Sari la conținut

Honda Vfr-750 Rc-36


Vizitator DARK-RIDER-82
 Share

Postări Recomandate

Vizitator DARK-RIDER-82

salut! am un amic care si-a luat un vfr-750-rc-36 de la un tip de pe forumul asta(pacman) fiind mai incepator in japoneze m-am gandit sa intreb pe cei care mai stiu una-alta despre motocicleta asta! vrea si omul sa schimbe uleiul (da' nu stie ce indicativ-marca sa puna), vrea sa schimbe si filtrul de ulei dar nu stie de unde sa-l ia ... MAI PE SCURT : NU STIE NIMIC DESPRE MOTOCICLETA ASTA, SI AR VREA SA O ALINTE CAT MAI MULT... atunci cand vine vb de consumabile si ingrijirea motocicletei ! DECI: daca stie careva mai multe despre ce-i trebuie viferei ca sa functioneze cat mai bine, VA ROG POSTATI AICI, SAU DATI-MI UN P.M! mercy mult! CIAO! :ok:

:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator DARK-RIDER-82

hai mai stressule , nu mai fii asa de rau! adica ce vrei sa spui cu "sucks"? nu e buna ca motor? ieri dupa-amiaza am mers cu 190km/h cu 2 pe ea, si era la jumate acceleratia... daca nici asta nu e buna... atunci care?! plus ca are protectie aerodinamica chiar buna(in comparatie cu altele... daca stii tu vreun link te rog da-mi un p.m.! CIAO! :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut! am un amic care si-a luat un vfr-750-rc-36 de la un tip de pe forumul asta(pacman) fiind mai incepator in japoneze m-am gandit sa intreb pe cei care mai stiu una-alta despre motocicleta asta! vrea si omul sa schimbe uleiul (da' nu stie ce indicativ-marca sa puna), vrea sa schimbe si filtrul de ulei dar nu stie de unde sa-l ia ... MAI PE SCURT : NU STIE NIMIC DESPRE MOTOCICLETA ASTA, SI AR VREA SA O ALINTE CAT MAI MULT... atunci cand vine vb de consumabile si ingrijirea motocicletei ! DECI: daca stie careva mai multe despre ce-i trebuie viferei ca sa functioneze cat mai bine, VA ROG POSTATI AICI, SAU DATI-MI UN P.M! mercy mult! CIAO! :ok:

:cheers:

http://www.vf750fd.com/bikelinks/index.html#hondas

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator stress_L&P

hai mai stressule , nu mai fii asa de rau! adica ce vrei sa spui cu "sucks"? nu e buna ca motor? ieri dupa-amiaza am mers cu 190km/h cu 2 pe ea, si era la jumate acceleratia... daca nici asta nu e buna... atunci care?! plus ca are protectie aerodinamica chiar buna(in comparatie cu altele... daca stii tu vreun link te rog da-mi un p.m.! CIAO! :ok:

 

 

glumeam ma!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa-lintrebe pe fostul! daca nu, FOC!!! oricum e honda deci sucks!!

termina omule cu glume din astea ca unii poate te cred,, este cea mai buna investitie pe care o putea face prietenul tau, cea mai tare motoreta pe care am condus-o si pe care am vazut-o!!!!!!!!!!!!

Cat despre ulei am avut liqui-moly 10w50 racing full sintetic 5000km si l-am schimbat, acum am un castrol GTX trizone,4t, super ulei de altfel, filtru de ulei MW-64 (filtru mann de la Autototal)

motoreta o stiu, il stiu pe pacman, actuala mea motoreta este fosta lui motoreta si este o super mobra....

VFR-ul este tot ce-ti potzi dori de la un touring, pozitie confortabila la drum, se aseaza bine pe asfalt, consuma putzin, daca ai nevoie de viteza este de unde, daca ai nevoie de confort este.....

ai grija de ea ca e o super motocicleta si la 30 la ora si la 250 la ora si pe ploaie si pe soare....

daca ai alte nnelamuriri ajut oricand cu placere un ViFeRist.... asfalt uscat............

 

si daca nu gasesti ce-ti trebuie aici ne mai auzim....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:hug: :what: :what:

crezi ca daca nu merge cu 200 la ora...nu e bun motorul???

sincer...cand vad motociclete d-astea pe mana unora care nu stiu sa stranga nici macar un surub...ma ia durerea de cap!

cum dracu sa-ti iei motoreta fara sa citesti ABSOLUT nimic despre ea????

 

bafta la omorat motorul...cu toate ca...putin probabil sa reusesti saomori un VFR!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator DARK-RIDER-82

STEPHON :what: !nu era vorba despre vesnica intrebare de tzigan borat retard si analfabet : "frate, da' cat prinde" .... ideea era sa o testam cat de cat(viteza maxima, eventuale vibratii,orice defect care ar putea sa iasa la vedere) inainte de a pleca cu ea la drum, si poate sa remediem ce ar putea fi defect/cu mici probleme! asa este ,amicul meu care si-a cumparat motocicleta habar n-are de motociclete japoneze , nici timp nu are sa se intereseze pe forum sau pe net CA MINE, asa ca si-a pus toate sperantele in mine ATUNCI cand a zis ca vrea motor(mai are si o Jawa,dar asta nu are importanta).Cat despre partea cu "stransul surubului" pot sa te asigur CA SUNT MANCAT DE MECANICA , CHIAR SATUL CU TOTUL,SI EU SI AMICUL MEU CARE SI-A LUAT MOTORUL!daca tie iti place sa crezi ca sunt un bou care nu stie nici sa curete un filtru de benzina sau sa strang un surub asta e! chiar nu ma intereseaza parerea TA! ideea topicului asta era sa aflu cat mai multe despre modelul HONDA VFR-750-F modelul din 1994, pentru a il ajuta pe amicul meu , CA DEH... DE-AIA SUNTEM MOTOCICLISTI, SA NE AJUTAM RECIPROC!ATUNCI CAND PUTEM, (si mai si vrem offcourse) MERCY DE RASPUNS, da' chiar nu m-ai ajutat cu nimic!

BAFTA! :hug:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai...atunci...cum poti testa o motocicleta despre care nu stii absolut nimic, cu pasager pe ea la o viteza de aproape 200km/h??? O pot numi...inconstienta???

 

Iar despre partea de mecanica...nu ma refeream la tine...ca am vazut ce motocicleta ai si...mi-ar fi greu sa cred ca esti pe langa cu mecanica! :hug:

 

Referitor la motorul amicului tau...stiu motorul de cand era al lui Matei...dupa care a ajuns la Pacman iar in ultima instanta...la amicul tau! Motorul este super! Iar un motor ca asta...nu prea are moarte! daca vrei mai multe detalii:

 

/index.php?showtopic=32357

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...