Sari la conținut

Dn1 Prahova 20aprilie 2007


1NebunDupaMotoare
 Share

Postări Recomandate

se pare ca motociclistul a intrat cu viteza mare in curba si a derapat. personalul medical dupa ambulanta spuneau ca e ok, un traumatism toracic, eventual o fractura costala.pana la radiografie nu se stie nimik.

cand am ajuns eu a sosit si salvarea.

sper sa nu fie nimik grav.

post-10186-1177098998_thumb.jpg

post-10186-1177099038_thumb.jpg

post-10186-1177099057_thumb.jpg

post-10186-1177099080_thumb.jpg

post-10186-1177099184_thumb.jpg

post-10186-1177099207_thumb.jpg

Editat de 1NebunDupaMotoare
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Refacere cat mai rapida. Avem niste drumuri, sa ne traiasca. Cand zici ca ai scapat de gropi apare nisipul, si invers. Drive safe. :hug:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

se pare ca motociclistul a intrat cu viteza mare in curba si a derapat. personalul medical dupa ambulanta spuneau ca e ok, un traumatism toracic, eventual o fractura costala.pana la radiografie nu se stie nimik.

cand am ajuns eu a sosit si salvarea.

sper sa nu fie nimik grav.

 

Cred ca a prins nisip, stiu bine curba aia. Nu cred ca avea viteza. Multa sanatate motoristului!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motocicleta pare un IJ, deci de viteza > 100 nu se pune problema.

 

Beleaua este ca profilul cauciucurilor si ciclistica sunt jale la motoarele astea. Chiar fara nisip daca se inclina mai rau ajunge pe muchia cauciucului (cine stie cum e un cauciuc de comunista, intelege ce vreau sa zic).

 

Insanatosire grabnica, ca motorul ma indoiesc ca are ceva. Doar e facut de rusi: fier masiv

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din poze se vede ca ar avea furca stramba,dar asta conteaza mai putin el sa fie bine ca fieru se face :what: :what:

 

:hug: ca o ironie a sortii l-am vazut pe baiat,eu eram oprit la un popas aproape de int cu Campina, el mergea spre posada,eu spre ploiesti,si aseara sa-l vad aci !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu e fostul motor al lui Hasu din Azuga. E bine ca motociclistul a scapat cu doar atat, Ijurile de obicei scapa motociclistul de rani grave la caderi.

Au insa centrul de greutate sus, o aderenta la viraje scazuta, si sunt un pic instabile.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...