Sari la conținut

Kawasaki Z750


Flipper
 Share

Postări Recomandate

foarte frumoase!!! sa le stapaniti sanatosi si asfalt uscat !!!

si vreau sa imi iau un z750 am gasit la rubrica de anunturi unu la 3200 E dar parca mi se pare cam ieftin e din 2005 cu vreo 17000 km ce parere aveti ?? :rusinica:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

am vb cu proprietarul si mi-a zis la telefon si mi-a zis ca totul e ok si are actele in regula m-as fi dus sa vad motorul dar problema e ca sta la 400 de km de mine si nu prea vreau sa bat drumu degeaba dar nici nu vreau sa ratez poate o ocazie. :) :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am vb cu proprietarul si mi-a zis la telefon si mi-a zis ca totul e ok si are actele in regula m-as fi dus sa vad motorul dar problema e ca sta la 400 de km de mine si nu prea vreau sa bat drumu degeaba dar nici nu vreau sa ratez poate o ocazie. :cheers: :cheers:

 

 

...hmm...

pai daca tu crezi ca motoru-i ok, 400km chiar nu mi se par o problema...!

eu am vandut hornet-ul pe care l-am avut inainte unui baiat din timisoara, care a venit pana-n constanta la doua zile dupa ce am vorbit prima data la telefon, deci... se poate si mai rau...

:)

 

cine stie, poate chiar e o superocazie, (desi imi vine cam greu sa cred...)

eu m-asi duce sa vad, si ori ma linistesc ca-i teapa sau are probleme, ori fac o superafacere...

bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa ai bafta si sa fie cum zici tu. Dar sincer, ma cam indoiesc ca in banii astia gasesti unul din 2005. Sper sa ma insel. Multa bafta.

 

Baieti, de noul model ce credeti? Cel de 750? Ce plusuri au adus?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pe vechiul model nu am mers ca sa pot spune cu ce e modelul 2007 mai bun.dar pot sa spun ca Z750 2007 e o motocicleta extraordinara.pozitie de pilotaj,motor,cutie de viteze,frane,design.TOT...poate exagerez si io putin,dar dupa 1500km asa mi se pare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pe vechiul model nu am mers ca sa pot spune cu ce e modelul 2007 mai bun.dar pot sa spun ca Z750 2007 e o motocicleta extraordinara.pozitie de pilotaj,motor,cutie de viteze,frane,design.TOT...poate exagerez si io putin,dar dupa 1500km asa mi se pare.

 

Cea mai mare buba a modelului vechi sunt vibratiile si consumul. In bucuresti mie imi iau intre 7 si 8. In afara un 5-6. Consumul sigur a ramas la fel dar sunt super interesat de ABS-ul ala. Isi merita oare banii motorul? Tot ce are in plus e ABS-ul (la varianta cu aceasta dotare), un cadru suplimentar care preia vibratiile motorului si altceva? Mai stie cine mai multe de modelul asta?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pana cand ABS-ul o sa fie in echiparea standard pe toate motocicletele de strada e doar chestiune de timp.mie mi se pare ceva foarte util.am vazut cat de eficient poate sa fie ABS-ul dupa doar 2 zile de mers pe Z750 (mergeam 70-80km/h,aderenta nu era tocmai buna,frana f brusca din cauza unui "om" care a trecut strada pe unde a vrut muschiu lui,intrat ABS instantaneu).e diferenta de 500 euro intre modelul cu ABS si cel fara.la united motors mai e un Z750 ABS negru pe stoc,sariti pe ea......

Editat de yoZ
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pana cand ABS-ul o sa fie in echiparea standard pe toate motocicletele de strada e doar chestiune de timp.mie mi se pare ceva foarte util.am vazut cat de eficient poate sa fie ABS-ul dupa doar 2 zile de mers pe Z750 (mergeam 70-80km/h,aderenta nu era tocmai buna,frana f brusca din cauza unui "om" care a trecut strada pe unde a vrut muschiu lui,intrat ABS instantaneu).e diferenta de 500 euro intre modelul cu ABS si cel fara.la united motors mai e un Z750 ABS negru pe stoc,sariti pe ea......

 

Apropo. Cat costa modelul z750 ABS? nou nout?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sunt si eu propritarul unui z 1000 din 2003 . e super-motor. am fost la afara din bucuresti , pe cheia-sacele si e super tare si am intrat si pe circuitul din tunari si e super manevrabil. nu ma asteptam. pe curbe sta ca pe sine, e f tare motorul asta. e adevarat ca i-am reglat si furca si amortizorul central ca pentru circuit...

post-9379-1185546903_thumb.jpg

post-9379-1185546919_thumb.jpg

post-9379-1185546931_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut propritare! draguta motocicleta. Imi plac oamenii cu gusturi bune :)

 

poate ne vedem candva sa se intalneasca gemenele!

 

hahhaaaaaa, eram grabit rau si cred ca imi era si foame . corectez : "proprietarul" unui z 1000 :bigstar:

 

mai e cineva cu z 1000 in bucuresti, si tot negru... interesant, credeam ca sunt singurul.

hai sa ne auzim pe mess poate ne vedem pe la amkart azi sau maine seara. mess-ul meu este rzvanpivanescu@yahoo.com.

 

f frumos si Z -ul tau, chiar ca sunt gemene. hai sa le facem cunostinta.

Editat de rzw
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La noi nu prea stie lumea de kawasaki z750. Oare se baga lumea la cumparat? Cam vreau sa o dau pe a mea si sa ma bag pe modelul nou cu ABS.

e adevarat, la noi inca se cauta "carenatele"... desi pe afara (franta,belgia,italia...) 70-80% din motoare sunt naked. curand o sa isi dea seama si romanii ca o motocicleta trebuie sa fie si practica ...

deja vad din ce in ce mai multe naked-uri pe strada, asa ca e un trend ascendent, asta e bine.

oricum, cine stie despre Z, stie ca e o legenda in spatele ei, iar despre design nu mai vorbesc, bate orice concurenta.

bafta la vanzare, oricum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cam la cat ai da-o pe a ta ? ma tot bate gandul sa imi dau zxr-ul si sa trec pe naked.

 

Bat in jur de 5300. Cam asa. Pret fix 5000. Are 14000 km, an fabricatie 2004, ii iau acum gume noi Pilot Road, crashpad-uri. Are mini parbriz, geartronic ceea ce e super tare. Iti arata in ce viteza esti. Te ajuta super mult. Ideea este ca nu o dau chiar acum. Daca ai sti cat am umblat dupa asta pana am pus mana pe ea. Nu vreau sa se repete iar si sa pierd sezonul moto.

 

Daca te uiti pe profilul meu o sa vezi si poza

 

--- Mesaj completat în 31 Jul 2007 12:41 -------------

Bat in jur de 5300. Cam asa. Pret fix 5000. Are 14000 km, an fabricatie 2004, ii iau acum gume noi Pilot Road, crashpad-uri. Are mini parbriz, geartronic ceea ce e super tare. Iti arata in ce viteza esti. Te ajuta super mult. Ideea este ca nu o dau chiar acum. Daca ai sti cat am umblat dupa asta pana am pus mana pe ea. Nu vreau sa se repete iar si sa pierd sezonul moto.

 

Daca te uiti pe profilul meu o sa vezi si poza

 

Am uitat sa spun ca la 12000 km deabia i-am facut revizia la UnitedMotors. Schimbat, ulei, filtru ulei, filtru aer, bujii. Am si factura :bigstar:

Editat de tilik
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sunt si eu propritarul unui z 1000 din 2003 . e super-motor. am fost la afara din bucuresti , pe cheia-sacele si e super tare si am intrat si pe circuitul din tunari si e super manevrabil. nu ma asteptam. pe curbe sta ca pe sine, e f tare motorul asta. e adevarat ca i-am reglat si furca si amortizorul central ca pentru circuit...

 

 

--- Mesaj completat în 08 Aug 2007 22:03 -------------

salut propritare! draguta motocicleta. Imi plac oamenii cu gusturi bune :)

 

poate ne vedem candva sa se intalneasca gemenele!

sa le stapiniti sanatosi!frumoase jucariile!

:hurt: :burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...