Sari la conținut

Telega Prin Pasul Predelus


Postări Recomandate

Pentru ca aveam un mare chef de iesit la o plimbarica mai lunga cu motoreta m-am hotarat sambata sa fac un traseu lejer, dar care sa presupuna si un pic de mers pe la "altitudine". Asa ca mi-am zis ca un drum de genul Buc - Cheia - Pasul predelus - Traisteni - Telega - Buc pentru doua zile, ar fi o idee buna. Prin pasul predelus mai trecusem de vreo 2-3 ori in anii trecuti fara probleme, desi acum aveam o mica retinere legata de existenta zapezii pe drum. De data asta insa, a fost mult mai greu, si nu din cauza pasagerului sau a zapezii pe care oricum nu am gasit-o pe drum deloc, ci din cauza faptului ca dupa coborarea din pas, in portiunea dinspre Traisteni, drumul este taiat de ape in doua locuri, lucru care face parcurgerea lui destul de dificila, mai ales cu o motocicleta grea.

Duminica, pentru ca ne-am tinut de sarbatorit Gheorghi, am facut un scurt drum pana la Crucea Domnitorului din Melicesti. Pun cateva poze, desi nu stiu daca se incadreaza foarte bine la categoria "Poze din iesirile enduro".

post-3177-1177314826_thumb.jpg

post-3177-1177314834_thumb.jpg

post-3177-1177314840_thumb.jpg

post-3177-1177314846_thumb.jpg

post-3177-1177314856_thumb.jpg

post-3177-1177314862_thumb.jpg

post-3177-1177314867_thumb.jpg

post-3177-1177314873_thumb.jpg

post-3177-1177314898_thumb.jpg

post-3177-1177314905_thumb.jpg

post-3177-1177314911_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nota 10 pt. poze, foarte frumoase!

Am intrat pe blog la tine si am vazut alte poze la fel de bune si bine facute. Esti cumva fotograf de meserie?

 

P.S. Sunt curios ce model de aparat folosesti?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In primul rand iti multumesc foarte mult. Ma flateaza de fiecare data intrebarea cu "daca sunt fotograf de meserie", dar, nu, nu sunt, sunt doar pasionat.

In al doilea rand, desi nu cred ca are foarte mare relevanta, ca sa-ti raspund la intrebare, aveam la momentul la care am facut pozele un Nikon D50, pe care l-am vandut, iar acum am un Nikon D200.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca mai primiti si incepatori in ale vacilor, eu as fi foarte amator. Eventual dati un semn.

 

Samolapraga esti si membru punctum ? daca da cred ca ne cunoastem.

 

cip

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca mai primiti si incepatori in ale vacilor, eu as fi foarte amator. Eventual dati un semn.

 

Samolapraga esti si membru punctum ? daca da cred ca ne cunoastem.

 

cip

 

Vad ca in profilul tau scrie ca ai gpz :duel: ...........cand am zis de vaci m-am referit la enduroaice.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vad ca in profilul tau scrie ca ai gpz :duel: ...........cand am zis de vaci m-am referit la enduroaice.

 

 

Oops, am uitat sa modific. De 2 luni am AT :-)

 

 

cip

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Esti bine venit :duel: ...........doar ca esti proprietarul unui elefant :rock: ............vaca este vaca mea de lc4 :ok:

 

 

nu vreau nici sa va incurc, cum credeti si voi... oricum pot sa ma intorc cind nu mai e de mers cu AT.

 

daca vi se pare ok, dati-mi o ora si un punct de intilnire (si eventual o destinatie :-) )

 

 

cip

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu vreau nici sa va incurc, cum credeti si voi... oricum pot sa ma intorc cind nu mai e de mers cu AT.

 

daca vi se pare ok, dati-mi o ora si un punct de intilnire (si eventual o destinatie :-) )

cip

 

 

Stai calm ca nu incurci pe nimeni :duel: Samolapraga a plecat din Buc. din cate stiu. A cazut plimbarea cu el. Eu voi merge cu un dr de 350 si cu un husaberg dupa care cred ca imi va fi si mie greu sa ma tin. Tinem legatura si poate iesim saptamana viitoare :ok:

 

 

ps- ai ceva crampoane sau sunt de strada?

Editat de Angi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stai calm ca nu incurci pe nimeni :duel: Samolapraga a plecat din Buc. din cate stiu. A cazut plimbarea cu el. Eu voi merge cu un dr de 350 si cu un husaberg dupa care cred ca imi va fi si mie greu sa ma tin. Tinem legatura si poate iesim saptamana viitoare :ok:

 

ok, distractie placuta

ps- ai ceva crampoane sau sunt de strada?

 

acum am michelin T66 care sunt cam de strada, cu astea am luat-o. dupa ce se uzeaza o sa trec la ceva mai cramponat.

 

cip

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...