Sari la conținut

Zona Crangasi - Giulesti & 1 Mai - Grivita


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 7,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

hey :laugh: . dragilor, mie imi pare ca nu am ajuns, a fost pur si simplu din cauza oboselii, am avut ultimele 3 saptamani foarte zbuciumate. saptamana viitoare ar trebui sa primesc niste vesti bune, care sa-mi dea si starea propice iesitului in lume.

 

:friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

lansez o invitatie de a incheia sezonul cu o tura ambitioasa.

planul ar fi sa se plece vineri-sambata-duminca viitoare, pe traseul B-IS-CJ-Sighisoara-B. cam 450 km/zi, in total cam 1300km (asa zice GPSul ). evident, pe parcurs vor fi diverse puncte de interes da inca n-am terminat de detaliat traseul.

 

pana atunci, tre sa dau fuguta sa iau cateva chestii, cum ar fi:

-sprey curatat lant

-protectii ploaie manusi/ghete + combinezon ploaie

-kit pana + kit umflare roate (fiole cu azot)

 

daca aveti idee unde le gasesc pe toate astea la un loc, dati de veste. berea o dau apoi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pana atunci, tre sa dau fuguta sa iau cateva chestii, cum ar fi:

-sprey curatat lant

-protectii ploaie manusi/ghete + combinezon ploaie

-kit pana + kit umflare roate (fiole cu azot)

 

daca aveti idee unde le gasesc pe toate astea la un loc, dati de veste. berea o dau apoi.

Cel mai probabil, la Paula's... In general au asa ceva pe stoc..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cum imi amarasti tu mie sufletul mai Cojo mai :friends:

 

P.S. pana la paula's incearca la motolouis ala din vitan

 

lansez o invitatie de a incheia sezonul cu o tura ambitioasa.

planul ar fi sa se plece vineri-sambata-duminca viitoare, pe traseul B-IS-CJ-Sighisoara-B. cam 450 km/zi, in total cam 1300km (asa zice GPSul ). evident, pe parcurs vor fi diverse puncte de interes da inca n-am terminat de detaliat traseul.

 

pana atunci, tre sa dau fuguta sa iau cateva chestii, cum ar fi:

-sprey curatat lant

-protectii ploaie manusi/ghete + combinezon ploaie

-kit pana + kit umflare roate (fiole cu azot)

 

daca aveti idee unde le gasesc pe toate astea la un loc, dati de veste. berea o dau apoi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

planul ar fi sa se plece vineri-sambata-duminca viitoare, pe traseul B-IS-CJ-Sighisoara-B

 

care ati fost pe traseul asta, sau pe bucati din el? stau prost tare cu timpul si nu prea am cum sa ma documentez ce obiective sunt de vizitat, va intreb si pe voi daca aveti sugestii sau ati auzit de locuri care ar merita sa fie vazute.

 

multam, si promit sa va fac poze frumoase.

 

ps: vindeti careva o pereche de manusi de sezon rece? :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La Bordo domn'e... Da' inauntru!! La Gate ne da afara devreme ca vin "barbatii adevarati"... Unii dintre noi au patit-o! :P

 

Asa e, desi eram barbati adevarati!:bigstar:

 

:bigstar: :D :(

Editat de sorin56ro2001
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai deci m-am tinut de cuvant. Am ajuns si inaintea tutulol, v-am/ ati vazut si motorisca ( pe unii i-am imbolnavit :bigstar: - si vor si ei...nu spui cine...persoana importanta!) pe altii i-am dat o tura ca inconstientii care estem. :D Mi-a placut sa ne strangem iar si atmosfera din Bordo e super! ...si pt friguroshi e super cald! :bigstar:

 

Va poop! :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai deci m-am tinut de cuvant. Am ajuns si inaintea tutulol, v-am/ ati vazut si motorisca ( pe unii i-am imbolnavit :D - si vor si ei...nu spui cine...persoana importanta!) pe altii i-am dat o tura ca inconstientii care estem. :( Mi-a placut sa ne strangem iar si atmosfera din Bordo e super! ...si pt friguroshi e super cald! :bigstar:

 

Va poop! :P

Ca sa ramana scris... Bogdan s-a dat fara casca si m-a luat si pe mine pasager, tot fara casca.. Si puteam sa ne impiedicam de o castana si sa ne rupem un picior, motiv pentru care am fi ramas fara echilibru, cadeam si ne loveam la cap.. Neavand casca puteam sa murim, nu de alta, dar cine mai stia ca durerea de cap nu era de la bere?.... 'ra-ti ai dracu' de inconstienti!!! :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hai sa va zic ceva .. e mistoaca rau roata DAR nu e buna :bigstar:) e pt alt model ... in fine am rezolvat azi :D

 

L-am sunat pe Horia de la Power Motors care culmea culmilor era chiar la kawasaki in nemtia (stiam ca e in nemtia - da m-am nimerit sa sun exact cand era la reprezentanta :() si mi-a gasit roata COD F-1385 :P (asta care o am e F-1286) si pe langa roata mi-am luat si aparatoarea . Heh cred ca o sa va plictisiti de atatea dar-uri DAR :bigstar:) i s-a stricat masina (s-a rupt cureaua de distributie) si nu stie cand ajunge :| asa ca iar trebuie sa astept

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ahaaaaa...asa deci ...m-ai dat - ne-ai dat - in gat misu-leeee!!! motociclisti inconstienti care este, rokeri sathanisti fara casti :bigstar: (fie vorba intre noi - tu picai pa moale mah!! :D )snikutule - aper ca sa vii si tu pana da prima linsoare cu mobra din dotare. Da-o-n-colo da curea de distributie ca la cat de mare e Jermanica aia o gasi omu o curea.

 

Foxu-le - NU MA UITA MANCATI-ASH SI PI MINE CU DISCU ALA. SAR'NAA! :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nene shadow nu stiu ce sa zic .. se pare ca nu prea am bulan .. acum ori e cadru stramb ori rezervoru care l-am luat acum ceva timp nu d-ala de care trenuie petru ca nu pica pe gauri :| tatuca m-a linisti ac se pot face adjustments .. dar WTF nu pot sa ced ca am cardu stramb la mobra .. puii mei parca nu se mai termina cu belele astea ... nu stiu de ce dar se pare ca trec printr-o perioada foarte proasta a vietii :| ... macar daca era zapada la munte .. ma dadeam cu placa .... ehh in fine se pare ca iar incep cu asteptatu

 

cred ca mai bine imi luam enduro de banii care i-am bagat in ea

=))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nene shadow nu stiu ce sa zic .. se pare ca nu prea am bulan .. acum ori e cadru stramb ori rezervoru care l-am luat acum ceva timp nu d-ala de care trenuie petru ca nu pica pe gauri :| tatuca m-a linisti ac se pot face adjustments .. dar WTF nu pot sa ced ca am cardu stramb la mobra .. puii mei parca nu se mai termina cu belele astea ... nu stiu de ce dar se pare ca trec printr-o perioada foarte proasta a vietii :| ... macar daca era zapada la munte .. ma dadeam cu placa .... ehh in fine se pare ca iar incep cu asteptatu

 

cred ca mai bine imi luam enduro de banii care i-am bagat in ea

=))

Masoara cadrul ala intre 2 puncte fixe care sa fie in oglinda si vezi daca apar diferente (ex.: intre jug si extremitatile dreapta/stanga din spate, unde se termina semicadrul de la coditza). Daca e stramb, tot nu e un capat de tara... Orice se indreapta :D Mai bine da-o naibii de placa si apuca-te de motorul ala cum trebuie.. ca in 2-3 luni de cand stai cu el, in fiecare saptamana ai descoperit ceva. Si asta nu e neaparat o perioada neagra din viata ta, dar poate ca nu ai facut o evaluare temeinica la tot ce s-a intamplat acolo! :bigstar: :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hai sa va zic ceva .. e mistoaca rau roata DAR nu e buna :bigstar:) e pt alt model ... in fine am rezolvat azi :(

 

L-am sunat pe Horia de la Power Motors care culmea culmilor era chiar la kawasaki in nemtia (stiam ca e in nemtia - da m-am nimerit sa sun exact cand era la reprezentanta :P) si mi-a gasit roata COD F-1385 :D (asta care o am e F-1286) si pe langa roata mi-am luat si aparatoarea . Heh cred ca o sa va plictisiti de atatea dar-uri DAR :D) i s-a stricat masina (s-a rupt cureaua de distributie) si nu stie cand ajunge :| asa ca iar trebuie sa astept

 

 

Si eu il astept pe Horia cu mare drag !!! tre sa-mi ajunga impreuna cu el si o carena pt mobra mea

 

:bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bine v-am gasit ! am fost plecat din tara si d-aia nu am mai venit la birou....

cine imi recomanda si mie pe un nenea care sa se uite la motorul meu ??

care va riscati la o iesire pana in istanbul in week ? vin joi cu propunerea !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...