Sari la conținut

Un An Fara Traian Si Ela


kidda
 Share

Postări Recomandate

Un an 13.09.2007 ....13.09.2008...... Pentru foarte multi membrii ai acestui forum poate timpul a trecut repede, dar pentru noi parintii lui Traian si ai Elei cred ca putem spune ca am atins infinitul. Multa, multa durere fara copiii nostri, alinare cand v-am simtit alaturi de noi si multa deznadejde legata de incompetenta organelor care trebuie sa faca dreptate pentru plecarea mult prea devreme si complet nevinovati a copiilor nostri.

Sunt mama Elei, poate cea mai "tare" dintre cei patru, dar simt ca trebuie sa ma adun si sa ma ridic din marea durere de fiecare data cand datoria imi cere sa fac totul pentru copilasii nostri.

Va asteptam pe data de 13 septembrie 2008, la Cimitirul Adormirea Maicii Domnului din Calea Giulesti cu plecare din strada Agnita nr.18 in jurul orei 12.00, pentru a le mai transmite un ropot de motoare la un an de la plecarea lor de langa noi.

Va asteptam sa veniti in numar cat mai mare si fiti convinsi ca prezenta voastra ne va bucura.

 

Va vom tine la curent cu eventuale modificari

Puteti sa sunati la tel. 021.220.08.07 -Diaconeasa

0788.234.083 Mia Dan

 

 

/index.php?showtopic=136150

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un an 13.09.2007 ....13.09.2008...... Pentru foarte multi membrii ai acestui forum poate timpul a trecut repede, dar pentru noi parintii lui Traian si ai Elei cred ca putem spune ca am atins infinitul. Multa, multa durere fara copiii nostri, alinare cand v-am simtit alaturi de noi si multa deznadejde legata de incompetenta organelor care trebuie sa faca dreptate pentru plecarea mult prea devreme si complet nevinovati a copiilor nostri.

Sunt mama Elei, poate cea mai "tare" dintre cei patru, dar simt ca trebuie sa ma adun si sa ma ridic din marea durere de fiecare data cand datoria imi cere sa fac totul pentru copilasii nostri.

Va asteptam pe data de 13 septembrie 2008, la Cimitirul Adormirea Maicii Domnului din Calea Giulesti cu plecare din strada Agnita nr.18 in jurul orei 12.00, pentru a le mai transmite un ropot de motoare la un an de la plecarea lor de langa noi.

Va asteptam sa veniti in numar cat mai mare si fiti convinsi ca prezenta voastra ne va bucura.

 

Va vom tine la curent cu eventuale modificari

Puteti sa sunati la tel. 021.220.08.07 -Diaconeasa

0788.234.083 Mia Dan

 

 

/index.php?showtopic=136150

Trebuie sa fiti tari pentru a putea lupta in continuare cu autoritatile ...

Contati pe noi, vom fi prezenti in numar cat mai mare acolo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Keep your chin up!

 

Nu vreau sa ma bag unde nu-mi fierbe oala, dar mor de curiozitate si va rog din suflet sa ne spuneti cum decurge treaba la tribunal, asta daca nu e strict confidential. Nu sariti cu gura pe mine ca sunt nesimtit ca rascolesc amintiri and co, e mult mai important ce se intampla la tribunal decat orice altceva ati face voi pt. comemorarea lor. Eu sunt genul razbunator, orice ati face nu-i aduceti inapoi, macar vinovatul sa plateasca! repet: Sunt aproape sigur ca va scapa basma curata soferul!

 

 

 

PS: Scuze daca am fost putin cam dur, dar e cazul sa ne trezim! Viata merge inainte! Cu sau fara noi!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca nu intervine ceva imp cum ar fi sa cada un meteorit, sunt acolo

desi nu stiu nimic despre cazul asta, daca prezenta mea face cea mai mica diferenta, vin

 

uite aici daca vrei sa sti , io cred ca diferenta o face ori ce motocicleta /index.php?showtopic=136150

Editat de H3llriderr
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Keep your chin up!

 

Nu vreau sa ma bag unde nu-mi fierbe oala, dar mor de curiozitate si va rog din suflet sa ne spuneti cum decurge treaba la tribunal, asta daca nu e strict confidential. Nu sariti cu gura pe mine ca sunt nesimtit ca rascolesc amintiri and co, e mult mai important ce se intampla la tribunal decat orice altceva ati face voi pt. comemorarea lor. Eu sunt genul razbunator, orice ati face nu-i aduceti inapoi, macar vinovatul sa plateasca! repet: Sunt aproape sigur ca va scapa basma curata soferul!

 

 

 

PS: Scuze daca am fost putin cam dur, dar e cazul sa ne trezim! Viata merge inainte! Cu sau fara noi!

pai, ce pot sa zic?! cazul nu a avansat deloc, e exact in acelasi punct. practic...nu s-a facut nimic in tot acest timp. si da, si eu cred ca soferul va scapa basma curata...din pacate, asta e tara in care traim. :scratch:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stateam in dubiu daca sa vin Sambata sau sa imi vad de treburile cotidiene... cred ca multi motociclisti de pe forum inca se mai gandesc ce sa faca. A trecut un an, emotia momentului a trecut pentru cei care nu ii cunosteau pe Traian si Ela dar cred ca dincolo de emotii si sentimente avem un motiv foarte intemeiat sa venim Sambata in numar cat mai mare: autoritatile trebuie sa simta presiunea constanta a cetatenilor pentru a inlatura cauzele accidentului si anume neglijenta in organizarea santierelor in general. Vine sezonul ploios si vom fi toti afectati de noroiul de pe strazi.

Sa ne vedem Sambata in numar cat mai mare si dupa comemorare sa organizam o deplasare la locul accidentului, poate si la Primarie... nu stiu, poate organizatiile de motociclisti au vre'o idee.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca Traian si Ela nu mai pot face nimic, noi avem o datorie morala fata de ei.....

Ganditi-va ca in locul lor, putea fi oricare dintre noi,asa ca veniti sa-i comemoram asa cum se cuvine.

 

Ps: Pentru cei ce nu stiu sa ajunga pe str. Agnita, va astept sambata la ora 11.00 la Arc iar la ora 11.30 plecam grupati .

Editat de adya76
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sil, as veni si eu, dar dupa cum stii si eu am pierdut pe cineva drag anul trecut in aceeasi perioada si am sa incerc sa ajung la el...desi cimitirul e la capatul celalalt al bucurestiului...

 

sunt alaturi de tine si de toti cunoscutii nostrii care vor fi prezenti sambata

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu i-am cunoscut pe cei doi. Acesta este primul meu sezon pe doua roti si ma sperie neatentia, ignoranta si iresponsabilitatea multora dintre participantii la trafic. Sunt de acord cu cei de mai sus care au spus ca trebuie facut totul pentru pedepsirea vinovatului si pentru convingerea autoritatilor ca trebuie facut ceva pentru a reglementa intr-un fel traficul dezastruos de care ne lovim in fiecare zi. Voi participa sambata si sper sa fim cat mai multi.

Condoleante familiei. Dumnezeu sa ii odihneasca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai, ce pot sa zic?! cazul nu a avansat deloc, e exact in acelasi punct. practic...nu s-a facut nimic in tot acest timp. si da, si eu cred ca soferul va scapa basma curata...din pacate, asta e tara in care traim. :scratch:

 

 

Omul ala care nu a platit pentru ce le-a facut celor doi merita tot ce e mai rau pe lume. Sper ca in fiecare noapte cand inchide ochii sa ii vada, si in fiecare dimineata cand se trezeste sa ii vada, sa ii ramana imaginea lor intiparita pe spatele pleoapelor. Si azi am trecut pe Plevnei, si mi-am adus aminte. Nu exista cuvinte sau lacrimi sau vreo lege care sa compenseze asa o fapta, insa ceva tot trebuie facut.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ne strangem la 11 la arc sa plecam spre str agnita toti ????

 

 

Eu zic ca ar fi o idee buna. Mai ales ca multi dintre noi nu stiu exact unde este strada. Si ar fi si o proba a coeziunii si a solidaritatii. Parerea mea!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ne strangem la 11 la arc sa plecam spre str agnita toti ????

Am vorbit acum cateva minute cu cactuskid si se pare ca nu a intervenit nici-o schimbare in ceea ce priveste ora de plecare spre cimitir.( se va pleca pe la 12.00 din str. Agnita)

Va astept pe toti la orele 11.00 la Arc , urmand ca la 11.30 max sa plecam spre Agnita.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...