Sari la conținut

100...200km/h


Coxanelu
 Share

Postări Recomandate

Salvwe, tomnai am vandut r1 , dupa ce imi iau casa ( peste max o luna) sint o victima clara ptr dealerii din tzara :angry: , nu mai vreau second hand....intrebarea mea e alta....nemergand decat pe un zzr de 600 si pe r1 asta, cam care ar fi dupa parerea voastra o motocicleta care kiar ar reusi sa ma sperie in ceea ce priveste acceleratia de la 100 la 200 km/h, ptr ca nici zzr nici r1 nu m-a impresionat asa cum as fi vrut eu.....si amandoua erau "sanatoase" :).....asadar dati cu ce ati auzit/calarit si voi in mine.....zx 12, haya...xx....?? o italieneasca v2 mare...? sint cam in dilema deoarece mie nu imi place viteza maxima...adik pe la 230 acolo ma cam ia frica...tot ce ma intereseaza e 100-200 km/h....poate putin peste hehe :angry:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in a 3-a ma jucam eu mereu asa.....hmmm, cred ca cel mai bun ptr mine ar fi un v2 sa plece de jos din ture....

 

 

@bob: mai ieftin decat unu in germania ;)am avut anunt aici pe site da atunci nu a sarit nimeni pe el....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai... parerea mea ar fi sa incerci un Suzuki GSX-R 750 sau 1000 care cu suguranta te vor satisface pe deplin. Si asta ti-o spun din incercate... Intreaba si tu un dealer din tara ca sunt destul de multi cu Suzuki si vei vedea si cum sta partea financiara. Cel de 1000 are speed max mai mare si putere la drum intins. Cel de 750 e mai agil pe curbe si trage mai nervos pe distante scurte. Vezi si tu cam ce te-ar prinde. Oricum daca citesti putina presa de specialitate vei vedea ca si ei sunt de acord cu mine... sau eu cu ei :angry: Eu as merge pe un 750, si asta dupa ce am mers cu amandoua. Diferenta de pret e minima intre ele, iar cel de 1000 e mai scump decat Busa cu vreo 400 euro. Proprietarii mi-au spus ca daca dai gazul la max abea mai apuci sa vezi drumul si privirea ti-i se tulbura... :) Deci... eu zic ca merita. Succes :angry:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ai avut R1 si nu i-ai dat in ture maxime la viteza aia (a 1-a si a 2-ua)? Pai cum dracu vrei sa vezi puterea?

Oricum in genereal GSXR trage constant asa ca sigur te va multzumii oricare (750, 1000, 1300). Eu am busa si ma multzumeste :) Sincer daca dai tare in ture la busa, deabea potzi sa te mai tzi pe motoreta. Are acceleratzie de 1,6G (sau asa ceva). Daca vrei numai acceleratzia de la 100 la 200, atunci opteaza pt 1000 sau busa :angry: ZX-12 la fel si XX la fel. Eu as zice ca daca ai ocazia, inti sa le probezi...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

off-topic nu va intra ochii in creier mai de la acceleratiile astea?

lol...de-abia astept sa ma urc pe motor!!!

 

 

on-topic nu as cobori sub 1000 cc...o sa simti diferenta la acceleratie...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mda, pe langa toate astea as arata cam ridicol pe una de 600 la statisticile mele de supravietuire de 1.85 si 95 kg :), eu fiind un tip care merge mai mult prin oras cred ca un sport-tourer nu ar fi in avantaju meu....pacat ca nu prea se fac teste pe la noi inainte de cumparare, poate cu baietii de la honda cu care ma stiu o scot la capat cu ceva.....merci, si eu cred ca trec in tabara suzuki in curand....cred ca e cum e cu casca shoei: odata avut asa ceva pe cap nu te mai gandesti la altceva....eu am sarit de la kawa la yamaha, urmatoru pas ar fi suzuki :angry:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ninja - hajimameshite :) , i-am dat bre ture, mai ales in a 2-a....sau poate m-am obisnuit eu cu motoru dupa 10 mii de km si nu mai eram asa de entuziasmat ca la inceput, cine stie....impresii despre zx10-r? ca tare ii place lu gagica cum arata si asa scap si de "belea" ca iar imi iau motor, ii pun si ei macar lu asta o injectie ca la zx9 s-au kitrosit :angry:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

kit ca e , kit ca nu e, eu m-am cam saturat sa ma uit dupa modele, cifre and stuff, plus ca le scot astia mai ceva ca fratii lor taiwaneJi cu placile de baza si video, ziua si modelu :angry:, am avzut la snagov un gixxer 1000 k3, m-am invartit pe langa el si imi dadea iluzia optica cum ca zici ca e unu de 600 :) , stiu ca are aceleasi coordonate ca si 2002-ul dar pare mult mai firav...not for me ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am avzut la snagov un gixxer 1000 k3, m-am invartit pe langa el si imi dadea iluzia optica cum ca zici ca e unu de 600  , stiu ca are aceleasi coordonate ca si 2002-ul dar pare mult mai firav...not for me ...

pai nu ti se pare un avantaj o moto mai supla?mai ales ca performanţele nu au scazut....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poate atunci te-ai obisnuit tu dupa 10 mii km. Oricum eu nu m-am dat pe r1 ca sa ma exprim, dar eu as zice totusi sa incerci un gsxr 1000 sau o busa. Daca te dai mai mult in oras tzi-as recomanda gsxr1000 pt ca busa e putzin mai mare si mai grea. Oricum ar fi bine sa te dai pe amindoua si sa faci o diferentza. Daca nici astea nu te multzumesc vezi ca exista turbo :) cel mai mare turbo pt busa l-am vazut mai de mult pe net de vreo 500 cai. Cred ca asta te-ar putea multzumi :angry:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Coxanelu Posted on Aug 28 2003, 11:51 AM Ba normal ca ea arata mai bine, dar parca tu m-ai vazut pe mine.....ei acuma gandeste-te la tine pe una de 600 
:) :angry:

si eu care vrioiam sa te rog sa ma plimbi si pe mine cu scuteru :angry:

cred ca ai de ales dintre rr ul de la honda, gsxr1000, zx10r sau zx12r(care are si proporţiile pe care le vrei)sau, daca su astea iti par şubrede, honda goldwing scrie pe tine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 months later...

Cand te hotarasti suna-ma iti recomand un zx12 R si ti-l si aduc am firma ro -ger cu un dealer f mare din germania.Bine inteles TREBUIE toba Acrapovic si filtru de aer K& N care le aduc tot la preturi f interesante.

 

0724 220088

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...