Sari la conținut

Nevoie Urgenta De Ulei De Motor In Timisoara


Postări Recomandate

HRISTOS A INVIAT!

 

Am nevoie de vreo 100 ml de ulei de motor.

Foarte pe scurt, ca presupun ca nu are nimeni chef de citit posturi kilometrice in ziua de pasti.

In motor am ulei louis (intr-un bidon rosu) cred ca e moto 10w40 dar nu sunt 100% sigur, deci sau de-asta sau ceva compatibil.

Ideea e ca am plecat din cluj, acolo l-am verificat si pana acum nu a trebuit completat niciodata in vreo 3000 km, am facut ce 320 km pana la tm si acum dimineata cand m-am uitat era pe minim si nu m-am gandit sa-mi pun intr-o sticluta sa am de rezerva ca am zis ca daca pana acum nu a consumat nu consuma nici de acum inainte. Asa ca acum sau completez cu ceva de aici sau il schimb.

Daca ma poate ajuta cineva i-as fi recunoascator.

 

Ionut (0729010585)

Editat de ionut007
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut... Eu am ulei 10W40.... am 2 tipuri.. unu' din Polo, in bidon negru (uleiul are o culoare verzuie), celalalt din Louis, in bidon gri, cu uleiul de culoare roshie... Daca crezi ca te ajuta cu ceva, suna-ma la 0744/391511 shi treci pe la mine pe la garaj shi vedem ce putem rezolva...

 

DDC

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

rahat in ploaie. daca sunt de valori identice, sau macar apropiate, nu se intampla nimic daca le amesteci. ce, daca pui alta benzina peste cea din rezervor, se strica cumva? sau cu antigelul la fel. sa nu amesteci in schimb ceva de genul: 0w-40 cu 10w-40, ca-i posibil sa spumeze.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

PS: am uitat sa spun ca uleiu' pe care-l am ii Castrol... :cheers:

 

Asha am auzit shi eu.. ca nu-i problema daca asta pe care-l adaugi ii tot 10W40... Asha ca, daca ai nevoie, call me shi rezolvam...

 

 

Bafta, DDC

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

rahat in ploaie. daca sunt de valori identice, sau macar apropiate, nu se intampla nimic daca le amesteci. ce, daca pui alta benzina peste cea din rezervor, se strica cumva? sau cu antigelul la fel. sa nu amesteci in schimb ceva de genul: 0w-40 cu 10w-40, ca-i posibil sa spumeze.

 

Cred ca mai important e daca uleiul e sintetic, semi-sintetic sau mineral! Eu m-as baza mai mult pe asta dar si pe valori.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poti sa le amesteci daca is din aceeasi clasa(10W-40 de ex.), nu prea cred ca are importanta nici daca bagi sintetic peste semisintetic.Uleiurile de motor au diversi agenti de curatare si antispuma, deci nu-i ca la masini sa faca spume in baia de ulei si pe rampa supapelor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multumesc mult tuturor.

Pana la urma am gasit la rompetrol ulei de completare, l-am pus si nu a facut urat, am ajuns la cluj in conditii optime. Stresul meu era ca efectiv nu ma uitasem inainte sa plec ce tip de ulei am, sitam ca am rezerva sa completez, la ce sa-mi incarc memoria cu informatii de genul ce tip de ulei am. Trebuie sa identific motivul pentru care a consumat atat de mult ca inainte sa plec de acasa era ok.

 

In alta ordine de idei, ce faceti cu idioti de conservari care se baga in depasiri chiar in fata voastra pe ideea ca au loc pe unde sa treaca. Au impresia ca esti cu o bicicleta si te poti trage in sant cand au ei chef. Ieri am avut doi la care nici degetul nu am apucat sa li-l arat, am fost prea concentrat sa-mi salvez pielea. Nu stiu ieri ce a fost dar au fost o gramada de idioti de-astia pe drum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...