Sari la conținut

Zona Crangasi - Giulesti & 1 Mai - Grivita


Postări Recomandate

Daca stii unde e clubul The Gate, terasa la care ne adunam noi, si care se numeste Bordo, este fix langa.

Mai exact, este langa Strandul Tineretului, pe o straduta (singura de altfel) intre Soseaua Kiseleff si Bd. Marasti. (linia tramvaiului 41).

 

Deci daca ar fi sa urmezi drumul tramvaiului 41 de la Ion Mihalache, in Sus pe Turda, treci de Biserica de la Casin, stanga pe Marasti inspre Bulevardul Expozitiei, si prima la dreapta. (Absolut ca deobicei, nu reusesc sa am catusi de putin sens in explicatii.)

Deci: asa e. Ai o topica aparte :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 7,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Merci frumos baieti,

Stiam unde e Bordo ca am fost de cateva ori pe vremea cand nu eram motociclist :lol:.

Joi la cat va strangeti?

In general pe la 8...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa cu e astia mai mici.. Vin cand vor generalii :lol:

decat sa te iei de noi astia mai "MICI" mai bine ai posta si tu pozele alea sa ne vada toata lumea in "sedinta de la birou" :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

decat sa te iei de noi astia mai "MICI" mai bine ai posta si tu pozele alea sa ne vada toata lumea in "sedinta de la birou" :lol:

Doar cu acordul lor, caporal!! :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am si eu o problema: nu gasesc camera (noua) pe fata. imi trebuie de 21. mi-am luat cauciuc nou si vreau sa schimb si camera

am 2 oferte unul mi-o vinde cu 30 lei altul cu 20, dar stiu eu daca-s noi? :lol:

pe la magazine moto nu prea ajung in cursul saptamanii ca ies la 18 de la serviciu si alea inchid, am intrebat la 2 si nu aveau ... la vreo 5 vulcanizari mi-au zis ca nu exista :lol: la cea moto de la Buzesti nu au, in Colentina la fel ...

 

stie cineva ceva? macar cat costa una noua?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hai sa va prost vestesc ce a facut baiatu azi :lol:

 

Am scos drujba din grajd cu gandu sa ung lantu si sa plec in paw .. zis si facut scos mocicleta la poarta pus lacatu pe ea..

 

Cautat mai bine de juma de ora spray-u de curatat lantu .. gasit :huh:

scos lacatu de pe drujba desfacut aparatoarea curatat spreiat lant (c-o mana aplecat moto sa pot sa misc roata si cu ailalta facut treaba :lool:) ) ..

am curatat cu o carpa .. am mai spreiat nitel si dupaia am zis hai sa dau cu apa .. am dat cu apa .. dar daca tot sunt cu furtunu in mana hai sa o si spal ... zis si facut .. dai cu apa .. detergent spala bine spala o parte din jante muta mobra sa le spal si a 2 a jumatate pune cricu .. siii surpriza bicicleta mea venea amenintator spre mine .. incearca sa tii animalu .. incercare esuata asa ca am hotarat sa o las cat se poate de usor sa cada :lol: ca cazut s-a auzit un sunet dubios .. dai si ridica mistreata de jos .. pus pe cric (de data asta bine) si ce constat eu :lol: :lol: suportu de scarita/schimbator rupt (in 3 locuri :lol: peste tot unde se prinde in suroabe .. rupt :lol: )

 

Acum nici nu stiu ce sa fac .. sa dau comanda de alt suport (doar V -ul ala) sau sa ma duc sa le sudeze vre-u meserias in argon .. nu stiu daca are rost :lol:

 

 

in fine ... ne vedem la birou .. sau la arc (asta daca ma apuca nebunia sa o bag intr-a 2 a si sa merg cu un crac in aer.... prea putin probabil da nu imposibil)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu zic ca astea sunt semne...

 

Hei! Astea nu-s semne! Semnele au fost mai inainte :moto: Astea-s semnele semnelor! :moto: Adica, Snicky, chiar vrei sa vii cu motoreta fara scarita-stanga la Arc? :) :( :moto:

 

Daca vrei sudura in argon, stiu un atelier unde ti-o rezolva-n doi timp si 3 miscari. Daca vrei sa te ajut, zi doar o vorba si gasim o solutie...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hai sa va prost vestesc ce a facut baiatu azi :moto:

 

Am scos drujba din grajd cu gandu sa ung lantu si sa plec in paw .. zis si facut scos mocicleta la poarta pus lacatu pe ea..

 

Cautat mai bine de juma de ora spray-u de curatat lantu .. gasit :moto:

scos lacatu de pe drujba desfacut aparatoarea curatat spreiat lant (c-o mana aplecat moto sa pot sa misc roata si cu ailalta facut treaba :moto:) ) ..

am curatat cu o carpa .. am mai spreiat nitel si dupaia am zis hai sa dau cu apa .. am dat cu apa .. dar daca tot sunt cu furtunu in mana hai sa o si spal ... zis si facut .. dai cu apa .. detergent spala bine spala o parte din jante muta mobra sa le spal si a 2 a jumatate pune cricu .. siii surpriza bicicleta mea venea amenintator spre mine .. incearca sa tii animalu .. incercare esuata asa ca am hotarat sa o las cat se poate de usor sa cada :moto: ca cazut s-a auzit un sunet dubios .. dai si ridica mistreata de jos .. pus pe cric (de data asta bine) si ce constat eu :( :moto: suportu de scarita/schimbator rupt (in 3 locuri :moto: peste tot unde se prinde in suroabe .. rupt :moto: )

 

Acum nici nu stiu ce sa fac .. sa dau comanda de alt suport (doar V -ul ala) sau sa ma duc sa le sudeze vre-u meserias in argon .. nu stiu daca are rost :)

 

 

in fine ... ne vedem la birou .. sau la arc (asta daca ma apuca nebunia sa o bag intr-a 2 a si sa merg cu un crac in aer.... prea putin probabil da nu imposibil)

 

:moto: :moto: :moto:

Cum nu stii ce sa faci? Tot nu stii??? :moto:

E evident, la naiba! N-auzi? Cica semne, fantome, e posedata... :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu mai nou fac enduro cu viespea, nu mai am de ales :(

Mai mult de 60 nu mai am nici un fel de tupeu sa-i dau, si merg 50% din timp sus in picioare. (Suspensie fata MAI inexistenta decat era inainte, intarita la maxim si bagat ulei de hard enduro, rasu' plansu'. Toate minidamburile sunt o aventura separata.)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In alta ordine de idei, eeeeh ehhh? Care altu e mai tampit ca mine de face tuning la rabla? :(

Ce daca nu merge, o inchiriez pe post de nocturna pe stadion :)

 

post-27560-1210665796_thumb.jpg

Editat de Oryon
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Radule pusasi Csenon ??? :(

 

Care stiti .. unde e atelier de sudura in argon???

 

Sebastian .. am sunat ceva mai devreme .. nu mai ai nr ala ???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Radule pusasi Csenon ??? :(

 

Care stiti .. unde e atelier de sudura in argon???

 

Sebastian .. am sunat ceva mai devreme .. nu mai ai nr ala ???

Pe Grivita, langa cimitir, aproape de intersectia cu Caraiman e un centru de reparatii radiatoare si fac si suduri in argon..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sniky - tu esti bantuit da ghinion - merji fratioare la popa si baga o spovedanie , o slujba sa scoti dracii din mobra ca ceva nu e ok. :(

 

Ory my padwan - radului csenoane la viespe ii trebuie ca furca fata areeeeee...sau ai gasit o masina "donator" :moto:

 

Una peste alta je e racit de am perioade cand vad stele albastre si pamantul se invarte fara ca macar sa fi bagat alcoale si alte perioade cu febla de tremur de se zguduie patu', in rest totu e ok. :) , o sa aplic strategia proprie de vindecare da pt asta tre sa stau in 4 si sa latru :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gasit furca + juguri.

 

500 euro.

 

N-am.

 

Sa vedem.

 

Iar cu csenoanele, clar bre! Ma dau si io ciumeg ca toti baietzasii! Ce stie pixdele ce-am io sub plastic, sa muara sa faca geaaa! :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buei, sunteti da belea, mai ales cornel @sniky si radu @oryon :moto: :moto:

 

daca un motoregizor citeste topicu' asta, pune de o moto-tele-novela super marfa :moto:

 

abia astept sa auz detaliile pa viu :moto:

 

bafta in continuare! :moto:

 

:( :) :moto:

Editat de sorin56ro2001
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sebastian .. am sunat ceva mai devreme .. nu mai ai nr ala ???

Are acelasi nr, da' cand e calare cu mobra-ntre picioare... Te-am sunat inapoi, dar pari a fi si tu cu un picior in scarita dreapta :moto:

 

Una peste alta je e racit de am perioade cand vad stele albastre si pamantul se invarte fara ca macar sa fi bagat alcoale si alte perioade cu febla de tremur de se zguduie patu', in rest totu e ok. :( , o sa aplic strategia proprie de vindecare da pt asta tre sa stau in 4 si sa latru :)

@Shadow, nu-i de ajuns sa stai doar tu in 4 (nu spun ce-s alea patru, ca mi-e rusinica :moto:), tre' sa mai ai pe cineva care sa te-ajute! Asa ca ai grija cum procedezi, ca altfel patesti ca sportivu' ala din Herastrau!! Stii ce-a patit, nu? :moto: S-a dus omu-n Herastrau sa faca jogging si la un moment dat, intre niste tufe, s-a oprit si a inceput sa bage flotari la greu. La momentul respectiv, il vede un nene de la Comunitara, se duce la el, il bate pe umar si-i zice: "Baiete, liniste-te, nu mai da din kur atat ca fata a plecat demult...." :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Are acelasi nr, da' cand e calare cu mobra-ntre picioare... Te-am sunat inapoi, dar pari a fi si tu cu un picior in scarita dreapta :moto:

 

 

@Shadow, nu-i de ajuns sa stai doar tu in 4 (nu spun ce-s alea patru, ca mi-e rusinica :moto:), tre' sa mai ai pe cineva care sa te-ajute! Asa ca ai grija cum procedezi, ca altfel patesti ca sportivu' ala din Herastrau!! Stii ce-a patit, nu? :moto: S-a dus omu-n Herastrau sa faca jogging si la un moment dat, intre niste tufe, s-a oprit si a inceput sa bage flotari la greu. La momentul respectiv, il vede un nene de la Comunitara, se duce la el, il bate pe umar si-i zice: "Baiete, liniste-te, nu mai da din kur atat ca fata a plecat demult...." :moto:

 

 

Mei Domi - je e un om bolnav responsabil :( - nu ma duc io sa fac flotaciuni in parc, ma duc sa ma tratez la halbere viteza!!!! :moto: ... cand te sculashi? ca Bogdan zicea mai devreme ca faci nani. :):moto:

 

Ete acu ma gandii la o treaba: daca tot Ory si Sny - au amandoi pb cu mobrele, amandoi au gustat din placerile asphaltului cam in acelas nr. de ori, amandoi cu sportive, amandoua culori tari: galben si verde,

amandoua au probleme - una cu scaritzele si toba alta cu furca su oglinzile, amandoua au si +-uri: kawa are o masca mesheriasha si are oglinzi, 'onda are csenoane, toba castam, carenii, vopÂşea, ce-ar fi daca:

LE-ATI COMBINA COPII.

Adica ar iesi o Kahonda sau o Honkawa, furca de kawa, masca de kawa restul de honda .

 

Din contopirea numelor celor 2 sus amintiti ca amandoi au cam aceleasi lucruri de spus (+/- un bandaj gipsat) ar iesi : Sny si Ory: SORRY. :moto: :moto: (nu m-am putut abtine) :moto: :moto:

Editat de shadowrider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...