Sari la conținut

Accident Tulcea 13.04.2007


seby_mf
 Share

Postări Recomandate

Azi dimineata in jurul orei 10 circulam pe banda 1 a strazii babadag coboram inspre centru cand in fata la banc-post m-a lovit "norocul" sau oltcitul mai bine zis.eu eram pe banda 1 el pe banda 2 ajung in dreptul coltului masinii si vad ca semnalizeaza si trage dreapta spre mine,claxonz,franez,incerc sa evit dar degeaba,m-a lovit cu aripa din fata,eu ma dezechilibrez,las fierul sa cada am zburat cumva ca nu-mi dau seama bine am dat cu capul de bara unui opel astra de pe margine,se taie firul,ma tarasc si ma trezesc din cauza loviturii capului cu tripla unei dacii :cheers: ma scol in picioare putin cam ametit,nu simtam nimic pe moment,ma dau din drum ii imping la o parte pe aia veniti sa ma ajute ma bag pe trotuar dau jos toate cele si incep sa simt durerea.Ma misc sa vad daca nu am nimic rupt si raman surprins placut,ma dezmeticesc, ridic motorul si restul il cunoasteti,e tipic.N-am chemat salvare ca nu era nevoie,am mers la politie eu am geaca putin zgariata la maneca,pe casca nu se vede mare lucru,doar putina vopsea,motorul julit carene in totalitate,comenzile de pe dreapta indoite sau rupte si semnalizarile idem,eu julit la genunchi si pulpa si m-a durut juma de zi spatele.

Viteza-50maxim

Echipament-manusi piele simple,casca si geaca cu protectii (genuncherele si ghetele le lasasem acasa ca aveam o treaba de 5 minute si imi pare rau acuma)

Acuma sa vad ce fac cu casca ca bulangii de la Astra au zis ca daca nu e sparta nu acopera valoarea ei :ok: idiotii dracu ca habar nu au ca o casca odata lovita nu mai are aceeasi rezistenta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Te-ai lovit la devla si inca n-ai fost la doctor? nu valoreaza prea mult bag seama.

 

off topic: Du-te ma si impusca-te cu ale tale comentarii presupus destepte :ok: Nu te mai saturi de colectarea de posturi...

 

On topic: Bafta multa la repartaii si la recuperarea pagubei. Sper ca a ramas idiotul fara carnet...

Editat de marmota
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

astia chiar trebuiesc batuti bine ... dar bine de tot :crack: :crack: pana invata ca oglinzile si asigurarea inainte de o manevra nu sunt facultative. Bine ca esti tu ok, motoru il faci pe asigurare... pacat de el totusi. Bafta in continuare.

 

 

Din pacate nu rezolvi nimic cu bataia! :cheers: Mai multe belele...

 

Bine ca motociclistul este bine. Grija mare!!! Totusi, un control ar fi binevenit! Just in case... Nu de alta dar sunt aproape sigur ca multi dintre voi nu prea dau pe la nenea doctoru'. Stiti voi treaba aia cu paza buna...

 

Sanatate :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

off topic: Du-te ma si impusca-te cu ale tale comentarii presupus destepte :ok: Nu te mai saturi de colectarea de posturi...

Sa inteleg ca nici pentru tine chestia aia de deasupra gatului nu valoreaza prea mult? Sau nu intelegi ca loviturile la cap, fie ele si usoare, dar mai ales cele la care "ti se taie firul", pot provoca leziuni cerebrale sau alte belele. Chiar daca acum nu simte nimic rau, s-ar putea ca in cateva zile sa aiba probleme care s-ar putea evita daca s-ar duce la un control.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cei care ati cazut si ati fost dusi la spital, poate va amintiti ca nu v-a facut nimeni tomografie craniana pe motiv ca e casca zgariata. In cel mai bun caz de alegi cu o radiografie in zonele cu vanatai, si cu o lanterna in ochi. Nimic care sa identifice leziuni cerebrale.

 

Era bine sa se duca la spital, nu vreau sa se intelega gresit. Dar mistourile voastre sunt deplasate, macar pentru faptul ca omu sufera suficient in momentul de fata. Nu vreau sa mai intreb cati ati trecut prin spital dupa accidente, si cati ati facut tomografii, pentru ca intuiesc raspunsul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sincer chiar nu am simtit si nu simt nimic la cap,nu stiu ce fel dracu,casca este un Nexo de care am fost foarte multumit si care s-a lovit unde am gaura pentru priza de aer,(care s-a rupt la o fortare mai demult) si am vazut prin gaura aia ca nu are spuma comprimata dar as vrea sa o schimb totusi.Taiatul firului a fost cred din cauza fricii pentru ca atunci cand am lovit prima masina am sters-o numai cu casca cat sa ii zgarii vopseaua si dupa cum am spus si mai sus m-am trezit cand am lovit a 2a masina culmea tot cu partea aia a castii,o sa pun si poze cu casca.Pe unde aveam echipament sunt foarte ok,nici la spate nu mai simt nimic,doar ca am genunchii juliti oleaca,o taietura la deget si orgoliul ranit :ok: Soferului 2 puncte amenda si 3 puncte la carnet.Ma abtin de la comentarii,nu am vrut sa merg la spital pentru ca trebuia sa stau 24 de ore si nu imi convine,pierdeam timp,alergatura si bani.Intr-un fel sunt multumit ca imi fac carenele pentru ca numai ce vroiam sa le vopsesc.

Si decat in spital la tulcea mai bine acasa in pat ca e mai sigur,asta mi-a spus-o mama care a lucrat 20 de ani in spitalul ala

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lasa man...bine k eshti bine...trebuia sa-l storci de bani pe sardinosu....dar dak zici k a fost olcit...mai bine lasa.Oricum...God speed shi sa nu ai urmari.Asfalt uscat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce sa storc de la el? Nu putea sa dea peste mine vreun idiot de pustan figurant plin de bani sa ma fac si eu om? asta este,omul era ud tot,si a fost de nota 10 ca a venit cu mine si m-a dus unde am avut nevoie si tot tacamul si pur si simplu nu prea aveam ce sa ii cer,Il inteleg intr-un fel si pe el din cauza ca putin mai sus de locul accidentului vine o statie de taxi,si taxiurile ocupa jumatate din banda1 deci o masina nu are loc pe acolo da eu cu motoru' mi-am pastrat banda pentru ca nu ma jenau taxiurile alea in nici un fel.Nu stiu de ce dar pur si simplu nu i-am purtat ciuda si nici nu am vrut sa ii fac rau,sunt doar bucuros ca am scapat ieftin si gata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine ca esti OK omule si speram sa nu ai urmari . Verifica foarte atent ce defecte are motorul ca cei de la asigurari sunt niste JAVRE si o sa incerce sa plateasca cat mai putin. Nu lasa nimic ptr. ca nu tu ai fost vinovat ci asiguratul lor. Bafta MULTA!!!!!!!!!!!!!!!!!! :ok:

Editat de nightRider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...