Sari la conținut

Mobra


Postări Recomandate

toba nu e murdare ca mobra nu are decat 70 km din care 50 facuti de mine. ce fel de bujie merge la mobra ca am schimbat vreo 5 cu coduri diferite pe ele si la fel face. si cum se regleaza avansul??? dar treaba ciudata e ca nu cred ca a umblat nimeni la avans ca avea numa 20 km cand am intrat in posesia ei.

Editat de schumydan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 4,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Eu am 11.000 km si tot nu mi-o raspuns nimeni la intrebarea referitoare cu telescopu din fata :unsure: Azi am demontat tot motoru , am curatat cadrul cat am putut ... si sper ca pe saptamana viitoare sa fie gata de vopsit , dupa care vine restul :cheers: maine demontez din nou furca si o bat cu cioicanu cu speranta sa intre la loc de nu ... am sa apelez la voi pentru a cumpara una :huh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O intrebare rapida , inafara de peria de sarma prinsa in bormasina... cu ce altceva se mai poate da jos stratu de vopsea? ca la rezervor m-am chinuit circa 2 ore si... unde e restul :unsure: .Merci

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O intrebare rapida , inafara de peria de sarma prinsa in bormasina... cu ce altceva se mai poate da jos stratu de vopsea? ca la rezervor m-am chinuit circa 2 ore si... unde e restul :unsure: .Merci

Decanol,Supercromofag si vreo doua beri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Incearca pe www.Eurocolor.ro au 2 magazine in bucuresti si cica.... acolo se gaseste. Din fericire este si in cluj :huh: maine dau o pedala sa cumpar, sper sa nu ma usuce de bani

Apropo ce bujie sa imi cumpar ? pana acuma am avut Sinterom m14-280A , vreau sa am toate pregatite nu in ultimu moment sa umblu dupa piese si magarii :unsure: :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si acum cine ma ajuta cu problema mea de mai sus k imi uda bujia dupa ce o opresc???? toba murdara si bujia se exclud

nivel dereglat de la plutitor,sau spart si cui ponto cu uzura mare..........asfalt uscat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Incearca pe www.Eurocolor.ro au 2 magazine in bucuresti si cica.... acolo se gaseste. Din fericire este si in cluj :huh: maine dau o pedala sa cumpar, sper sa nu ma usuce de bani

Apropo ce bujie sa imi cumpar ? pana acuma am avut Sinterom m14-280A , vreau sa am toate pregatite nu in ultimu moment sa umblu dupa piese si magarii :unsure: :cheers:

 

multumesc de info! dar siteul cred ca este eucolor.ro!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dada :cheers: imi cer scuze pentru gresala. Mi-am cumparat azi o sticla de solutie magica e la sitcla de 1L si ma costat 19.5 lei .Da crede-ma .. merita :unsure: face minuni. aplici cu o pensula si vezi cu ochii cum se decojesete vopseaua.numa nu uita, sa fi afara la aer sa ai manusi , masca... eu nu am pus ca batea vantul din toate directiile :huh: Mai am de curatat cadrul si aripile . Dupa ce toata e decojita sa mai dau cu smirgel sau ceva? sau sa curat un pic cu benzina si sa dau cu spritzchit ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si cum spuneam bag si pozele cu mobra mea de 77 km.

Da! Respecte.

Am vazut si in Targu-Mures doua,mai rulate dar in aceeasi stare.Una era de vanzare.

 

multumesc de info! dar siteul cred ca este eucolor.ro!

Gasesti in orice magazin de chimicale.Si nu te usuca ,e 15-20 lei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dada :cheers: imi cer scuze pentru gresala. Mi-am cumparat azi o sticla de solutie magica e la sitcla de 1L si ma costat 19.5 lei .Da crede-ma .. merita :unsure: face minuni. aplici cu o pensula si vezi cu ochii cum se decojesete vopseaua.numa nu uita, sa fi afara la aer sa ai manusi , masca... eu nu am pus ca batea vantul din toate directiile :huh: Mai am de curatat cadrul si aripile . Dupa ce toata e decojita sa mai dau cu smirgel sau ceva? sau sa curat un pic cu benzina si sa dau cu spritzchit ?

acea solutie magica se numeste decapant...eu il folosesc la machete..si dupa ce dai cu decapant trebuie sa iei piesele la smirgheluit:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dada :cheers: imi cer scuze pentru gresala. Mi-am cumparat azi o sticla de solutie magica e la sitcla de 1L si ma costat 19.5 lei .Da crede-ma .. merita :unsure: face minuni. aplici cu o pensula si vezi cu ochii cum se decojesete vopseaua.numa nu uita, sa fi afara la aer sa ai manusi , masca... eu nu am pus ca batea vantul din toate directiile :huh: Mai am de curatat cadrul si aripile . Dupa ce toata e decojita sa mai dau cu smirgel sau ceva? sau sa curat un pic cu benzina si sa dau cu spritzchit ?

Da-i putin cu smirgel sa fie mai aderent la spritz chit.Ai grija sa nu cada pe plasticuri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cateva poze de pe ziua de azi .Am rezolvat si telescopul din fata cu un surub mic :unsure: Maine am sa decojesc cadrul si farul

 

a ramas excelent! sunt si eu interesat de proces, pentru ca in scurt timp, o sa am de-aface cu asa ceva!

 

ce pot sa iti spun din auzite, am inteles ca exista o vopsea pe baza de zinc, care ar prinde bine sa dai acum un strat pe tabla!

 

spor la treaba!

 

 

 

cam ce cantitate e nevoie pentru o "mobra"?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si cam care este pretul corect pentru o mobra ca a mea. ca ma bate gandul sa o vand. actele trebuiesc perfectate.

Cat o bicicleta buna,ca nu prea le vrea nimeni(in afara de bolnavii de noi :) ).

 

a ramas excelent! sunt si eu interesat de proces, pentru ca in scurt timp, o sa am de-aface cu asa ceva!

 

ce pot sa iti spun din auzite, am inteles ca exista o vopsea pe baza de zinc, care ar prinde bine sa dai acum un strat pe tabla!

 

spor la treaba!

 

 

 

cam ce cantitate e nevoie pentru o "mobra"?

Nu stiu ce efect are vopseaua cu Zn,dar eu am dat un strat pe partile expuse la apa (la JAWA),dupa care i-am dat vopseaua normala.

La decaparea ei am folosit trei litri de Supercromofag,dar avea o vopsea groasa pe ea,iar cea originala era foarte rezistenta;si JAWA are o suprafata desfasurata mult mai mare decat Mobra.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...