Sari la conținut

26.04.2007 Ziua In Care Am Avut Noroc


asfaltt
 Share

Postări Recomandate

ieri pe la ora 12.00 am plecat de la munca (undeva pe centura pe langa reprezenta suzuky) sa manac ceva la Mc'donalds din otopeni am zis ca dau o fuga repede si nu mai imi iau PROTECTIILE DE GENUNCHI in rest mi-am luat tot la intoarcere depaseam coloana care era la bariera Tunari am vazut o masina care iesea din cutre de la suzuky a iesit putin am redus am crezut ca m-a vazut nu cred ca aveam mai mult de 60km\h dar omu chiar nu m-a vazut deloc a vrut sa intre in coloana si a scos masina toata in strada a fost prea aproape si nu am mai reusit sa il evit am franat dar degeaba l-am luat din plin in aripa drapta fata ,cum am scpat nu stiu dar martorii spun ca am dat drumul motorului care a intrat cu fata sub masina si eu am sarit undeva pe langa masina , ca am zburat stiu dar cum nu mai stiu

Dupa cateva secunde m-am ridicat ,mi-am dat casca jos si am inceput sa ma verific sa vad ce ma doare m-am controlat peste tot nu aveam nimic doar un singur loc ma seca de durere genunchiu drept singurul loc lasat neprotejat asa am ajuns sa am un picior imbracat in gips nu e grav dar 2 sapt.pauza

concluzia vina comuna eu am depasit o coloana si el neacordare de prioritate

motorul are si el pe ale lui toata fata furca,far,radiator, ghidon,carene si toate cele care mai sunt prin fata

 

stau si ma gandesc cum am facut de am scapat doar cu atat nu stiu decat cei care m-au vazut cun am zburat de pe motor eu nu stiu au incercat catva martori sa imi spuna cum am facut dar nu imi mai amintesc nimic ca eram plin de nervi

 

un mare sfat purtati protectii in permanenta ca nu se stie niciodata cand va scapa de belele

asfatt uscat si multa bafta

ii multumesc lu'Boby care a venit ieri la spital

Editat de asfaltt
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar ca ieri a fost o zi destul de naspha. In afara de cele 2 accidente care apar pe site, a mai fost unul pe langa Mall-ul din Vitan, in jur de 12,o Honda. Din pacate nu stiu mai multe amanunte si nici nu am vazut nimic pe aici.

Multa sanatate celor implicati si grija maxima !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sanatate maxima si recuperare rapida.Si bafta la reparatii.La mine a inceput dansul cu asigurarile.Mai aveau putin si ma rugau sa ma mai tavalesc o data, sa vada ei exact cum s-a intamplat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

man, capu' sus , strange din dinti si gandeste-te ca o sa fiti bine (si tu si Aprilica)

 

Politia cum a decis cu RCAul ? fiecare isi repara stricaciunile pe buzunarul lui sau ti-a dar soferul RCAul lui ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

imi da ala RCA-ul ca ma bagat in ghips am gasit niste nenea politisti de treaba si ne-am inteles sa imi fac motoru pe asigurarea lu ala si sa ramanem si cu permisele am avut bulan ca au fost f.de treaba si ne-a ajutat pe amandoi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

imi da ala RCA-ul ca ma bagat in ghips am gasit niste nenea politisti de treaba si ne-am inteles sa imi fac motoru pe asigurarea lu ala si sa ramanem si cu permisele am avut bulan ca au fost f.de treaba si ne-a ajutat pe amandoi

 

Tare "afacerea" cu Politia, v-ati scos la fix... si cu reparatie si cu carnete.. marfa... bravo tie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frate Virgile, imi pare nespus de rau, acum am aflat...ai avut mare noroc ca ai scapat doar cu atat...ce p..aula mea nu l-a vazut(auzit) ala pe Omul Paianjen...? ca e imposibil sa nu te faci remarcat...daca nici cu tobele alea ale tale nu te observa lumea, degeaba mai daueu gauri in tobele mele.

Mare bulan, chiar exagerat ca poti sa-ti repari motorul pe asigurarea lui, ce sa zic, esti un norocos dar asta nu insemna sa mai incerci si a-doua oara...

Daca ai nevoie de ajutor, sa te duc pe undeva cu masina nu ezita sa ma suni...

Te pup si insanatosire grabnica!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si mie imi lipsiti mai ales ca aud cand trec fratii mei din cartier pe strada inebunesc as sta cu geamul inchis sa nu ii mai aud turbez in casa in ghips

aveti grija de voi

asfatt uscat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si pe mine cina ma mai trezeste la 5 dimineatza Virgile :duel: ?

acu' , pe bune, nasoala treaba cu accidentul, nasoala cu ghipsul, nasoala cu lipsa motorului. bine ca nu e mai rau si ti-a trecut prin cap sa dai drumu' la motor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ieri pe la ora 12.00 am plecat de la munca (undeva pe centura pe langa reprezenta suzuky) sa manac ceva la Mc'donalds din otopeni am zis ca dau o fuga repede si nu mai imi iau PROTECTIILE DE GENUNCHI in rest mi-am luat tot la intoarcere depaseam coloana care era la bariera Tunari am vazut o masina care iesea din cutre de la suzuky a iesit putin am redus am crezut ca m-a vazut nu cred ca aveam mai mult de 60km\h dar omu chiar nu m-a vazut deloc a vrut sa intre in coloana si a scos masina toata in strada a fost prea aproape si nu am mai reusit sa il evit am franat dar degeaba l-am luat din plin in aripa drapta fata ,cum am scpat nu stiu dar martorii spun ca am dat drumul motorului care a intrat cu fata sub masina si eu am sarit undeva pe langa masina , ca am zburat stiu dar cum nu mai stiu

Dupa cateva secunde m-am ridicat ,mi-am dat casca jos si am inceput sa ma verific sa vad ce ma doare m-am controlat peste tot nu aveam nimic doar un singur loc ma seca de durere genunchiu drept singurul loc lasat neprotejat asa am ajuns sa am un picior imbracat in gips nu e grav dar 2 sapt.pauza

concluzia vina comuna eu am depasit o coloana si el neacordare de prioritate

motorul are si el pe ale lui toata fata furca,far,radiator, ghidon,carene si toate cele care mai sunt prin fata

 

stau si ma gandesc cum am facut de am scapat doar cu atat nu stiu decat cei care m-au vazut cun am zburat de pe motor eu nu stiu au incercat catva martori sa imi spuna cum am facut dar nu imi mai amintesc nimic ca eram plin de nervi

 

un mare sfat purtati protectii in permanenta ca nu se stie niciodata cand va scapa de belele

asfatt uscat si multa bafta

ii multumesc lu'Boby care a venit ieri la spital

In primul rand ,felicitari pt ca esti realist!!! :wave: ....putini oameni ca tine...deja s-ar fi inceput cu remarcile de canal "moarte conservarilor" etc etc :duel: :ok: :rock: ....foarte de apreciat sinceritatea ta. :ok:

In legatura cu incidentul tau ,asta e ,se intampla(si mie mi s-a intamplat ,dar nu am inceput cu "turma" dupa mine,mi-am asumat greseala si asta a fost) ,noi sa fim sanatosi ,sa putem sa cumparam ,sa facem ,sa reparam ,sa ne plimbam cu motoarele etc etc!!! :blbl: :o

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai asfaltt m-ai si speriat...bine ca nu ai patit ceva mai grav.

atentie mare copii!

 

ai grija de tine si sa te faci repede bine :duel: fierul se repara, tu esti mai important

Editat de raven30hell
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

merci mult

azi am iesit din casa asa cum am putut ca simtem ca inebunesc intr-o saptamana poate imi scot ghipsul si ma apuc de motor ca doar a inceput sezonul si nu vreu sa ratez nimic

asfatt uscat tuturor si multi km fara incidente

apropo frumoasa caprita sa o stapanesti sanatoasa si multi,multi km cu ea fara tavaleli

Editat de asfaltt
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...