Sari la conținut

In Pista Cu Cbr100xx


cipriandanci
 Share

Postări Recomandate

Prin italia nu se poate merge cu mai mult de 130 in autostrada fara sa iei amenzi si sa pierzi puncte asa ca m-am dus la Imola sa fac o tura in pista la 300 si fara sa-mi cred okilor dupa o tura m-am vazut in rectiliniu la 300 si ceva metri la ora. Nu va descriu ce senzatie ai in acel moment. Dupa ce am terminat de mai invartit in pista m-am dat jos de pe motor ca imi tramurau inca geninchii de adrenalina. Abia ma intorc iar inpista va tin la curent cu detalli si poze. Ciao

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gizmo ai putina intelegere fatza de omul asta. Tocmai s-a dat pe circuitul de la Imola, imaginandu-se in cursa alaturi de Rossi.

 

GG man, asteptam poze.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Ai grija man de tine sa nu aud ca ai patit ceva!!!Si voi nu mai fiti rai cu el,motor care sa prinda 300 are, asta va asigur eu si plus e si destul de aproape de pista de care vorbeste!Si eu sa ma dau pe pista as deschide gazu maxim ,da na la noi aici pe pista masii de ne dam eventualEu unu astept si pozele :drums:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Omul s-a dat pe pista...ce linie dreapta are acolo pe care crezi ca poate depasi 300 km/h ?

La moto gp pe imola nu trec aia de 310-320 la ora...

motocicleta este clar capabila de mai mult, dar sa ai loc sa ii dai...

 

oricum e o smecherie sa ai circuite calumea pe care sa te dai ca amator...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vad ca sunt si niste neincrezatori. Probabil majoritatea dintre voi care inca nu ati vazut o pista de motoGP nu aveti habar ce inseamna sa scoti maximul dintr-o motocicleta de aproape 170 de cai.

Merci mult CBRhonda, tu mi-ai tinut partea, cand ma intorc din italia iti aduc niste manusi beton. Daca nu.ti vinzi motorul repede poate vi in italia sa organizam o excursie calumea si ceva giro in pista.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,ma bucur pentru tine ca ai avut curaju sa mergi cu o astfel de viteza.

Si eu simat nevoia sa merg cu ceva viteza dar nu vreau ca ma pun la incercare in strazile publice ca imi dirdie chiloti de frica mai ales ca am o matahala mare.Pote am sa incerc si eu sa gasesc o pista de incercare unde sa imi forjez motorul la maxim. Tinene la curent cu ceva poze ca vin in August prin Italia si ma duc si eu sa imi incerc motoru sau eventual mergem inpreuna.

 

Felicitari

 

Sorin xx

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vad ca sunt si niste neincrezatori. Probabil majoritatea dintre voi care inca nu ati vazut o pista de motoGP nu aveti habar ce inseamna sa scoti maximul dintr-o motocicleta de aproape 170 de cai.

Merci mult CBRhonda, tu mi-ai tinut partea, cand ma intorc din italia iti aduc niste manusi beton. Daca nu.ti vinzi motorul repede poate vi in italia sa organizam o excursie calumea si ceva giro in pista.

 

:cheers: Logic ca ti-am tinut partea ca te cunosc si stiu ca nu vorbesti aiurea!Ar fi frumos ca sa organizam ceva de genul asta frate chiar cu mai multi de aici..Nici eu nu m-am dat niciodata pe o pista si mi-ar place atat de tare de cred ca as dormii pe motor acolo :cheers: nu mai m-as da dus!Pana una alta ai grija de tine!

 

Ps:Cat platesti ca sa te dai pe pista?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prin italia nu se poate merge cu mai mult de 130 in autostrada fara sa iei amenzi si sa pierzi puncte asa ca m-am dus la Imola sa fac o tura in pista la 300 si fara sa-mi cred okilor dupa o tura m-am vazut in rectiliniu la 300 si ceva metri la ora. Nu va descriu ce senzatie ai in acel moment. Dupa ce am terminat de mai invartit in pista m-am dat jos de pe motor ca imi tramurau inca geninchii de adrenalina. Abia ma intorc iar inpista va tin la curent cu detalli si poze. Ciao

:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Ciprian, nu-ti fa probleme. Pe forumul asta daca te dai pe strada esti nebun, daca te dai pe pista esti luat la misto. Chiar nu a cum sa cazi la pace cu toti. Carcotasi gasesti la tot pasul.

Ma mira totusi skywalker, pe care l-am citit pana acum cu posturi mai pertinente. Ma rog, toti avem scapari.

 

In alta ordine de idei, eu as fi vrut sa duc 600-le pe circuit la Hungaroring acum cativa ani dar nu am mai ajuns, ca l-am vandut. Cu sport touring-ul nu am ajuns decat pe autostrada la vecini, pana in Viena. Desi nu ma prea incanta sa-l sodomizez la turatii mari, fara indoiala nu ash ezita sa trag o tura pe circuit daca mi s-ar oferi ocazia :scratch:

 

@"neincrezatori" : care e problema voastra? Motocicleta e mai mult decat capabila sa atinga 300+ (pe ceas cel putin), si nu mi se pare ceva iesit din comun, mai ales ca a specificat ca a fost in linie dreapta. Ca experienta personala insa e iesit din comun,mai ales cand lasi de-oparte frustrarea limitelor de viteza, frica radarelor, a gropilor, a denivelarilor si a nisipului din curbe, inghesuiala si prostii din trafic. Esti ca un caine care tocmai a rupt lantul. Freedom.

 

300 sind machbar, Herr Nachbar :)

 

_Yb4wnGgj9A

Editat de SRY
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acum nimeni nu zice k motoru nu e capabil sa atinga 300 sau putin peste , am vazut k in mai putzin de 5 sec a ajuns la 200 si inca 3 4 sec pana la 280

da pana la 300 mi sa parut k a ajuns mai greu si pe un circuit nu cred k ai timp sa ii dai 300 in linia dreapta. da sigur ajungi la 280, si dupa aia nu shtiu daca mai timp sa franezi inainte de curba . motoarele de moto gp sunt cu totul altceva

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma mira totusi skywalker, pe care l-am citit pana acum cu posturi mai pertinente. Ma rog, toti avem scapari.

 

Tie nu ti s-a parut acest topic o mare lauda de sine a initiatorului? mie asa mi s-a parut. Spre asta am atras atentia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tie nu ti s-a parut acest topic o mare lauda de sine a initiatorului? mie asa mi s-a parut. Spre asta am atras atentia.

Eu il cunosc pe initiatorul topicului personal si nu prea e genul sa se laude!Probabil ti-a sunat asa pt ca e plin de nebuni in ultima vreme pe forum care nu au urcat nici pe biciclete si se viseaza pe buse sau alte avioane!E de inteles impresia ta..si eu in locul tau as fi gandit la fel,dar omul asta are motor de mult si nu e genul laudaros!Daca zice ca sa dat pe pista cu 300 la ce om il stiu,atunci inseamna ca asa este!Oricum mai Cipi pune odata pozele alea sa se delecteze si ochiu nostru :scratch:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:scratch:

 

pozeeeeeeee!!!!!

pozzzze!

 

nu de alta, dar visez cu ochi dexchisi la un xx..

daca titlu era: in pista cu r1 nici nu deschideam sa vad!!!!!!

 

 

poze ! :)

Editat de bogdan kawa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...