Sari la conținut

Topic sters pe BMWclub.ro


M a v e r i c k
 Share

Postări Recomandate

alt forum, alt user... :baldy:

Crezi ca e relevant... userul? Ala e unu' care nu s-a asigurat cand a facut stanga si, cumva, tot motoristul e vinovat... Si mai are si nesimtirea sa spuna ca i-a "daramat" si pe el si pe pasagara si ca masina lui e intreaga...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Crezi ca e relevant... userul? Ala e unu' care nu s-a asigurat cand a facut stanga si, cumva, tot motoristul e vinovat... Si mai are si nesimtirea sa spuna ca i-a "daramat" si pe el si pe pasagara si ca masina lui e intreaga...

 

Io ziceam de mine, ca ma mai inscriu la inca un forum... se pare insa ca m-au ban-at deja :baldy:

 

sau doar au stres postul, sau mutat in alta parte?? Mave.... ?

Editat de mikaVFR
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

S-au miscat repede baietii, au mutat/sters postul cu tembelul ala cu BMW-ul lui cu tot.

 

Pacat ca iau apararea unui bou, unui sofer de duminica care are nesimtirea sa spuna ca motoristul nu a tinut cont de manevra lui de schimbare a directiei. Stiam ca BMW utileaza masinile cu oglinzi dar saracii nu s-or fi gandit la habarnisti ca tristul ala!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

S-au miscat repede baietii, au mutat/sters postul cu tembelul ala cu BMW-ul lui cu tot.

 

Pacat ca iau apararea unui bou, unui sofer de duminica care are nesimtirea sa spuna ca motoristul nu a tinut cont de manevra lui de schimbare a directiei. Stiam ca BMW utileaza masinile cu oglinzi dar saracii nu s-or fi gandit la habarnisti ca tristul ala!

 

Salut. Sunt unul din moderatorii bmwclub.ro

 

Este necesar acest post pt. ca in citatul de mai sus s-a strecurat o greseala MARE. Nu am luat apararea nimanui - si nu o vom face, mai ales in cazuri grave precum accidentele de orice fel -. Daca exista vointa si rabdare se poate vedea clar ca bmwclub.ro este un forum corect, care respecta legile tarii si legile bunului simt.

 

Acel topic - despre care se vorbea mai sus - a disparut pentru ca au fost emise niste amenintari directe (de catre unul din userii nostri comuni :baldy: ), lucruri pe care nu il putem tolera.

 

De asemenea, evenimentul in care a fost implicat userul bmwclub.ro NU ARE NICI O LEGATURA CU EVENIMENTUL DESCRIS DE ACEST TOPIC - ACCIDENTUL LA VICTORIEI. A aparut in aceasta discutie ca urmare a unui post malitios:

 

Uite, iti dau eu unul care merita "respectat": B-84-SNK

http://www.bmwclub.ro/forums/index.php?showtopic=15521

 

Am incrdere in inteligenta voastra in a sesiza intentia de rautate ce rezulta din asta. Mai ales ca, in cazul nostru, organele de control competente (adica Politia, la locul accidentului) au analizat situatia si au declarat vinovat pe conducatorul moto.

 

Cred ca nu e bine sa ne substituim actului de justitie si sa ne apucam acum sa bagam oameni nevinovati pe o "lista neagra", asa, doar de dragul unuia care a aruncat o vorba in vant - de la mii de km departare - vorba la nervi, frustrare, stare de spirit sau ce-o fi fost in mintea lui.

 

Respect motociclism.ro, va admir pt. ce faceti, si sper ca m-am facut inteles. PEACE!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Acel topic - despre care se vorbea mai sus - a disparut pentru ca au fost emise niste amenintari directe (de catre unul din userii nostri comuni :baldy: ), lucruri pe care nu il putem tolera.

 

 

si pt asta dispare un topic intreg???

era suficient sa ii stergeti doar lui postul si sa il banati....

cam cusuta cu ata alba explicatia ta :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ÂŞi totuÂşi poate cineva să ne relateze ce a spus respectivul "B-84-SNK"? Eu de exemplu nu am mai apucat să citesc, pentru că a fost Âşters, cum s-a zis mai sus. Bănuiesc că a fost o altă "declarație de dragoste" către motocicliÂşti... nu? :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

Imi pare rau ca a fost ... creat un scandal din accidentul minor care s-a produs astazi. Eu sunt posesorul auto b 84 snk... si am fost implicat in accident... Relatarea mea pe forumul bmwclub a fost prin prisma ... rezolvarii intr*un fel a accidentului si pasiunea mea pt masina... NU SUNT BUCUROS ...SAU INCANTAT ..de faptul ca ...s-a intamplat...ca masina mea ...a trantit pe jos 2 oameni ! NICIDECUM

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bănuiesc că a fost o altă "declarație de dragoste" către motocicliÂşti... nu? :baldy:

nicidecum. doar o relatare a unui eveniment petrecut in bucuresti. decizia: motociclist nevinovat, conducator auto vinovat, reparatia moto se va face pe rca conducator auto.

bine ca nu au fost complicatii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din pacate am frica de a coduce prin preajma motociclistilor pentru ca fiind motoare puternice pot tasni imediat pe orice parte.... bogdan, baiatul cu motocicleta era cu roata in dreptul portbagajului meu cand eu semnalizam schimbarea de mers... fiind in unghiul mort... desi m-am asiguratsi am incetinit ....virand catre stanga...

 

Am fost impreuna cu cei implicati in accident ... la spital ..unde s-au facut radiografii ..totul este in regula ...impactul mai serios a fost a l motorului cu asfaltul si care a suferit cateva avarii... contragreutate... oglinda.... ...si din ce mi-a povestit propietarul era editie limitata fabricata pt italia de 1300 cmc

Imi pare rau pentru situatia creata ... nu conduc imprundent... si nici nu ma avant in "mici" intreceri sau slalom printre masini.

Editat de StefanNK
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nicidecum... :baldy: nu trebuie sa fii malitios, doar mai atent putin... :baldy:

 

Eu post malitios? Ahahahahah, tare. Nu ai citit postul initial al lui nenea SNK? Acolo post malitios...

 

@snk: Bine ca nu s-a intamplat mai rau, dar ai te rog mai multa grija in trafic. Toti gresim, dar cand sunt cu motoru', ma doare mai tare. Sincer. Chiar doare.

 

Daca vrei, hai sa te iau pasajer un pic, sa vezi cum e live :baldy: (nu durerea, ca am de gand sa evit cazaturile, ci mersul in sine)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si tu l-ai continuat aici. care e diferenta intre voi?

 

In mod evident nici una, suntem unu si acelash. Si acuma vrei sa semeni si tu cu noi? ;:baldy:

 

Pe bune, e ok acuma, no hard feelings. Cum a fost prezentata initial povestea... nu era ok.

 

Pace, si cat mai multi km!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu din pacate nu sunt un aventurier din fire... dar imi inchipui cam care e senzatia....

dar cazaturile de pe motor sunt mult mai periculoase si fatale decat cele cauzate de accidentul de masina

Dupa ce tipul a cazut de pe motor ... eu am oprit 5 m mai in fata ..si motocicleta a venit taras si s-a izbit in masina mea in bara de jos ..ala a fost singurul impact care l-am simtit in masina... imi inchipui ce greutate are ...si cum e sa te tarasca pe jos... NU E DE GLUMIT ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prima la mana: apreciez interventia moderatorilor de pe forumul BMW. Sunt user pe ambele forumuri de ceva vreme si mi s-a parut ca efectiv ati scos topicul ca sa nu vina replici mai dure la adresa individului care, din pacate inca mai circula pe strazile Bucurestiului. Au venit acele replici, bine era ca cine a depasit calul sa-i fie sters postul si banat userul dar sa ramana topicul in picioare, ca lumea sa vada de unde a plecat toata povestea. Destul de amunzanta pt "individ".

A doua la mana: legat de acest individ. Postul lui legat de acel incident nu spunea nimic legat de cum s-a intamplat accidentul insa spunea un lucru, de care in prostia lui, era mandru: ca a pus 2 motoristi jos si ca ala de la ghidon nu a tinut cont ca el voia sa schimbe banda. Nu m-am legat atat de fapta in sine, ci de obrazul gros si lipsa de responsabilitate care a dat-o individul cu masina. Adica daca eu sunt la volan si ma fac ca intru intr-unul cu motorul si ala se sperie si cade pe jos sau daca ma bag in fata lui si pun frana si ala se varsa, e vina motociclistului! Poate ar fi bine ca moderatorii de pe acel forum sa puna un crampei din postul individului, in care ala spunea ca "motociclistul nu a tinut cont de manevra lui de schimbare banda".

 

Un lucru sa fie clar: ca sunt pe motor sau sunt cu masina, toti, inclusiv individul, trebuie sa ma respecte si sa se asigure. Schimbi banda cand te-ai asigurat si e totul in regula, nu cand vrei tu! Nu-mi da mie nimeni nici un drept sa dau semnal stanga sau dreapta si sa actionez in consecinda doar pt ca am dat semnal!

 

Chiar daca legal, pt ca nu a existat contact in momentul comiterii contraventiei, a fost declarat nevinovat, asta nu inseamna ca individul cu masina nu e vinovat. Cu martori, se putea rezolva si asta. Oricum ar fi, este autorul moral al acelui accident si asta pt ca in mandria lui de posesor de BMW, nu s-a asigurat cum trebuie. Si nici nu sunt destul de barbati astfel de indivizi sa-si asume responsabilitatea pt faptele lor. Asta deranjeaza, nu faptele in sine.

 

Dar cu asta ne-am obisnuit in Romania....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

.................si asta pt ca in mandria lui de posesor de BMW, nu s-a asigurat cum trebuie.

c'mon...! nu e cazul sa particularizezi.

conducator auto e mai potrivit. omul nu are carnet de 1 an. e prima masina. s-a nimerit sa fie bmw. daca esti membru al bmwclub.ro ar trebui sa stii sai alte detalii legate de userul respectiv, care detalii ti-ar justifica intr-un fel, comportamentul (pe sosea, al soferului) si incidentul recent, nefericit al acestuia.

topicul a fost ascuns, motivul fiind explicat de unul dintre antepostatorii mei.

Editat de verssatu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa ce tipul a cazut de pe motor ... eu am oprit 5 m mai in fata ..si motocicleta a venit taras si s-a izbit in masina mea in bara de jos ..ala a fost singurul impact care l-am simtit in masina...

 

Sfat primit de la tata, cand nici nu visam la motocicleta, primit cu ocazia unui drum prin tara cand in spatele nostru a cazut un motociclist care nu a mai putut evita o groapa nasoala in asfalt: niciodata nu opresti masina in stfel de situatii decat atunci cand vezi ca motocicleta s-a oprit. Exact asta a facut si tata (care are A-ul de la 18 ani si cateva comuniste la activ, pana acu 10-12 ani cand s-a lasat din motive de sanatate de motociclism) cand a vazut ca respectivul a cazut si abia dupa ce motocicleta s-a oprit a tras si el pe dreapta si s-a dus la el sa vada daca-l poate ajuta cu ceva si sa-l ajute sa ridice motorul. Repet: faza intamplata din cauza unei gropi in asfalt, motociclistul nefiind acrosat de nici o masina, asta ca sa nu sariti aiurea cu gura.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

OK, nu am vrut sa particularizez. Mai ales ca marca BMW nu are nici o vina. Sa-i spunem "individul conducator de automobil", ok? :baldy:

ok! :baldy:

unitatea face diferenta intr-o comunitate, fie 4 fie 2 roti. parerea mea e ca suntem toti de aceeasi parte a baricadei ! :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...