Sari la conținut

Choperisti Din Bucuresti !


Postări Recomandate

Bai nene ce ati patit ???...asa activitate nu a mai fost pe topicu' asta de nustiucand...asa-mi place de voi...ok...maine la orele 18:00 propun sa incepem sa ne strangem la Rond...ca e ziua scurta si sa mai ne vedem si noi motoretele pe zi...ca noaptea se aud doar "basu' si cu toba mare" ale mele :)

Admiram,povestim,facem planu' pt weekend,dam o tura de control prin oras si ne oprim intr-o carciuma la o bere si doi mici...apropo de plimbare prin Bucuresti sa tragem si noi o tura maine seara pe Magheru...ca toata lumea se da pe acolo,ce dreaq !!!

Bine ai venit printre noi Florin cu a ta Vio-Viroaga !!!

Editat de valentino1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 2,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Valentino, eu vin la 6 daca promiti sa-ti bagi o carpa in tobele alea ca sa ne intelegem si noi la vorba roflol.gif

 

Dupa plimbarea pe magheru ca domnii, ar merge niste mici muncitoresti stropiti cu ceva berica/must.

 

Propun sa mergem la piranha (acolo unde am oprit data trecuta, inainte sa ne ducem in rock'n'regie).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

baaaaaa e prea devreme 18:00 ati inebunit, oamenii mai si muncesc. Vin si eu dar pe la 19:45... o sa va gasesc incaruntiti si cu barba daca veniti la de la 18 :grinbandit:

 

 

uite ca v-a deocheat Valentino... atata v-a laudat ca ce activitate si pleosc v-ati ofilit cu totii... :crack:

Editat de steliadis
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

uite ca v-a deocheat Valentino... atata v-a laudat ca ce activitate si pleosc v-ati ofilit cu totii... :crack:

Steliane nu stii ca choperistii/choperistele sunt ca freamătul vântului...acum scriu toti si peste o zi sau doua nu mai intra nimeni...caractere deocheate si nebune !!!!!!

Nu uitati de intalnirea de la Rond...la 18:00 se deschide catalogu'

Editat de valentino1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Steliane nu stii ca choperistii/choperistele sunt ca freamătul vântului...acum scriu toti si peste o zi sau doua nu mai intra nimeni...caractere deocheate si nebune !!!!!!

Nu uitati de intalnirea de la Rond...la 18:00 se deschide catalogu'

 

 

bai esti nebun ce naiba faceti 2 ore acolo?:unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

steliane, te asteptam acolo. nu stii ca munca multa dauneaza sanatatii? :D

 

aa... si nu ne plictisim 2 ore, o sa discut cu vali care tobe sunt mai misto: cele stock sau ale lui biggrinbounce2.gif

Editat de RazvanM
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

steliane, te asteptam acolo. nu stii ca munca multa dauneaza sanatatii? :D

 

aa... si nu ne plictisim 2 ore, o sa discut cu vali care tobe sunt mai misto: cele stock sau ale lui biggrinbounce2.gif

Evident ca ale lui Vali sunt mai misto :crack: Toata lumea stie asta. Cand cauti in DEX-Online ,,Tobe Custom" , apare mobra lui Valientinio in format audio. :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai choperisti simpatici , lasati-mi tobele in pace ca le dau jos si va bat cu ele :crack: ... Deci ramane stabilit pt duminica sa facem o plimbare...ca trasee eu va propun asa:

1. Bucuresti-Valea Doftanei(cu oprire la Baraj Paltinu')...asta ar fi cea mai usoara(vezi Dănutzo cum ma gandesc eu la tine?)

2. Bucuresti-Vulcanii noroiosi(cu intoarcere pe Drumul Vinului sa luam must proaspat pt acasa)

3. Bucuresti-Cheia(cu tur pe DN 1 si retur pe DN 1 A )...asta e pt nebunu' cu revelionu'...se stie el care :bounce:

 

Hai sa votam si sa alegem democratic...sau daca are cineva alta propunere sa o faca auzita/scrisa...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu,cred c-as putea sã mã tzin cât -de-cât de restul grupului,la o turã mai scurtã,si fãrã zone "turbo" angryfire.gif.Deci,as vota varianta a doua si prima,în ordinea preferintelor mele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai choperisti simpatici , lasati-mi tobele in pace ca le dau jos si va bat cu ele :crack: ... Deci ramane stabilit pt duminica sa facem o plimbare...ca trasee eu va propun asa:

1. Bucuresti-Valea Doftanei(cu oprire la Baraj Paltinu')...asta ar fi cea mai usoara(vezi Dănutzo cum ma gandesc eu la tine?)

2. Bucuresti-Vulcanii noroiosi(cu intoarcere pe Drumul Vinului sa luam must proaspat pt acasa)

3. Bucuresti-Cheia(cu tur pe DN 1 si retur pe DN 1 A )...asta e pt nebunu' cu revelionu'...se stie el care :bounce:

 

Hai sa votam si sa alegem democratic...sau daca are cineva alta propunere sa o faca auzita/scrisa...

 

 

Multumesc pentru amanatul pana duminica.

 

Eu merg pe oricare traseu vreti voi.

 

Hai sa punem traseele pe harta, sa fie clar pentru toata lumea:

 

1. Bucuresti- Valea Doftanei ~250 KM (+ ce ne mai plimbam pe acolo, un tur in jurul lacului, ca e frumos)

 

2. Bucuresti - Vulcanii Noroiosi (cred ca am pus invers traseul, ne ducem prin Ploiesti/Valeni si ne intoarcem prin Buzau) ~315 KM (Nu stiu zona. Avem unde sa ne oprim sa mancam pe acolo?)

 

3. Bucuresti - Cheia ~285 KM (daca aveti chef de un semi-enduro putem sa urcam pana la cabana Muntele Rosu. E un drum care a fost asfaltat odata, acum e numai gropi, dar daca o luam usurel il facem fara probleme. Am urcat primavara asta pana acolo, si eu cred ca am garda la sol cea mai joasa dintre noi. Si chiar e frumos acolo.)

 

Intocmiti si o lista cu cine voteaza pentru care drum. Eu votez: da.

 

Pana atunci mai am 2 zile de muncit in beci :angryfire:.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

2. Bucuresti - Vulcanii Noroiosi (cred ca am pus invers traseul, ne ducem prin Ploiesti/Valeni si ne intoarcem prin Buzau) ~315 KM (Nu stiu zona. Avem unde sa ne oprim sa mancam pe acolo?)

 

 

eu cred ca am garda la sol cea mai joasa dintre noi.

 

 

 

Daca nu s-a schimbat ceva-ntre-timp,nu prea avem unde sa mancam,pe-acolo...motiv sa facem si-un gratarfriday.gif. Si nu mai esti tu,cel cu garda la sol" a mai mica" ...Aseara,cand am plecat de la terasa,cand sa iesim pe chei,era un fel de speed-bump.Ma uitam la mobra Danei,si-am vazut c-aproape s-a proptit cu cricul,de chestia aia.Rabatat,ii fura mult din garda la sol.

 

@Adinamhl: aseara,a venit o sosie de-a ta,la plimbarica...o alta fata,pe-un Shadow de 600,tot rosu wink.gif

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca nu s-a schimbat ceva-ntre-timp,nu prea avem unde sa mancam,pe-acolo...motiv sa facem si-un gratarfriday.gif. Si nu mai esti tu,cel cu garda la sol" a mai mica" ...Aseara,cand am plecat de la terasa,cand sa iesim pe chei,era un fel de speed-bump.Ma uitam la mobra Danei,si-am vazut c-aproape s-a proptit cu cricul,de chestia aia.Rabatat,ii fura mult din garda la sol.

 

@Adinamhl: aseara,a venit o sosie de-a ta,la plimbarica...o alta fata,pe-un Shadow de 600,tot rosu wink.gif

 

Daca e vorba de ala din fata de la Pirania, data trecuta cand am fost acolo eu am fost singurul (dintre multe chopere) care a da cu burta de al. D-aia am zis ca am cea mai mica garda.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

m-am plictisit de munca asa ca am facut un avatar :D

 

ce ziceti, il facem patch?

 

motocicleta arata bine...dar as mai lucra la sagetile alea... motocicleta este stilizata insa sagetile sunt reale... nu se potrivesc. Insa ideea unui patch comun suna bine.

 

Ar trebui sa ne gandim si la un text fain

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine, si daca ne gasim alt loc mai bun in care sa ne strangem? Acum o sa trebuiasca neaparat sa fie rond :rolleyes:

 

 

eu cred ca trebuie sa avem niste elemente care sa ne defineasca pe noi ca grup, ca oameni, ca motociclisti...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

steliane, daca vrea lumea, eu pot sa aprofundez ideea. imaginea asta am facut-o in 5 minute, de plictiseala :)

 

 

paladin, rondul va ramane toata viata in inima noastra... indiferent pe unde ne vor purta rotile... ricky.gif profund mesaj, nu? :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

steliane, daca vrea lumea, eu pot sa aprofundez ideea. imaginea asta am facut-o in 5 minute, de plictiseala :)

 

 

paladin, rondul va ramane toata viata in inima noastra... indiferent pe unde ne vor purta rotile... ricky.gif profund mesaj, nu? :D

 

 

pai eu zic sa supunem la vot... cine vrea un patch comun pentru gasca noastra?

Eu spun Da

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai eu zic sa supunem la vot... cine vrea un patch comun pentru gasca noastra?

Eu spun Da

Eu nu am ce sa spun decat tot un mare DA!! :grinbandit: Totusi , tema si elementele ar trebui sa le punem incat sa ne impace pe toti. Eu propun de exemplu, unuil din urmatoarele: Crucea malteza stilizata pe un fundal, Silueta unui motor V2, roata spitata cu aripi, Pin-up Girls, Un iepure cu manusi de box :bounce:

 

Mai bagati si voi teme si vedem ce iese.

Editat de Nocturnus85
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...