Sari la conținut

Aprilia RS 125 <VS> Honda CBR 125


Ce ati prefera dc ati avea A1 si nu ati putea lua un motor mai mare ?  

1.001 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

Vizitator ALINU

Da-i ma drumu si tu de aici,cine are rs 11KW?YZF nu e motocicleta sport,e motocicleta pentru fete.Nu am nevoie sa dai reply.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 778
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Da-i ma drumu si tu de aici,cine are rs 11KW?YZF nu e motocicleta sport,e motocicleta pentru fete.Nu am nevoie sa dai reply.

Japonezii au bagat in proiect milioane....zeci de milioane de $$...si vine un ''atotstiutor'' ca tine sa zica ce e bine si ce nu e... :unsure:

 

 

P.S : De altcv nu esti in stare...decat de 11kw...si aia prea multi pentru tine...si cu asta am zis tot :polite:

Editat de ZuZu26
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator ALINU

Hai ba du-te ca nu mai am chef de alde voi...si italienii au bagat tot la fel de mult...si dacia a bagat la fel de mult in logan...si du-te si impusca-te.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Anu trecut ma imbracam asa,hainele alea le-am vandut.Cureaua am rupt-o bluza am dat-o ca mi-a ramas mica.Nu imi mai plac curelele alea.De anu trecut m-am schimbat mult din toate punctele de vedere. :unsure:

 

Nu mi-am luat rs pentru top speed.Mi-am luat rs pentru acceleratie,totusi e 2T si degeaba are top speedu mare ca nu poti sa o tii mult in top speed ca-l fwti.Dar mergi cu 140-150 linistit.Plus ca-mi place cum arata si ca e pozitia solicitanta ca la o sportiva nu ca la tine la yamaha.Mi-am luat rs ca e italianca si italiencele sunt bune,nu cum spuneti voi ca doar japonezele.Ducati 1098 e nr 1 si e made in italy.Rs 125 e nr 1 la 125 si e made in italy,la motogp rs 125 si 250 e locu unu,e made in italy.Max biaggi e pe 2 cu rsvu .

 

 

P.S Nici nu stiam ca esti pokemon si tu.In pozele pe care le-am vazut cu astia nu erai,deci nu pot sa spun ca esti handicapat/retardat.

 

Acuma vreau si eu o explicatie.De ce umblati cu thug-r si zvastic?Voi va uitati la ei?Cat is de prosti,hai zvastic e mai stralucit dar thug e prostu prostilor si striga tare pe forum.Cum sa te duci intr-o plimbare sau pe amkart ala si apoi sa veniti pe forum sa va certati?De ce va jigniti motocicletele daca sunteti prieteni?numa cbr 125 are voie sa fie jignita ca nu e motocicleta.Dar cu hyosungu ce aveti?...in fine.

 

La inceput am fost nervos in cearta asta ca rasii astia mereu cand zic ceva ma ataca,mai e si alexgrp.Sa stii si tu eu nu am inceput nicio cearta pe forumu asta,ei mereu sareau pe mine.Dupa aia m-am mai linistit si am inceput sa rad de ei...si o fac in continuare.

 

 

daca chiar vrei sa arati bine renunta la cercel si la freza aia cu par la ceafa.fate tot capu la 2. :polite: :crack:

 

eu zic sa nu te visezi ca mergi linistit cu 140-150 zic sa te opresti la 110 maxim eu unu nu am vrut sa dau mai mult de 100

nu m-am suit pe rs dar iti zic ca pe mine ma doare spatele seara dupa ce merg.apropo de ce pe hi5 ai poza cu ''micutza R :X'' ;) cred ca desmosedici sau mv agusta sunt peste 1098 nu cunosc.cursele de 250 parca le-au scos.degeaba zici ca italiencele sunt numaru'1 ca la 18 ani tot o japoneza cred ca o sa iti iei.mi se pare urat ca ai devenit asa rasist cu celelalte motociclete daca parinti tai nu isi permiteau si iti luau r125 ce faceai ???uitete si tu ce era pe forum acum 2-3 ani se intalneau cei cu rs si cu cbr si nu faceau figuri ca rs e mai bun .......eu asa am observat

 

nu cunosc situatia voastra de ce va certati dar eu unu ma simt bine cu ei

cu toate ca am iesit de 3 ori.nu inteleg ce ai cu cbr eu cand nu aveam imi doream orice doar ca sa ma plimb

 

nu ti-am reprosat ca ai inceput cearta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator ALINU

Am renuntat la "coada" de mai bine de 3 luni,am fost la mare tuns 0,acum is 2-3 tot capu.Inclusiv anu trecut am fost chel,cu dungi in cap,bine ca anu trecut eram nebun am fost internat si la nebuni...dar am iesit de acolo ca nou. :unsure: .

 

Cursele de 250 nu s-au scos,saptamana trecuta m-am uitat in direct pe digi sport.

Adevarat ca o sa-mi iau japoneza,un gixer pentru ca nu am bani de 1098,e 33000 euro.

Sincer nu as mai vrea motor decat cbr 125 r.

Oricum fata de tine jos palaria."fratele meu esti baiat" :polite:

Editat de ALINU
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am renuntat la "coada" de mai bine de 3 luni,am fost la mare tuns 0,acum is 2-3 tot capu.Inclusiv anu trecut am fost chel,cu dungi in cap,bine ca anu trecut eram nebun am fost internat si la nebuni...dar am iesit de acolo ca nou. :unsure: .

 

Cursele de 250 nu s-au scos,saptamana trecuta m-am uitat in direct pe digi sport.

Adevarat ca o sa-mi iau japoneza,un gixer pentru ca nu am bani de 1098,e 33000 euro.

Sincer nu as mai vrea motor decat cbr 125 r.

Oricum fata de tine jos palaria."fratele meu esti baiat" :polite:

Spre deosebire de tine noi activam de cva vreme pe forumul asta...am stat ceva vreme pana ne.am facut conturi...nu cum fac unii kre habar n.au cum merge o motocicleta si se baga.n seama ...no offence... ...asa ca ia permisul...fa si tu niste km acolo...si dupa aia mai treci p.aici sa ne povestesti despre cat de bine te dai....:-j

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator ALINU

Am facut km si fara permis nu multi ce-i drept..prin cartier doar...si eu am citit mai intai,apoi cont.La inceput am pus doar intrebari...si inca de atunci zeii thug si zvastic ma luau la misto,apoi imi mai dadeam cu parerea cand era ceva despre ce citisem...uite-te cate posturi am eu si cate are thug,eu am mai facut comenzi am mai vorbit la vanzari,la revista univers moto...la poze intalniri la pustiu ala mircica.Da m-am saturat de astia 2 asa ca m-am descarcat.Sincer tu si andrew cam sunteti manipulati de ei,nu e treaba mea fiti sanatosi.Cat despre startreck,frana si alynush si hyobusa nu mai umblati ma cu astia 2 ca-s niste ratati. :unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am facut km si fara permis nu multi ce-i drept..prin cartier doar...si eu am citit mai intai,apoi cont.La inceput am pus doar intrebari...si inca de atunci zeii thug si zvastic ma luau la misto,apoi imi mai dadeam cu parerea cand era ceva despre ce citisem...uite-te cate posturi am eu si cate are thug,eu am mai facut comenzi am mai vorbit la vanzari,la revista univers moto...la poze intalniri la pustiu ala mircica.Da m-am saturat de astia 2 asa ca m-am descarcat.Sincer tu si andrew cam sunteti manipulati de ei,nu e treaba mea fiti sanatosi.Cat despre startreck,frana si alynush si hyobusa nu mai umblati ma cu astia 2 ca-s niste ratati. :unsure:

nu stiu ce intelegi tu prin manipulat...poate vrei sa fi mai explicit...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator ALINU

Pai Mr.Andrew e jucat pe degete de catre respectivii.Face numa ce zic ei,aproba numa ce zic ei...tu putin asa ca te-ai bagat in cearta asta.Dar mr.andrew s-a bagat luandu-le apararea...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai Mr.Andrew e jucat pe degete de catre respectivii.Face numa ce zic ei,aproba numa ce zic ei...tu putin asa ca te-ai bagat in cearta asta.Dar mr.andrew s-a bagat luandu-le apararea...

dak asa interpretezi tu inseamna ca si ALyn si wally sunt manipulati de tine...sau invers...

Mesaj completat

Eu zic sa ne vedem fiecare de treaba lui...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator ALINU

Nu...alyn nu a zis nimic.Iar wally e un amic,nu mai faceam fata singur si a scris strict ce a vrut nu i-am zis eu nimic pe mess... :unsure:

Editat de ALINU
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu...alyn nu a zis nimic.Iar wally e un amic,nu mai faceam fata singur si a scris strict ce a vrut nu i-am zis eu nimic pe mess... :unsure:

fi sigur k asa am scris si noi...fiecare scrie ce crede...noi suntem 20 voi sunteti 2...asa k n.are rost sa continuam!:polite:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator ALINU

Pai terminam , da crezi ca m-ai impresionat cu cei "20"?puteai sa nu mai spui asta.

 

On topic.Am votat rs pentru ca este cea mai frumoasa din punctu meu de vedere la clasa 125,cea mai puternica si are cauciucuri late nu ca cbr.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce-ai zi ma? Ai scos ochii pe forum ma ? Du-te tu ma si te culca tu! Am mai multi km de pasagerit, cat tu pe motor, si am invatat mai multe decat tine,

 

Serios? :unsure: ia zi cam cati km. de "pasagerit" ai tu si ce ai invatat din asta? Thug spre deosebire de tine face 3-4 000 pe luna cu motoreta aia :polite:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai terminam , da crezi ca m-ai impresionat cu cei "20"?puteai sa nu mai spui asta.

 

On topic.Am votat rs pentru ca este cea mai frumoasa din punctu meu de vedere la clasa 125,cea mai puternica si are cauciucuri late nu ca cbr.

cam astia suntem in club...app ti.ai revenit...spune.ti punctul de vedere in legatura cu rs yzf cbr quannon mito etc. ....dar nu striga aici in gura mare k aia e nush cum...k aia nu e buna..k aia e....:unsure:

Mesaj completat

Punct!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce sa faci ma pe cheia? Sau stai, vreti sa fii cool, sa te lauzi, AM FOST PE CHEIA! Astfel poate mai capeti un pic de atentie nu ?

 

Auzi tu.. "zei" de tricou si bermude

 

 

Pentru a-mi da reply la post, ti-ai chemat avocatii ? :crack: (nu m-am putut abtine)

1. Ce sa faca pe cheia? du-te cu el sa vezi ca nu rezisti mai mult de cateva viraje la inceput

2."Zei de bermude si tricou"? am fost la fotbal prietene...vroiai sa mergem in combinezoane la fotbal? reiau...ce va f*te atata grija cum merge x sau y pe motor? merge pe barba lui fiecare...

3.Da...si-a chemat avocatii ;)

Ai un comportament si un vocabular f pueril amice,daca stii ce-i aia ... :polite:

Over and out,topic closed pt. mine,n-are rost sa ma cert cu voi...ca oricum vorbiti din povesti despre motoretele astea...v-am pupat pa portofel :D

Mesaj completat

Si wally face cam tot asa chiar mai mult.Impreuna cu un prieten care are un cbr de 600.

 

A...am inteles...wally e combinat cu un baiat care are un cbr :unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai Mr.Andrew e jucat pe degete de catre respectivii.Face numa ce zic ei,aproba numa ce zic ei...tu putin asa ca te-ai bagat in cearta asta.Dar mr.andrew s-a bagat luandu-le apararea...

Prietene eu nu sunt jucat pe degete , eu imi spun parerea personala in legatura cu tine, nu aveam nimic cu tine daca nu incepeai sa-i injuri pe cei mari si daca nu incepeai sa-ti spui parerea in legatura cu motoarele cand tu nici permis nu ai... Le iau apararea si le dau dreptate pentru ca daca m-as pune in locul lor nu as accepta ca un "papa-lapte" sa ma injure in halul ala .Sincer vorbind ai mers pe cbr 125 ? Macar 50 km? Mie mi se pare ca e un motor foarte fiabil , trage bine ,ce-i drept designul nu prea il ajuta.

Editat de Mr Andrew
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bravo,poti sa taci am zis ca terminam.Ce mai vrei?Mi-am zis parerea despre cbr thug si zvastic si asta ramane.

Ti-am dat reply ca sa te lamuresc dar tu inca mai esti derutat...

Gata , eu nu mai postez pe topicul asta.

Editat de Mr Andrew
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

.Sincer vorbind ai mers pe cbr 125 ? Macar 50 km? Mie mi se pare ca e un motor foarte fiabil , trage bine ,ce-i drept designul nu prea il ajuta.

 

Si pozitia comoda :unsure:

gata...sper ca ati terminat cu cearta p*izdii

OVER !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...