Sari la conținut

Excursie Bulgaria Ruse


Florin Daniel
 Share

Postări Recomandate

Salutari.....Sambata se pune de o excursie la Ruse (bulgaria) cu plecare de la ora 09,00 din OMV City mall . Se merge pana la ruse se papa ceva pe acolo dupa care se vine in tarisoara noastra draga.

Bugetul alocat este unul infim cam 10 euro ce mancam pe acolo si inca ceva pentru benzina (170 km.)

Pana acum suntem 4 persoane un VMAX , UN FZR SI 2 FZ.

Viteza de croaziera este una undeva in jur de 80km/h. oricum mergem la plimbare asa ca este binevenit oricine.

 

 

 

 

 

.

Editat de Florin -v
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va recomand sa va duceti in Nicolovo pe marginea lacului..sunt niste restaurante acolo iar peisajul e superb :kiss:

 

Dar asta nu prea suna a excursie ci a plimbarica :lol:

 

Distractie placuta :P

Editat de wolf4mwolf
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va recomand sa va duceti in Nicolovo pe marginea lacului..sunt niste restaurante acolo iar peisajul e superb :kiss:

 

Dar asta nu prea suna a excursie ci a plimbarica :lol:

 

Distractie placuta :P

 

Pe unde este ? da-ne ceva detalii cum ajungem pe unde? ,multumim

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci, inca 2 motoare - Un zx6 si un er5.

Poate sa-mi spuna si mie cineva daca se poate trece in Bulgaria cu buletinul model vechi (nu format card)valabil,s-au unde as putea sa ma interesez?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tentant. va anunt diseara dupa ce ajung acasa daca ma alatur sau nu si eu grupul.

 

ps: Florine, vezi ca Nadia nu are FZR, are FZS!!!! e o mica diferenta :kiss:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tentant. va anunt diseara dupa ce ajung acasa daca ma alatur sau nu si eu grupul.

 

ps: Florine, vezi ca Nadia nu are FZR, are FZS!!!! e o mica diferenta ;)

 

fzr atunci scuze :lol:

 

 

Deci, inca 2 motoare - Un zx6 si un er5.

:box: :D :kiss: :lol: :P :cheers:

 

Poate sa-mi spuna si mie cineva daca se poate trece in Bulgaria cu buletinul model vechi (nu format card)valabil,s-au unde as putea sa ma interesez?

 

am sunat eu aici si au zis ca nu se poate decat cu carte identitate sau pasaport

http://www.politiadefrontiera.ro/

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am sunat eu aici si au zis ca nu se poate decat cu carte identitate sau pasaport

http://www.politiadefrontiera.ro/

 

Eu ma mir, ca este valabil acel document...acum trebuie sa-si schimbe imediat ? Nu il schimba nimeni daca nu e furat, pierdut...etc...pentru ca inca este valabil.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate sa-mi spuna si mie cineva daca se poate trece in Bulgaria cu buletinul model vechi (nu format card)valabil,s-au unde as putea sa ma interesez?

I-mi pare rau dar nu pot merge din cauza BI ( se poate iesi din tara doar cu CI) dar oricum poate ne vedem diseara la CAREFOURE.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ps: Florine, vezi ca Nadia nu are FZR, are FZS!!!! e o mica diferenta :P

 

 

Ms mult,uite ca eu nici nu am observat :kiss: ...

Cat despre festivalul de muzica electro suna tentant :lol:, acum,depinde cum o sa stam cu timpul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va recomand sa va duceti in Nicolovo pe marginea lacului..sunt niste restaurante acolo iar peisajul e superb :kiss:

 

Dar asta nu prea suna a excursie ci a plimbarica :lol:

 

Distractie placuta :P

 

 

ne dai ceva repere despre cum se ajunge la chestia asta?

Editat de snowstorm
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ne dai ceva repere despre cum se ajunge la chestia asta?

am vazut acum pe harta din ruse ar mai fii cam 15km pana la Nikolovo mai jos o poza cu zona respectiva ca sa stim toti de treaseu, eu nu mai sunt la birou si acasa nu am imprimanta cine are o poate printa sa o luam cu noi

FEZERISTI049.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am vazut acum pe harta din ruse ar mai fii cam 15km pana la Nikolovo mai jos o poza cu zona respectiva ca sa stim toti de treaseu, eu nu mai sunt la birou si acasa nu am imprimanta cine are o poate printa sa o luam cu noi

FEZERISTI049.jpg

 

 

done!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la cat se pleaca, de unde si care e viteza de croaziera? :kiss:

 

Sambata se pune de o plimbare la Ruse (bulgaria) cu plecare de la ora 09,00 din OMV City mall ATENTIE sa aveti la voi carte de identitate sau pasaport si nu uitati de CARTEA VERDE. Se merge pana la ruse se papa ceva pe acolo dupa care se vine in tarisoara noastra draga.

Bugetul alocat este unul infim cam 10 euro ce mancam pe acolo si inca ceva pentru benzina (170 km.)

Pana acum suntem 6 persoane un VMAX , UN FZS SI 2 FZ Un zx6 si un er5.

Viteza de croaziera este una undeva in jur de 80km/h. oricum mergem la plimbare asa ca este binevenit oricine.

Editat de Florin -v
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu va recomand sa mergeti la Veliko...la Ruse nu e mai nimic interesant.

Uitati excursia mea la Veliko si detalii despre drum.../index.php?showtopic=233099&hl=

 

Ba este - este un concert ceva acolo...am vb cu Lyubo. :kiss: :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...