Sari la conținut

Honda Nsr 125


Postări Recomandate

Vrea un prieten sa isi cumpere un nsr din germania si a vazut ca majoritata sunt limitate la 11kw,cum are limitarile modelul asta de motor si cum se pot scoate? :duel:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut.as dori sa-i intreb pe posesorii de nsr cat de fiabil e motoru.cat consumu.cati cai are?performante??la cati km se face setu motru(si cat costa acesta)si cum se gasesc piese pentru el si cat de scumpe sunt.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

honda nsr are cel mai fiabil motor in 2 timpi...puterea maxima e de vreo 29 de cai deci sa nu crezi pe vreunu are zice ca a lui are 34 de cai....mi se pare ca poti sa montezi si power valve si ptr de-restrictionat citeste tot ce scrie aici http://www.nsr125.com/derestrict.htm sper sa intelegi ca e in engleza :duel:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cu delimitatu daca ma duc la service ca nu vreau sa-l fac acasa ca sa nu gresesc ceva.cat ma va costa.am vazut ca si pe aici are cineva nsr.daca poate sa-mi spune pareri despre motor.si daca a iesit din productie o sa fie mai greu de gasit piese.si setu motor la cat se schimba si cat costa acesta(a si daca puteti sa-mi spuneti cat costa oentru cagiva mito).

Editat de gabi18051991
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut, eu am o honda nsr, sunt super multumita. Am modelul 92 si nu am avut probleme de gasit piese (ce-i drept nu prea am cautat ca nu a fost nevoie). Dar de ex: semeringuri, gasit imediat, filtru aer gasit imediat, scarita - cumparata second de pe ebay, cablu kilometraj - same de pe ebay. Cam cu atat am avut eu probleme. In rest, fuge de rupe, in primele zile deveneam maestra wheelie - din greseala of course - dar mi-am cam lasat sotul cu gura cascata :duel:. Cu restul intrebarilor nu prea pot sa te ajut dar daca vrei sa vii intr-o zi sa te uiti la ea mai de aproape, calarit, etc, cu placere! Spor la cumparaturi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare.Eu am un NSR din 2000 si nu pot sa spun decat ca e adorabila.Eu am luat-o cu 10.000 km si acum are 22.000,fara sa fie vreodata umblat in motor,deci setul trebuie facut.....cand e nevoie. :duel: Am bagat doar ulei Motul si merge exact cum mergea cand am luat-o.Am schimbat consumabilele la ea,i-am bagat benzina si asta e.Si a mea este limitata,dar mi-a fost de ajuns,nu m-am plictisit de ea cat timp am avut-o.Daca vrei,mergi si cu 140 asa limitata cum e ea.De consumat imi consuma 4%.Este foarte usoara si dupa ce te inveti cu ea poti sa pui linistit genunchiul pe jos.E o motocicleta pe care te poti baza oricand.

post-8559-1178301546_thumb.jpg

Editat de Alexyz2006
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si mie imi place nsr.da acum cred ca o voi lua din germania si acolo toate au km multi deci daca e cred ca va treb sa-i fac setu motor(desigur daca trebuie)si din cauza asta am intrebat cat de scumpe sunt piesele si cat se duce un set motor.si faza cu delimitatu am sa o delimitez(daca nu e deja)cand am sa ma obisnuiesc cu ea.da sunt si eu curios si din cauza asta intreb.am intreb pe mai multi de mai multe motoare la 125.si pana acum stau in cumpana intre cbr 125 si nsr 125.singuru lucru care ma da inapoi de la nsr e ca nu se mai fabrica.asta ar trb sa fie o problema mare??nu am vazut in realitate bordu,doar in poze.si nu am vazut indicatoru de benzina unde este situat pe bord?

Editat de gabi18051991
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu aer indicator de benzina..cand ramai fara treci pe rezeva si te duci la peco dai rezervorul iar pe "on" si bagi benzina :duel:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La orice masina(cel putin)sunt obligati sa faca piese pentru un model timp de minim 10 ani parca.Cauta si tu pe google da mai mult ca sigur gasesti orice piesa pentru el chiar daca nu se mai fabrica,nu are nici o marca interesul sa opreasca productia de piese odata ce au scos ultima motocicleta pe poarta :D si daca nu gasesti honda gasesti polini, malosi si altele :rock: Putine motociclete sport au indicator de benzina,in cel mai bun caz au bec care se aprinde cand mai ai 3 litri,sau varianta mai naspa(zic eu) cu robinetul

Editat de seby_mf
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Putine motociclete sport au indicator de benzina,in cel mai bun caz au bec care se aprinde cand mai ai 3 litri,sau varianta mai naspa(zic eu) cu robinetul

putine motociclete sport de cilindree mica , ca restul au cam toate ... oricum nu e o problema asta,ai busonul si treci pe rezerva in caz de ceva sau eventual ii poti pune un bec de avertizare ... la inceput e mai greu ca dupaia iti inveti motoreta si stii cam cand trebuie pusa benzina :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

o cumperi te apuci de desfacut si tre sa gasesti limitarea..poa sa fie la evacuare la rpm la carburator...nu e o problema derestrictionarea(ca am vazut pe alt topic ca asa e corect)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • 3 months later...
  • 2 weeks later...

IN GERMANIA la rs 125 nu mai exista power valve care il duce pana in 34 sau 36 de cai ;) :ok:

in italia zic eu sa iti cauti motocicleta.

salut

ai stat si te-ai gandit nu ? de unde sti ca nu au PV ? am vazut rs`uri din germania limitate la 80 cu PV...la ei din cate stiam pana la 25 de ani nu au voie mai mult de 25kw...si multi au rs`uri sau cagive

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...