mers fara permis. atat. accidentul se intampla oricum...

 

Permiteti-mi, totusi, sa va reamintesc ceva tuturor celor care tot va dati cu parerea despre carnet aici: Daca un conservar va accidenteaza si fuge de la locul accidentului, sunteti gata sa-l spanzurati. Indiferent daca stia sau nu sa conduca. Agravanta e fuga de la locul accidentului.

Hai sa fim seriosi, jumate din voi ati mers macar odata fara permis, se putea intampla ceva rau oricand. Dar spuneti-mi daca macar 5% dintre voi ati fugi de la locul accidentului.

S-a speriat pustiul? A lasat un om in sange pe caldaram si s-a gandit in primul rand la el? Aici e buba.

 

Duracell, draga, prietenul tau cam pute. Ti-o fi prieten, oi fi tinand tu la el, dar eu nu l-as vrea prin preajma mea.

Si nici pe parintii lui sa-mi fie vecini de bloc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Noroc ca magistratii nu vor ajunge la concluzia ca de vina a fost inventatorul motocicletei. Foloseste-ti neuronii tata ! Daca nu dadea peste betivul ala poate lovea un grup de copii care traversau pe verde, era mai bine asa ??? Orasul e plin de obstacole pe care unul fara permis nu are nici macar minima indemanare de a le evita, ca sa nu mai vorbim de cei cu permis dar dementi. Ma apuca durerea de cap cand vad ca nu esti singurul care are un mod de gandire "criminal" si ca nu puteti accepta ca nu era decat o chestieune de timp pana cand ori el va muri ori va omora pe un altul. Cati trebuia sa omoare ca sa-ti schimbi modul de a gandi ? Nu mai bine i-ar fi traversat drumul un camion ?

Care a fost motivul accidentului?Clar,spune-mi ce ai trece in raport in locul unui politist de la circulatie ??"accidentul s-a soldat din pricina lipsei de permis a conducatorului motocicletei Yamaha bla bla bla...sau accidentul s-a soldat ca urmare a traversarii ilegale printr-un loc nepermis a unui barbat in varsta de X ani aflat in stare de ebrietate"?

Inca o data ca se pare ca nu ma fac destul de inteles , nu ii iau apararea celui ce a facut accidentul si a fugit de la locul accidentului , doar imi spun parerea vis-a-vis de tampeniile spuse de multi (care se repeta pe mai multe topicuri) si de gandirea "inside the box" a multora ... Deja discutam aiurea,eu ma retrag Noapte Buna

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu gandesti cum tb...vb de parca ar fi vinovat de accident...e el de vina ca a traversat omu ala neregulamentar?

 

da..dak mi-ar fi lovit un cunoscut l-as fi urat...recunosc...dar nu l-as fi acuzat :baldy:

 

afara era rece. nu avea cum sa incalzeasca gumele. le-am vazut ca am fost la locul accidentului si gumele trebuiau schimbate. deci aderentza ioc! daca stii ca n-ai cauciucuri nu te dai la motor si la 6-7 grade afara! pe soseaua colentina ai loc sa intorci tirul! datorita lipsei de experienta s-a blocat poate pe frane! daca (cu toate ca nu mai are rost ce zic acum) dadea drumul la frane si inclina motorul poate reusea sa evite! un motorist cu experienta sunt sigur ca reusea! ce a dus la incident sunt mai multi factori! lipsa de km, motor puternic, temperatura scazuta, lipsa aderentei, poate si un moment de neatentie!

NU avea ce cauta pe drum public fara carnet! din pacate acum e tardiv acest "daca"

 

Duracell, daca doamne fereste ar fi lovit un membru al familiei mele, dupa principiul ochii pentru ochii si dinte pentru dinte, ii smulgeam inima din piept acelui putoi de prieten minunat al tau!

 

 

 

iti doresc sa ai un baiat...caruia sa-i placa motocicletele cu adevarat..cum ii placeau si lui...sa-i placa viteza..sa fie un pusti pasionat...atat iti zic...continuarea ai s-o vezi tu

 

incearca de pe acum sa iei jucaria unui copil :baldy:

si v-am zis deja ca...II PARE RAU SI CA STIE CA E VINOVAT!!

 

sa-i placa? sa-i fie de bine, sa munceasca sa-si ia daca vrea! am schimbat 3 motoare si 5 masini pana acum bah baiatule! tata nici macar bicicleta nu mi-a luat cand eram mic! tot eu mi-am luat-o si pe aia!

bataia e rupta din rai! daca exista posibilitatea ca "jucaria" aia sa-i faca rau i-o iau si daca se da cu curu de pamant, ii mai dau eu cateva daca nu pricepe! daca ti la viata copilului iti spun eu ca nu ii iei motor la traficul de azi, daca n-are nici carnet! chestia asta sa-i dai la copil ca plange dupa o jucarie e o prostie sa-l inveti asa! sange la gura si la munca! nu moca! ca d'aia societatea de azi e plina de retarzi! capata totul moca si se cred zmei! si daca-i intrebi ce e aia o volanta se uita la tine ca bou la poarta 9.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa-i placa? sa-i fie de bine, sa munceasca sa-si ia daca vrea! am schimbat 3 motoare si 5 masini pana acum bah baiatule! tata nici macar bicicleta nu mi-a luat cand eram mic! tot eu mi-am luat-o si pe aia!

bataia e rupta din rai! daca exista posibilitatea ca "jucaria" aia sa-i faca rau i-o iau si daca se da cu curu de pamant, ii mai dau eu cateva daca nu pricepe! daca ti la viata copilului iti spun eu ca nu ii iei motor la traficul de azi, daca n-are nici carnet! chestia asta sa-i dai la copil ca plange dupa o jucarie e o prostie sa-l inveti asa! sange la gura si la munca! nu moca! ca d'aia societatea de azi e plina de retarzi! capata totul moca si se cred zmei! si daca-i intrebi ce e aia o volanta se uita la tine ca bou la poarta 9.

:baldy: :baldy:

 

PREA PERTINENT frate !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce marca e rahatu' ala de casca, de s-a mucit in halul ala?!

casca aia e o casca gen pheonix care le gasesti in piete si sunt cam un mil bucata

eu am 4 casti una shark si probiker pt kawasaki si 2 ca alea din foto care le folosesc la moped

in timp ce ma indreptam spre un magazin fara sa vreau am scapat una jos din mana si va zic ca mare mia fost mirarea ca i s-a facut o foarte mare gaura :baldy:

alea sunt casti care se folosesc doar sa nu iei amenda

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

casca aia e o casca gen pheonix care le gasesti in piete si sunt cam un mil bucata

eu am 4 casti una shark si probiker pt kawasaki si 2 ca alea din foto care le folosesc la moped

in timp ce ma indreptam spre un magazin fara sa vreau am scapat una jos din mana si va zic ca mare mia fost mirarea ca i s-a facut o foarte mare gaura :baldy:

alea sunt casti care se folosesc doar sa nu iei amenda

 

ce e nasol e ca daca o iei la despicat ... ar trebui sa iei amenda pentru alea ... ca nu sunt omologate (deh ... international vorbind, n-au standarde de certificare/fabricare/siguranta :| )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@unforgiven: my god... ce pana mea sa mai zici la asta...cumperi un bici, ceva, sau inca nu ai copii? :baldy:

 

daca nu pricepe cumpar bici si in capat pun plumb! eventual il invat autoflagelarea :baldy: copii? cred ca am pe undeva, dar din fericire nu platesc inca pensie alimentara nicaieri :baldy:

blamez parintii pentru astfel de gesturi criminale! oameni fara minte!

bai duracell stii ce fac prietenii? ce mi-au facut mie! mi-am luat moto cu putin inainte sa-mi iau carnetul! stii ce-au facut? mi-au luat cheile sa nu ies cu el!!! hai sictir amice!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

parintii puteau sa-i ia 20 de masini si 14 motoare , avea peste 18 ani , ramane decizia lui daca foloseste cele 20 de masini sau cele 14 motoare si eventual un elicopter ... am masina si motor de dinainte sa am 18 ani ...si m-am tot uitat la ele in garaj si prin curte fara sa-mi spuna nimeni zilnic sa nu le folosesc..taloanele si cheile au fost la mine in tot acest timp iar rezervoarele pline cu benzina. :baldy:

 

 

daca nu pricepe cumpar bici si in capat pun plumb! eventual il invat autoflagelarea :baldy: copii? cred ca am pe undeva, dar din fericire nu platesc inca pensie alimentara nicaieri :baldy:

blamez parintii pentru astfel de gesturi criminale! oameni fara minte!

bai duracell stii ce fac prietenii? ce mi-au facut mie! mi-am luat moto cu putin inainte sa-mi iau carnetul! stii ce-au facut? mi-au luat cheile sa nu ies cu el!!! hai sictir amice!

 

 

deci atunci cum era ? :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu stiu de ce tot incearca domnul duracel sa ne tot convinga ca baetzashul vinovat e baiat de comitet, giugiuc de giugiuc, ca cel putin pe mine nu ma convinge...

 

sunt satul de indivizi, mai mult sau mai putin de bani gata, care au impresia ca legea e optionala, ca permisul e ceva facultativ, ca indicatoarele sunt pt fraieri. si ma refer aici si la cei pe 2 si la cei pe 4 roti.

 

nu ai permis, nu circuli pe drumuri publice. punct. si daca pana la 19 ani nu avea inca permis (nu mai vorbim ca din cate stiu, la 19 ani nu ai voie sa mergi pe 600 cmc, decat daca ai de cel putin 2 ani A1), inseamna ca il durea in 14 de reguli, de politie si de ceilalti de pe strada. de la 16 ani, tot putea sa-si ia A1...

 

 

 

 

 

ai voie sa conduci si de 1000 daca vrei dar cu inca o conditie. daca nu ai cei 2 ani de A1 trebuie sa dai o testare suplimentara la o scoala de soferi, care sa iti dea apoi un certificat ca esti apt sa conduci si un astfel de motor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

unforgiven...JURI ca nu ai mers niciodata in trafic fara carnet? sau cel putin cu carnetu suspendat ?:baldy:)

Iepurasule tu chiar crezi ca nu exista si oameni constienti ? NU trebuie sa mergi fara carnet nu ca nu ai sti sa conduci ci pentru ca ti se poate intampla ce i s-a intamplat amicului tau ..

Editat de Schuberth
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am motor (cumparat de mine), acum fac scoala. Pentru asta nu am iesit si nu o sa ies in trafic pana cand nu AM CARNET. Sunt de acord ca se putea intampla oricui, cu sau fara carnet, dar pe mine ma deranjeaza f mult un alt aspect. Din cauza unora ca astia motociclistii vor fi din ce in ce mai vanati de politisti. Se va ajunge la un moment dat sa te gaseasca vinovat si pentru ce nu ai facut doar pt ca esti motociclist. Credeti-ma ca stiu ce spun. Lucrez in presa si am auzit destule opinii ale politistilor pe tema "motociclistii criminali". :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

duracell am avut carnetul suspendat in toamna anului trecut. AM avut sofer 3 luni de zile! n-am iesit cu moto 3 luni amice! am turbat, dar n-am iesit!!! prostia se plateste! eu am platit ca am intrat in comuna pe frana cu 120, mergeam maxim cu 70-80 in comuna, dar am dat de niste militieni care au pus radarul la 7m dupa semnul de comuna! si puf am ramas fara! soferul a fost unul din cei mai buni prieteni, daca el nu putea imi angajam sofer! suficient de clar?

 

p.s.eram cu masina, nu cu moto.

Editat de unforg1ven
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am motor (cumparat de mine), acum fac scoala. Pentru asta nu am iesit si nu o sa ies in trafic pana cand nu AM CARNET. Sunt de acord ca se putea intampla oricui, cu sau fara carnet, dar pe mine ma deranjeaza f mult un alt aspect. Din cauza unora ca astia motociclistii vor fi din ce in ce mai vanati de politisti. Se va ajunge la un moment dat sa te gaseasca vinovat si pentru ce nu ai facut doar pt ca esti motociclist. Credeti-ma ca stiu ce spun. Lucrez in presa si am auzit destule opinii ale politistilor pe tema "motociclistii criminali". :baldy:

 

 

Merg cu motorul de ceva timp, nici un politist nu s-a luat de mine... ba dimpotriva, cand am avut nevoie de ceva m-au ajutat. Cred ca sunt oameni si oameni, politisti si politisti. Majoritatea m-au comptimit spunand ca e periculos si risc f mult...etc..etc... Fiecare spunem din experiente proprii.. eu spun cum a fost la mine... Desigur ca sunt si politisti care se dau ceva mai dur la motoristi dar sper sa nu intalnesc...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Merg cu motorul de ceva timp, nici un politist nu s-a luat de mine... ba dimpotriva, cand am avut nevoie de ceva m-au ajutat. Cred ca sunt oameni si oameni, politisti si politisti. Majoritatea m-au comptimit spunand ca e periculos si risc f mult...etc..etc... Fiecare spunem din experiente proprii.. eu spun cum a fost la mine... Desigur ca sunt si politisti care se dau ceva mai dur la motoristi dar sper sa nu intalnesc...

 

 

 

sunt de acord ca sunt politisti si politisti. si stiu ca daca te duci la ei sa le ceri ajutorul, te ajuta fara probleme. Ca pasager, am cunoscut asta foarte bine si de foarte multe ori. Dar daca te vad in trafic cu ceva care li se pare ca nu e ok, atunci de frig rau. Asta chiar daca doar li s-a parut. Si totul a inceput dupa accidentul de anul trecut de la Galati. Am cunostinte politisti pe care nu ii pot convinge ca nu toti motociclistii sunt inconstienti si criminali ai soselelor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

imi cer scuze k fac offtopic acum dar...unforg1ven...MINTI ai iesit CEL PUTIN o data cu motoru in trafic cu carnetu suspendat...kiar dak ai mers putin ...

 

asa ca nu va mai dati voi zmei si usi de biserici ca nu sunteti...greseala lui e ca nu avea carnet si a fugit...acum plateste...dar motivul pt care a lovitul omul NU este carnetul dar se pare ca decat unii inteleg astea...ceilalti ar intelege doar dak ar pati la fel (Doamne fereste)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

imi cer scuze k fac offtopic acum dar...unforg1ven...MINTI ai iesit CEL PUTIN o data cu motoru in trafic cu carnetu suspendat...kiar dak ai mers putin ...

 

asa ca nu va mai dati voi zmei si usi de biserici ca nu sunteti...greseala lui e ca nu avea carnet si a fugit...acum plateste...dar motivul pt care a lovitul omul NU este carnetul dar se pare ca decat unii inteleg astea...ceilalti ar intelege doar dak ar pati la fel (Doamne fereste)

 

Crezi ca daca noi acum spunem in cor ca suntem de acord cu tine ii este mai usor ? Sau familiei celui care a murit ? Faptul e consumat, unul este acasa acum sau la sectie iar altul este la morga. Am spus fiecare ce parere avem. Nu ramane ca cei care citesc sa invete ceva din asta daca, desigur, se simt vizati. Eu din tot acest topic am retinut ca prin oras e din ce in ce mai aiurea sa circuli cu motorul asa ca optiunea mea de a merge mai mult afara este din ce in ce mai buna. Orasul este periculos... Nu am ajuns la nivelul Greciei, de ex, unde multimea de motoristi s-a impus, este adevarat, cu pierderi serioase. Imi place sa merg cu motorul dar prefer in afara orasului... Pare ceva mai sigur si numarul accidentelor poate sa confirme. Noapte buna va doresc si asfalt uscat!

Editat de Tano
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

imi cer scuze k fac offtopic acum dar...unforg1ven...MINTI ai iesit CEL PUTIN o data cu motoru in trafic cu carnetu suspendat...kiar dak ai mers putin ...

 

asa ca nu va mai dati voi zmei si usi de biserici ca nu sunteti...greseala lui e ca nu avea carnet si a fugit...acum plateste...dar motivul pt care a lovitul omul NU este carnetul dar se pare ca decat unii inteleg astea...ceilalti ar intelege doar dak ar pati la fel (Doamne fereste)

 

 

frate...daca omu` ti-a zis ca nu a iesit ... inseamna ca nu a iesit ? ce e asha de greu de priceput ? l-ai vazut tu in trafic fara carnet ? ai cum sa dovedesti ? de ce te-ar fi mintit el pe tn ? ti se pare anormal sa existe oameni cu capu` pe umeri ? topicul asta era dedicat inconstientului cu r6 care ne face comunitatea sa para "patata" de astefel de specimene...nu sa il acuzi pe saracu om ca a mers fara carnet "CEL PUTIN O DATA"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si dak il lovea unu cu carnet va incalzea cu ceva? sau pe el? NU ...tot la morga ajungea...amandoi au fost...omu nepotrivit la locul nepotrivit :baldy:

 

imi pare rau pt el...nu vreau sa stiu ce e pt familie..avea si el nepoti...copii :baldy: nu vreau sa ma gandesc

 

 

 

hahaha...vladutze...crede-ma pe cuvant ca a iesit =)) si e normal sa nu recunoasca ca doar despre asta e vb aici nu? de motociclistii PROSTI care ies cu moto fara carnet :baldy:

 

na belea ca iesiti si voi sfintii...CREDE-MA ca nu sunt toti ce par a fi :baldy: sau ce vor sa fie :wave:

 

tu unforg1ven acum sa nu te razbuni pe mine...n-am vrut sa fiu rau doar sa nu va mai dati usi de biserici

Editat de iepurasul_duracell
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...