Sari la conținut

Accident


RaduKu
 Share

Postări Recomandate

s-a petrecut azi la orele 17.00 pe strada Margeanului din cartierul Rahova, o tipa cu un r6 alb cu rosu model nou, a intrat in plin intr-o dacie condusa tot de o femeie. Motociclista venea de pe un drum fara prioritate si nu i-a acordat prioritatea daciei, realizand ca impactul este iminent a ridicat motorul pe o roata si a intrat in botul daciei facand-o praf.

 

Fata cu motorul a sarit peste masina cam 5 metrii si a ramas lata 5 min, apoi s-a ridicat, a venit salvarea si a dus-o la spital pt investigatii. E bine ca nu a patit nimik, la locul accidentului a venit si Sorin (Masinuta), a luat motorul si l-a bagat intr-o vulcanizare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

realizand ca impactul este iminent a ridicat motorul pe o roata si a intrat in botul daciei facand-o praf.

 

suna a film SF

 

eu cred ca a ridicat-o pe o roata din cauza ca s-a speriat, a intrat in panica si nu si-a mai dat seama ce face sau alta varianta ar fi ca a accelerat foarte tare incercand sa evite impactul (sa treaca inaintea daciei) si a ridicat motorul pe o roata fara sa vrea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

a ridicat moto pe roata din spate, voit, si a procedat f bine, intradevar are nr de leasing de SB.

 

daca ar fii intrat direct cu roata fata in masina, ar fi aruncat-o mult mai mult si a vea sansa sa sara si moto dupa ea, asa a lovit-o cu mijlocul motorului si a a runat-o mai putin iar moto s-a oprit in dacie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

RaduKU, iti dai seama ce ai zis? Daca intri in ceva cu motorul la orizontala, ai sanse sa zbori fara sa intalnesti nici un obstacol (asta daca e autoturism si nu duba, camion, etc) Daca motorul e pe o roata si intri in ceva ai toate sansele ca sa nu mai zbori ci sa ramai agatat in ceva (ex ghidon).

Sunt de accord cu ce a zis Toni. E cel mai plauzibil.

Oricum nu are importanta. Important e sa se faca bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sanatate la motorista. Pacat ca s-a intamplat. Cel mai nashpa e ca alte "foste viitoare" motoriste se vor razgandi shi iar vom ramane numa' noi.

Femeile, in general, au o problema cu orientarea in spatiu shi cu aprecierea distantelor. Genetic. De aici decurg problemele lor in trafic.

No offense, girls. Mai multa atentie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Floricel esti misogin.

Daca ar fii avut probleme de orientare nu conducea un R1 (care nu are termen de comparatie cu Canyonul tau)

Accidentele au loc chiar daca esti foarte experimentat; o greseala poti sa o faci oricand.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sint de acord cu floricel.

@edi: nu e vorba de misoginism. e vorba de gene. :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Floricel esti misogin.

Daca ar fii avut probleme de orientare nu conducea un R1 (care nu are termen de comparatie cu Canyonul tau)

Accidentele au loc chiar daca esti foarte experimentat; o greseala poti sa o faci oricand.

Nu sunt misogin. Am respect pt. femei. Pot face anumite lucruri mai bine decat barbatii.

Totusi, chestia cu orientarea shi aprecierea dist. este chiar genetica, demonstrata de savanti shi confirmata mie de persoane din domeniu.

Sunt convins ca tipa conduce extrem de bine pt. o femeie.

Shi cu Canyonu' meu ce-ai?

Sa shtii ca l-am luat ca o contramasura a faptului ca imi place prea mult viteza.

Shy, by the way, ce crezi ca poate face R1 pe coclauri pe langa Canyonu meu?

Ca shi cum ai compara mere cu pere.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va arat eu femei care bat mai toti pilotii astia wannabe de pe forum. A, da ,stiu, alea-s exceptii. Voi nu va uitati pe strada citi din aia care conduc cu poponeata sint barbati?

Primul accident facut de o femeie aici si hop, e o problema de gene  :banana:

evident ca-s exceptii. exista intr-adevar femei care afiseaza aceste calitati masculine :laugh:

 

la fel cum tu esti o exceptie pentru barbati :baldy:

 

p.s. ti-a dat prietena premiul promis pentru postu asta ? :blbl:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sanatate la motorista. Pacat ca s-a intamplat. Cel mai nashpa e ca alte "foste viitoare" motoriste se vor razgandi shi iar vom ramane numa' noi.

Femeile, in general, au o problema cu orientarea in spatiu shi cu aprecierea distantelor. Genetic. De aici decurg problemele lor in trafic. 

No offense, girls.  Mai multa atentie.

nu pot decat sa ma bucur ca se razgandesc.. cel mai bine le sta ca PASAGER.

nu sunt misogin, dar numai la motorete nu era loc de ele..

 

nikita este fata cu pricina si merge chiar bine...

 

terminati-va cu prostia si ridicatul de roata. daca ai impact pe-o roata te zdrobesti la propriu de motocicleta si nu mai ramane mare lucru...

2 norocosi stiu eu care au scapat (1 eu) si tranca, dar nici unul nu a avut intentia sa intre pe-o roata in ceva. cind iti apare ceva in fata, te infigi in frane de nu ai aer..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu pot decat sa ma bucur ca se razgandesc.. cel mai bine le sta ca PASAGER.

nu sunt misogin, dar numai la motorete nu era loc de ele..

esti misogin, vere. :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...