Sari la conținut

Accident Mortal? 14.04.2007


emylyo
 Share

Postări Recomandate

Daca or sa se inmulteasca nebunii care circula viteze exagerate fara sa dea posibilitatea si celorlalti sa-i vada- indiferent ca sunt cu motociclete sau cu masini- o sa trebuiasca sa ne asiguram cu binoclu cand trecem strada. Daca vrei viteza si adrenalina ce-i fi asa de greu sa iesi pe autostrada sau pe un drum larg? Nu spun ca asta e o solutie si nu vreau sa incurajez pe nimeni sa faca asa ceva, dar macar nu mai mor oameni aiurea ca un nebun merge cu viteza prin oras sau prin sat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dureroasa stire

cel mai mult au de suferit familiile celor doi :cheers: :crack:

dracu' nu doarme si potriveste lucruile cum e mai rau pt. oameni

sunt convins ca cel putin o data si tatae si tanarul au vazut accidente tragice si si-au spus in sinea lor.........

,,mie n-o sa mi se-ntample''..........

actiune imatura si iresponsabila la pusti :ok: si momentul nepotrivit in locul nepotrivit la tatae

 

R.I.P.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Era previzibil ca odata cu inmultirea motocicletelor, au aparut si " motociclisti" care nu isi au locul printre noi.NU vreau sa vorbesc de rau un om, dar totusi nu ii inteleg pe cei care alearga prin oras cu viteze astronomice.

Avea sau nu 220 km/h, acum nu mai conteaza nici pt el si nici pt batranel.

rip :ok: :cheers:

Cred ca toti cei care aveti prieteni pasionati de motociclism, dar fara permis, sa le aratati rubrica de accidente inainte de a se urca pe motor;

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nici un "inca unul"! Daca nu avea permis, nu era motociclist. Punct. Daca eu ridic in aer un avion si il prabusesc peste oameni, nici un pilot nu imi va plange de mila. Pe buna dreptate.

 

De Tiriac nu stiam ca are brevet, dar nu conteaza. Da tu alt jmecher cu avion, dar fara brevet. Ala e pilot? Asta era ideea.

daca ai permis si nu ai motocicleta , esti motociclist?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca or sa se inmulteasca nebunii care circula viteze exagerate fara sa dea posibilitatea si celorlalti sa-i vada- indiferent ca sunt cu motociclete sau cu masini- o sa trebuiasca sa ne asiguram cu binoclu cand trecem strada. Daca vrei viteza si adrenalina ce-i fi asa de greu sa iesi pe autostrada sau pe un drum larg? Nu spun ca asta e o solutie si nu vreau sa incurajez pe nimeni sa faca asa ceva, dar macar nu mai mor oameni aiurea ca un nebun merge cu viteza prin oras sau prin sat.

:hug: :what: :what:

 

R.I.P. !

Editat de blue_nightwish
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sunt copi care de la 4-5 ani se urca pe motor si se dau la motox .... aceia sunt motociclisti ..... si sunt mai motociclisti decat multi de pe acest forum ... imi cer scuze .... dar asta este adevarul .... nu tre sa ai permis sa fi motociclist ..... ca sa fi motociclist iti trebuie calm indemanare si INFRANARE .....restu vin de la sine .... cati dintre cei care au dat commenturi pe acest topic nu au mers inainte sa aiba carnet ..... cati dintre cei care dau commenturi la accidentele altora nu au facut aceleasi greseli doar ca lor nu le-a venit timpu .... cati nu au trecut pe rosu ... cati nu merg cu viteza in oras ... cati dintre noi nu dau prioritate la pietoni ... si tot asa .... legea romaneasca nu este inca prea aspra si ne permitem sa gresim intentionat .... nu sunt suficienti politisiti la colt de strada care sa ne vada si sa ne opreasca ....

dak unu din noi fiind la volanul unei masini ar accidenta mortal un motociclst .... de acel sofer cum s-ar vorbi ..??

dak un motociclist ar intoarce printr-un loc nepermis si in prealabil nu s-a asigurat fiind accidentat de o masina .... in acel caz kum s-ar vorbi de motociclist ..? (a avut masina viteza??)

suntem ku toti o apa si un pamant ....

acest comment l-am dat in ideea k o sa dispara commenturile date pe baza mortilor ... sa ii lasam sa se odihneasca in pace .... si-au platit greseala .. cine suntem noi sa ii judecam cand noi nu suntem in stare sa ne infranam pe noi insine ....??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Off topic:

 

Cei care au dat-o in kkturi ordinare si atacuri la persoana au cate 2(Vrajitorul din Oz) , respectiv 5 zile de linistire(piticul_terorist ce posteaza de pe acelasi IP ca laura_tazy).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu de ce atitea dezbateri pe tema cine e si cine nu e motociclist. Sa fie clar: motociclistul e cel care stie sa conduca motociclete. Nu musai trebuie sa aiba carnet, ca exista motocross, enduro, rally-raid si alte sporturi off-road.

Pe de alta parte 220km/h mi se pare si mie umflat in oras. Se poate ajunge la viteza asta, dar nu in 100 metri, ai nevoie de ceva spatiu.

Probabil ca a fost ceva culpa comuna: viteza mare, trecere prin loc nepermis, de semafoare nici nu cred ca era vorba ... daca mai erau si masini parcate totul e "perfect".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pacat ca se intampla asememea tragedii... si e adevarat ce s-a spus mai sus in legatura cu acul de vitezometru... poate sa sara si din cauza impactului la o valoare mai mare ... deh sunt arcuri pe acolo.. oricum RIP pentru cei doi chiar daca au avut amandoi vina. :hug:

Editat de Ducati_RIder
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mama lor de manelisti!! "ei ie cei mai tare!!" si din cauza asta un batranel a murit probabil fara sa-si dea seama. Si tot din cauza asta a "jmecherimii" avem cu totii de suferit.

Exista piste speciale pentru cei cara vor sa arda gazul la maxim.

Si oare chiar e asa de greu sa conduci constient? Mie personal nu mi se pare. Ar trebui marite considerabil pedepsele la incalcarea legii. Si chestia asta cu amenzile e discriminanta. PERMISUL ANULAT!!

Sa ne gandim ca oricare dintre noi puteam sa ne aflam pe strada in fata "camikaze"-ului asta. Asta ne dorim?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cica culpa comuna ca "a traversat prin loc neregulamentar" :hug: hai sa ne (cuvant urat) pe noi!

 

daca voi imi aratati un sat din romanica asta (ca mie asa imi pare in clipul ala, un sat cu o straduta -parca in primele secunde apare si o placa deaia pe dreapta strazii cu numele localitatii barat) care are o TRECERE DE PIETONI si in care mai exista si trotuare iar lumea nu circula pe stanga sau dreapta strazii.....

 

nu este decat un clasic exemplu de teribilism - alt "porsche cayenne" care cum a pus mana pe ceva cu peste suta de cai s-a dus in cap... si a mai luat si alta viata cu el... desteptul. Mare pacat de batranel.... mare pacat. Fiti siguri ca saracul om era obisnuit sa se uite doar dupa carute si vreo masina ceva, in nici un caz dupa "50 de metri/sec"...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

viteza de 220 e reala. vitezometrele sunt concepute in asa fel incat sa se blocheze in caz de accident puternic.

 

Mai sa fie, tehnica din ziua de azi ... Ia explica-mi si mie asa ca la un inginer cum isi da seama vitezometrul ca ai avut un accident? Prin telepatie?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...