Sari la conținut

Scuteristi Trecuti Bine De.....30 De Ani Exista?


PAUL ARCTIC CAT
 Share

Postări Recomandate

eu stau pe valea oltului!!....tot chinezarie si abia astept sa se opreasca ploaia

 

 

Sa treaca vremea asta si ( sa mi vina si mie numarul de la primarie ODATA ! ) :blbl: si hai sa ne intalnim prin oras la o cafenea sa stam la o bere si sa mergem sa ne plimbam cu ele ca VARA abia o sa inceapa :rusinica:

 

CE ZICETI ?? :rolleyes:

 

Bafta multa !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 184
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

eu merg fara numere de cand am scuterul!.....am toate actele dar nu-mi place sa stau pe la cozi :kali:

Salutare Paul ,

 

am vazut ca ai actele depuse la primarie dar nu ti-ai luat numerele sau cum ? si nu te-a oprit nimeni pana acum sa te intrebe de sanatate ? :rolleyes:

 

As vrea de sapt asta chiar daca inca nu mi-au venit numerele sa ies si eu cu el ;)

 

HAi asfalt uscat si sa ne vd cat mai curand in formatie :)

 

Io 32. Dar nu stau in Taberei.

 

Salut sau Buna nu stiu ce esti :lol:

 

ce conteaza ca nu stai in drumul taberei , eu stau in zona obor , nu asta conteaza ne putem intalni mai multi prin centru sau in multe alte parti , numai sa vina vreme buna si sa ne punem mai multi de acord :banana:

 

Bafta si asfalt uscat ! ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Adunari se fac de 2 ori pe saptamana:

Miercuri: la Arcul de Triumf de la ora 18:00 pe partea cu Herastrau;

Duminica: intalnirea CSR langa fantana de la Circul de Stat, ora 14:00.

 

 

Bafta! :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Adunari se fac de 2 ori pe saptamana:

Miercuri: la Arcul de Triumf de la ora 18:00 pe partea cu Herastrau;

Duminica: intalnirea CSR langa fantana de la Circul de Stat, ora 14:00.

 

 

Bafta! :rolleyes:

 

Cat de curand o sa vin si eu , de obicei se aduna multi scuteristi :banana: ?

 

Bafta asfalt uscat !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cat de curand o sa vin si eu , de obicei se aduna multi scuteristi :banana: ?

 

Bafta asfalt uscat !

Cand e vremea frumoasa ne adunam si 10-12 :kali:

 

 

Bafta! :rolleyes:

Editat de VladuL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand e vremea frumoasa ne adunam si 10-12 ;)

 

 

Bafta! :rolleyes:

 

10 - 12 scuteristi ?? :kali: , ma gandeam la 20-30 :) , dar e bine si asa . o sa vin sa fiu si eu al 13-lea ;)

frate la cati scuteristi sunt in bucurestiul asta poate am reusi in vara macar 20-30 sa ne strangem .

 

Bafta VladuL :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Jamy: Ai un scooter foarte frumos. Din curiozitate...cat ai dat pe el? :)

 

Ps: scuze pt offtopic :rolleyes:

 

Ehh.. ;) nici eu nu mai stiu cat ma dus cu totul: cumparat, adus in tara ( din germania ) in fine undeva spre 1700 e , iar pentru toate taxele de inmatriculate cu RAR cu tot ,inca vreo suta si ceva .. insa cred ca merita fiecare BANUT dat pe aceasta ( mica motocicleta ) :kali: vreau sa iti zic

frate ca toata lumea se uita ciudat la el pe strada crezand ca este de 125cc , tipul de la care am cumparat acest scuter , era un neamt de 27 ani , dar am fost INCANTAT cand la scos din garaj .. este ca nou , INCREDIBIL :banana: , are 6400 km la bord si este fabricat in 2006 luna 11 a , are carte service la el cu 2 revizii ( fiecare revizie facuta la 3000 km ) ...

 

Cam asta ar fi de zis daca te mai pot ajuta cu ceva dai un semn ! ;) Scuze de OFF topic .

 

Bafta la toti si astept sa ne vedem in trafic cat mai curand :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Salut!

 

Cine este interesat in a lucra ca livrator de pizza pentru "PHD by Pizza Hut" este invitat sa depuna CV la magazinul din Calea Vitan nr.23D sau in Calea Dorobanti 5-7 (Pizza Hut). Ne puteti contacta si pe www.PHDpizza.ro sau la telefon 021 201 17 60 sau 0749 099 041.

 

Multumim!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 months later...

Sal,new entry.......up to 40 dar mereu tanar,fost motociclist(pe comuniste) dar acum sunt satul de masini si voi cumpara un scuter.

Probabil Kymco super 8,ce parere aveti ,merita?

Oricum ma bucur ca si scuteristii tin aproape :rusinica:

 

 

cartier berceni

Editat de mikail
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu-i broblem cu frigu. Trage mai bine lingurita cu aer rece iar eu mi-am luat manusi de iarna aseara ;)

Manusi speciale de iarna(din piele) sau manusi din material textil.gen impermeabil? ca as vrea sa-mi iau inclusiv o casca si ma intereseaza ce ar fi mai indicat(scuze de off topic)

Editat de mikail
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu mi-am luat din piele, cu protectii soft. Din cate stiu, cele din piele tin mai bine la vant, dar nu este obligatoriu pt ca si cele textile de calitate sunt la fel de bune. Eu le-am luat din piele mai mult din considerente de "look" ;) pt ca si geaca o am de piele :blbl:

Iar la casca nu te zgarcii ;) . Oricum, mergi pe un full face daca intenionezi sa rulezi si pe vremea asta rece. Eu am un open face AGV Planet care asta vara era o binecuvantare, dar acum imi cam tremura maselele daca nu pun si cagula.

Editat de Cap0ne
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu mi-am luat din piele, cu protectii soft. Din cate stiu, cele din piele tin mai bine la vant, dar nu este obligatoriu pt ca si cele textile de calitate sunt la fel de bune. Eu le-am luat din piele mai mult din considerente de "look" ;) pt ca si geaca o am de piele :blbl:

Iar la casca nu te zgarcii ;) . Oricum, mergi pe un full face daca intenionezi sa rulezi si pe vremea asta rece. Eu am un open face AGV Planet care asta vara era o binecuvantare, dar acum imi cam tremura maselele daca nu pun si cagula.

tks,chiar ma gandeam ce model de casca este indicat pe vremea asta rece,si din cate am citit se pare ca intr-adevar casca "full face"este cea mai indicata.Apropos parca am vazut la politisti(moto) casti cu deschidere totala ,adica se ridica cu tot cu "barbie" si cred ca se poate folosi cu succes in toate sezoanele,nu stiu exact cum se numesc.Oricum in curand voi achizitiona "jucaria"(sper ca raman la Kymco S8) si va trebui sa fiu pregatit ,caci nu cred ca voi rezista pana la primavara .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Flip-up se numesc ;)

Sunt un compromis intre cele doua tipuri, mai ok decat o casca open face, dar nu sunt la fel de silentioase si de sigure ca un full. Plus ca majoritatea sunt mai grele decat un full face.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@mikail: daca esti fost motociclist si ai carnet A sau A1 nu te zgarci la 400E si ia Super8 de 125(125 isi merita designul sport).Cel de 50 e foarte lent.S8 de 50 delimitat abia ia 65(f greu).Daca nu ai A si vrei Kymco sa miste ia Super 9 2T.Are demaraj tare si merge 80 stock(delimitat).

Kymco S8 de 50 are acelasi motor cu Agility 50 si ~ 20 kg in plus gol.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@mikail: daca esti fost motociclist si ai carnet A sau A1 nu te zgarci la 400E si ia Super8 de 125(125 isi merita designul sport).Cel de 50 e foarte lent.S8 de 50 delimitat abia ia 65(f greu).Daca nu ai A si vrei Kymco sa miste ia Super 9 2T.Are demaraj tare si merge 80 stock(delimitat).

Kymco S8 de 50 are acelasi motor cu Agility 50 si ~ 20 kg in plus gol.

Iti multumesc de sfat ,dar..aproape am achizitionat un Super8 ,1200E ,04-2008,cu alarma si portbagaj casca ,1900Km . :laugh:

Cred ca trebuie sa-i fac revizia,desi fostul spunea ca a schimbat uleiul la fiecare 500Km;

PS.are delimitare facuta ,zice ca prinde 60Km/ora.

Voi vedea!!

Editat de mikail
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...