Sari la conținut

Aprilia RS 125 <VS> Honda CBR 125


Ce ati prefera dc ati avea A1 si nu ati putea lua un motor mai mare ?  

1.001 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 778
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Alt zmeu, te crezi sme' nu ? Esti cool nu? Deja esti...daca zic zmeu, te jignesc, majestatea ta, iarasi, te jignesc, ai legat 4, chiar 5 fraze , felicitari !

 

Diferenta dintre mine si tine, e ca eu nu sunt gay , tu , cu siguranta, si ... nu stiu cine are vocabular pueril si cine nu.

 

 

P.S. De cand sunt eu "amice" cu tine ?

Bai p ula cu urechi,daca nu-ti place sa-ti zic "amice",tu imi spui mie ca leg 4 fraze,da' la tine nu te uitzi,cacatule ! scrii "v-a fi kawasaki" in plm. de terminat,ti-am zis sa incetezi iar tu inca ma ataci cu texte de genu' "ai legat 4-5 fraze".

Ai vazut ca vreau sa calmez atmosfera pe aici,cum a facut-o si ALINU si vad ca poa' sa fie si baiat de treaba,a cautat putina atentie pe aicea,dar tu inca esti tare in gura.Termina cu atitudinea asta ca nu ai nimic de castigat.

Ca sunt gay...asta nush de ce ai zis-o...e doar o afirmatzie de terminat,terminatule care esti tu terminat :polite: ti-am zis ca ai vocabular pueril...astept sa vad cand termini

Mesaj completat

Va fi si a mea,toate la timpu lor...nu ma grabesc eu si te grabesti tu?

 

 

am nevoie de o parere.Luni am sala,marti traseu deci data de 4,daca e sa iau pe 12 ce ziceti sa am duk pe trans-fagarasan?Nu mai vreau certuri si pareri ironice.Daca vreti sa ma ajutati cu o parere ok bine daca nu taceti.Multumesc.

Parerea mea e sa nu te avanti asa repede...totusi,ca sa mergi pe transfagarasan,care e un traseu greu...mi-a confirmat si daniel cu kymco(are peste 40 000 km. pe motoare de 125), trebuie sa ai ceva experienta si sa-ti cunosti bine motocicleta,sa stii destul de bine sa dai frana de motor,sa stii sa abordezi virajele,multe in ac de par,multe f stranse.Din cate am auzit,drumu' e cam de proasta calitate pe acolo.Iar ca sa mergi cu 2 timpi...nush cat e de convenabil :unsure: Iar partea cu demonstratu'...termina...nu ai ce sa demonstrezi nimanui nimic,mergi cum poti tu cel mai bine,ca cel mai important e sa ajungi intreg acasa :crack:

In concluzie,sfatu' meu e sa ramai deocamdata acasa...daca vrei tu musai musai sa-l faci vara asta,mai ai timp pe la inceputul lui sept. daca strangi ceva km. pana atuncea...desi e greu cu doar 1 luna experienta,daca nu...ai timp suficient vara care vine ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma, vezi ca te iei de motoru meu. Esti pe dinafara. :laugh:

 

Pana acum am avut 5 sr-uri si 3 rs-uri la mn in garaj toate din 2002-2007 si toate s-au dus dracu... la toate se strica pompa de benzina la alea pe injectie se duce dracu injectia....... dupa 12000 de km sa dus apinderea. Serios, pana acum nu am vazut nici o Honda, Yamaha, Kawasaki care sa se duca dupa 10000-12000 de km...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu prea imi vine sa vred ca e de 125 da oricum rage frumos! :rock:

 

Honda e... Honda! :laugh:

 

Mai cauta si alte filmulete sa te convingi. :wacko:

Editat de oTo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

scuze ca ma bag aiurea dar omu a zis ca a avut 5 sr-uri si 3 rs-uri...si sr sunt pe injectie :wacko: ... rs in niciun caz :laugh:

 

Eu ma refeream la aprilia in general.... la rs-uri se ducea de obicei aprinderea sau dupa 10000 de km am schimbat segmentii ca erau uzati... dupa 10000... :rock:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator ALINU

Daca nu ai mers cum trebuie sau ai avut ghinion.Eu cunosc 2 baieti cu rs.Unu 15 000 km fara pb si unu 18 000 km fara pb.Voi nu stiti sa le folositi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca nu ai mers cum trebuie sau ai avut ghinion.Eu cunosc 2 baieti cu rs.Unu 15 000 km fara pb si unu 18 000 km fara pb.Voi nu stiti sa le folositi.

 

Eu nu... nu am nevoie de jucarele de astea :laugh: Am calutul meu! Dar eu m-am ocupat cu reparatiile jucarelelor! Piese scumpe, complicate.... ma rog fiecare cu parerea lui nu?

Apropo, crede-ma, a cui au fost au stiut sa le foloseasca..... pe bune....

Asfalt Usact!!! :rock:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator ALINU

Pai da au stiut eu ce zic.Daca nu stii si nu are cine sa te invete nu-ti lua rs .Sunt multi cocalari care-si iau rs ca sa aibe motor si le baga pe 50 si is prosti gramada normala ca li se strica...cocalarii sa ramana la scutere :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu ma refeream la aprilia in general.... la rs-uri se ducea de obicei aprinderea sau dupa 10000 de km am schimbat segmentii ca erau uzati... dupa 10000... :rock:

frate pentru un motor de 125 care scoate tot ce poate din el e prea bine...distractia costa..eu am motor rotax de 125 pe kart si duce la 15.400 rpm ..si normal trebe schimbat pistonu la vreo 50 litri facuti cu el..iar eu am vreo 250l si nu am schimbat nici macar segmentu..si asta numa in conditzii de forja..asa ca io zic ca rotax rullzzz :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

;) stiu, uitate mai sus, da am zis ca o fi videoul nasol... In plus la CBRu ala daca tine camera fix in botu evacuarii normal ca se aude ca un dragon ce pana mea... Editat de Darkanian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...