Sari la conținut

! Problema Grava Carburatie Gsx F !


Postări Recomandate

Am o mare problema cu carburatia unui gsx 750f(afuma bujiile ,merge innecat , balbaie etc ) , am cumparat o baterie de carburatoare in stare f buna din germania si am dus motocicleta la un service sa o puna la punct, nu dau nume, dar din lipsa de interes nu iau dat de cap , sunt sigur k cineva priceput o poate rezolva , va rog mult dak stiti pe cineva kre se pricepe cu adevarat la carburatie da-ti un pm sau postati aici , Multumesc anticipat !! ASFALT USCAT !!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

s-ar putea sa ai nevoie de un kit de reparatie carburatoare (o ringuri cuie pontou si garnituri ) sau in cel mai rau caz si tuburi emulsie si ace dozaj daca ai uzura (ovalizare)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alex are dreptate dar mai verifica :amestecul ,cuiele de la shoc sa nu fie vre unul deschis,galeriile sa nu traga aer fals,filtrul de aer curat,nivel mare la benzina ,un jiglor decalibrat ,joc la supape,compresie etc.

Bafta!

 

 

Tu ai presupus carburatia dar incearca sa depistezi corect cauza pentru ca altfel te vei invirti in cerc si in loc sa repari mai mult strici!

 

 

Am uitat :SINCRONIZAREA CARBURATOARELOR!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Omu nu a cerut sfaturi tehnice, ci a intrebat unde gaseste pe cineva priceput. Bine a facut, pentru ca reglajul motorului la GSX nu este o lucrare exactamente facila.

 

@vaida_alexandru: am avut un GSX la care am refacut motorul cap-coada, si am o idee destul de clara la ce trebuie sa ma uit. Nu stiu daca as gasi timp sa fac o lucrare full la carburatia ta, mai ales ca am si vandut bateria de vacuum-meter-e cand am trecut la motor cu injectie. Dar daca totusi nu gasesti pe nimeni, da-mi PM si ne putem intalni.

P.S.: lucrez de placere, nu ti-as cere nici un ban indiferent ce lucrare ti-as face.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

multumesc pt sfaturi , dar totusi dak cineva s-a mai confruntat cu problema aceasta il rog mult de tot sa posteze sau sa imi trimita un mesaj , tin motocicleta pe bara de mai bine de o luna de zile pt k nu stie nimeni ce sa ii faca :bounce:(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am avut si eu ceva probleme cu a mea, o honda nsr de 125 si dupa multe incercari mi-a facut-o mao-san de pe forum. De peste un an nu am mai avut nici o problema. Incearca si la el, poate ai noroc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am o mare problema cu carburatia unui gsx 750f(afuma bujiile ,merge innecat , balbaie etc ) , am cumparat o baterie de carburatoare in stare f buna din germania si am dus motocicleta la un service sa o puna la punct, nu dau nume, dar din lipsa de interes nu iau dat de cap , sunt sigur k cineva priceput o poate rezolva , va rog mult dak stiti pe cineva kre se pricepe cu adevarat la carburatie da-ti un pm sau postati aici , Multumesc anticipat !! ASFALT USCAT !!

 

 

 

da' de ce nu dai nume?

poate e bine sa stim si noi, sa ne ferim......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...