Sari la conținut

Topic Cu Intretinerea Unui Rs


Postări Recomandate

fratilor ce benzina ii trebuie la o aprilia 125cmc din '95 ? cu plumb sau fara ? eu bag fara dar citisem pe ceva site american ca astea mai vechi merg cu benzina cu plumb. Powervalvu e dus,deci l-am scos insa tot nu se tureaza pana pe rosu,doar pana pe la vreo 10-11 mii si de mers urca bine pana pe la 100 dar dupaia pana la 120 merge greu si cam ala e top speed. Sa fie asa diferenta de la benzina ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 236
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

power valve intra are treaba cu turatii mari , al meu intra pe la 8000.da , o sa aiba un top speed mai mare , dar de ce sa se tureze in rosu pana la capat?:)acolo iti place tie sa schimbi vitezele , doar la 14000? :crack:

Editat de claudiu_m_2005
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

oricum nu o sa se tureze mai mult de 12300...nici cu PV nici fara...si schimbi degeaba la turatia aia, puterea maxima o are la 10500 nu la 12000....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

oricum nu o sa se tureze mai mult de 12300...nici cu PV nici fara...si schimbi degeaba la turatia aia, puterea maxima o are la 10500 nu la 12000....

A mea se tureaza pana in 13.000rpm

 

App...AVIZ Vand Aprilia rs125 2007, 5200km, 11kw acte.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A mea se tureaza pana in 13.000rpm

 

App...AVIZ Vand Aprilia rs125 2007, 5200km, 11kw acte.

deja o vinzi?:):o care e motivu vanzarii?:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fratilor la cat normal sa stea temp la apa?70-80 grade celsius?:-?? si app eu in a 6a aveam 80-82 km/H.vitezele le schimb la 6000 rpm.ma gandesc cumva sa fie limitata?sau nu powervalve-ul conectat?in acte scrie 11kw:D!

 

Asfalt uscat si salutari cu farul:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fratilor la cat normal sa stea temp la apa?70-80 grade celsius?:-?? si app eu in a 6a aveam 80-82 km/H.vitezele le schimb la 6000 rpm.ma gandesc cumva sa fie limitata?sau nu powervalve-ul conectat?in acte scrie 11kw:D!

 

Asfalt uscat si salutari cu farul:D

E normala temperatura la apa,la 6000 de ture in a6a cam 80 ai.

Limitarea nu iti schimba rapoartele la cutie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut! imi poate da si mie cineva un site de unde pot face comanda pentru un filtru sport bun pentru Arprilia Rs din 97?

Si daca cineva se plictiseste si poate sa imi raspunda si mie la o intrebare pe care mio pun de cand am luato. Oara a mea e limitata? Abia prinde 100 si prietenu de la care am luato zice ca are de 80 cmc. Imi puteti spune unde anume este limitata si cam cum arata. O idee cat de cat.

Va multumesc mult.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut! imi poate da si mie cineva un site de unde pot face comanda pentru un filtru sport bun pentru Arprilia Rs din 97?

Si daca cineva se plictiseste si poate sa imi raspunda si mie la o intrebare pe care mio pun de cand am luato. Oara a mea e limitata? Abia prinde 100 si prietenu de la care am luato zice ca are de 80 cmc. Imi puteti spune unde anume este limitata si cam cum arata. O idee cat de cat.

Va multumesc mult.

 

Pai cat ai vrea sa prinda?300? te inseli

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La RS125... ce limitari are, acum ca am boacana cu ea, sa le si scot, limitarile! Multumesc anticipat! Mentionez ca are PW dar intra abia la 7500!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E normala temperatura la apa,la 6000 de ture in a6a cam 80 ai.

Limitarea nu iti schimba rapoartele la cutie.

ms pt raspunsuri!se pare ca e delimitata...azi iam dat 125km/h si mai putea dar nu mam mai aventurat!mie de ajuns deocamdata!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Depinde de la motor la motor...de la power valve la power valve...a mea intra la 6.500 avea un prieten una din 2005 intra la 6.000rpm.

 

Nu stiam ... Si colegul meu de banca are una model 05` dar tot la 7.500 i se deschide , la fel ca si mie ( 04 ) .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

imi poate spune si mie ce anume folositi la ungerea/intretinerea lantului?ca acum fac 500km si as vrea sal ung si sa scot prafu acela de pe el:Dsi de unde le pot lua?de la orice magazin de piese moto?si spunetimi si mie ce ulei sa folosesc pt cutia de viteze:D!multam anticipat:D

Editat de Tomek
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...