Sari la conținut

Kawasaki Z750


Flipper
 Share

Postări Recomandate

Salutare,

 

Ca prim motor am ales sa incep pe Z750 (an 2007)... insa am facut alegerea cu greu. Eram decis sa incep pe super sport de 600, dar i-am ascultat pe ai batrani (cu mai multa experienta) care m-au sfatuit sa incep pe acest naked.

 

De la inceputul anului am calarit un ZX10R (an 2005) si am tras concluzia... pe langa faptul ca e foarte ptuternic (170 cp) ca este foarte obositor (din cauza pozitiei)

 

Sper sa nu regret decizia luata si sa ma simt bine pe el. Toate bune si ne vedem pe strada....si de ce nu la mici intalniri.

Editat de clau_tex
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salutare,

 

Ca prim motor am ales sa incep pe Z750 (an 2007)... insa am facut alegerea cu greu. Eram decis sa incep pe super sport de 600, dar i-am ascultat pe ai batrani (cu mai multa experienta) care m-au sfatuit sa incep pe acest naked.

 

De la inceputul anului am calarit un ZX10R (an 2005) si am tras concluzia... pe langa faptul ca e foarte ptuternic (170 cp) ca este foarte obositor (din cauza pozitiei)

 

Sper sa nu regret decizia luata si sa ma simt bine pe el. Toate bune si ne vedem pe strada....si de ce nu la mici intalniri.

 

 

Salut,

 

Foarte buna alegere si daca ti-ai luat si varianta cu ABS, e alegerea perfecta ;)

 

Da, poate reusim si noi sa facem ceva intalniri

 

 

numai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

trebuie sa va mai inmultiti ca sa faceti un forum al z'tistilor :ok:

in italia exista un forum dedicat ..dar sunt de 100 ori mai multi posesori de z'uri

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:ok: nu suntem in stare sa ne vorbim pe asta ce sa ne mai facem altu?doar asa sa-l avem?

 

 

sunt de acord. Din cati erau :huh: frate, mai sunt doar vreo 2-3 care mai arunca ochiul pe aici. e trist

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa mai destind atmosfera putin.... sa facem haz de necaz :moto: Dupa cum ziceam sunt nou posesor de Zet:D....problema e ca week trecut am fost la plimbare. Aveam de gand sa ajung la Vidradu. Dar nu am mai reusit pt ca ...prin Curtea de Arges l-am trantit :ok:

 

Am reusit performanta de a parcurge 260km fara sa cad ... la 261 l-am trantit :)

 

Am fos babalau, nu am pastrat o distanta suficient de mare fata de motorul din fata care a pus frana brusca si pt al evita am frantat si eu brusc dar am luat nisip si ....... :(. Acum pana vin piesele - pe casco...(capac ulei, carene si far) am sudat capacul de la ulei care s-a spart si astept vremea frumoasa!

 

 

Morala: sa fiu atent mult mai mult si mai precaut :ok:

 

P.S.: prietenii au imortalizat momentul:P

 

--- Mesaj completat în 01 Apr 2008 18:22 -------------
nu stiu de ce nu merg vazute pozele care sunt la attach pt ca mie imi zice upload complete...

 

daca chiar vreti sa vedeti :

http://www.bikepics.com/members/clauz/08z-750/

post-17483-1207061601_thumb.jpg

post-17483-1207061678_thumb.jpg

post-17483-1207061719_thumb.jpg

post-17483-1207061741_thumb.jpg

Editat de clau_tex
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai, vreau acum Zet. Am sunat la vreo 10 persoane. Ori nu raspund la telefon , ori au inchis , ori l-au dat, ori cere 5100 pe el,ori nu au toate actele.

 

 

Cred ca angajez firma de intermediere moto :burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai, vreau acum Zet. Am sunat la vreo 10 persoane. Ori nu raspund la telefon , ori au inchis , ori l-au dat, ori cere 5100 pe el,ori nu au toate actele.

Cred ca angajez firma de intermediere moto :burnout:

 

 

Eu cer pe al meu 5000 dar inca nu e gata. De abia i-am luat toba(MIVV MOTO GP), bellypan, aparatori pt radiator. Trebuie vopsit complet si mai urmeaza sa-i iau si un Power Comander, ghidon waltermoto si niste manete rizoma si oglinzi tot rizoma. Dupa aia e cam gata.

 

Tin sa precizez ca are toate reviziile facute la zi la UNITED MOTORS (dealer autorizat kawasaki). Nu are nici o problema mecanica. Imi pare rau, dar momentan chiar nu am cum sa-l vand

Editat de tilik
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu cer pe al meu 5000 dar inca nu e gata. De abia i-am luat toba(MIVV MOTO GP), bellypan, aparatori pt radiator. Trebuie vopsit complet si mai urmeaza sa-i iau si un Power Comander, ghidon waltermoto si niste manete rizoma si oglinzi tot rizoma. Dupa aia e cam gata.

 

Tin sa precizez ca are toate reviziile facute la zi la UNITED MOTORS (dealer autorizat kawasaki). Nu are nici o problema mecanica. Imi pare rau, dar momentan chiar nu am cum sa-l vand

 

 

 

 

salut,

 

baga si u cateva poze cu mobra ta. vreau sa vad in mod special cum da' cu ghidon waltermoto.....si bellypad. M-ar bate gandul sa mi-l schimb si eu.

 

Ms

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut,

 

baga si u cateva poze cu mobra ta. vreau sa vad in mod special cum da' cu ghidon waltermoto.....si bellypad. M-ar bate gandul sa mi-l schimb si eu.

 

Ms

 

Stai o secunda ca bellypan-ul si aparatorile deabia saptamana asta imi ajung si saptaman viitoare o sa se intaorca toate de la vopsit. Ghidonul WalterMoto va ajunge si el in curand. O sa bag poze, stai linistit, dar nu acum ca e dezmembrat tot :hug: . La carenaj ma refer :(

 

--- Mesaj completat în 09 Apr 2008 09:57 -------------

GATA . AM ZET. :cheers:post-10285-1207669863_thumb.jpg

 

 

bravo. FELICITARI :burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce parbriz aveti pe Zet-uri? Vreau sa imi iau si eu unul+ un bugspoiler+crashpaduri.

 

in primul rand iti sugerez ebay-ul pentru piesele astea. Daca dai un click pe profilul meu o sa vezi ce parbriz am. Crashpad-uri nu stiu ce sa zic, ca eu nu am, dar vreau ceva cat mai mare :angryfire:. Bugspoiler (EBAY rulez). Crede-ma frate. Daca ai pe cineva care ti le poate aduce sau daca ai cont, gaseste unul cu cat mai multe calificative pozitive si care trimite world wide. Asa stii sigur ca iti vin in 2 saptamani maxim. Daca faci comanda in tara frate.....asteapta-te sa-ti vina in luni de zile desi ei spun ca iti vin in cateva sapt. Stiu ca am avut experienta asta cu PowerMotors.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...