Sari la conținut

amirc

Membru
  • Număr conținut

    118
  • Înregistrat

  • Ultima Vizită

Orice postat de amirc

  1. Super tare (in sensul rau al cuvantului ) cred ca asa ceva ar trebui sa apara sa stiri sa vada europa ce tara de kcat suntem si ca nu meritam noi sa intram in (m)UE nici in 2100. Nici sa nu te mai mire asemenea fapte pt ca sunt sigur ca nu numai tie ti s-au intamplat dar iti dau un sfat. Daca esti baiat destept si vorbesti cu cine trebuie(reporter, ziarist) si fac ei tot firul evenimentelor la tv le faci firma alora de kkao si toata romania pt ca nu numai in domeniu scuterelor se intapla astfel de cazuri. Eu in locul tau as fi mers la OPC as fi depus reclamatie si nu as mai fi cumparat de la ei si m-as kka pe ea de firma pt ca nu se accepta asa ceva mai ales ca ai dat si o caruta de bani. Bafta si sper ca pana la urma sa ti se rezolve problema.
  2. Si pe mine tot asa ma intereseaza cu acte eu sunt din Brasov si marti vine un transport din Germania cu niste marfa(acte in regula) si sper sa gasesc ceva daca nu asta e si mai astept. Cum am asteptat pana acum atata timp mai pot sta fara numai ca imi cam pierd rabdarea si mie sa nu fac vreo greseala Astept in continuare info de siteuri straine ce vand scutere cu acte in regula E chiar tare siteul chiar te ajuta mersi mult
  3. As fi si eu curios cum circula el pe asa ceva tinand cont de dimensiunea lui poate eventual ne arata niste poze pe el
  4. Super tare chiar imi place jucaria si ar fi interesant sa apara si pe la noi pe la vre-un salon sau ceva de genu macar sa o putem vedea in realitate
  5. Mersi mult am gasit sper ca o sa si gasesc ce caut
  6. Stiu ca o sa ziceti GOOGLE dar eu nu am reusit sa gasesc nici macar un site strain din europa in care sa se vanda scootere second hand. As fi foarte recunoscator daca m-ati intruma catre niste siteuri de profil din europa in special Italia,Austria. Multumesc si scuze ca nu e asa de importanta aceasta tema Stiu ca nu avem voie cu reclama dar totusi chiar nu ma poate ajuta nimeni ?
  7. Usor usor ii mai pune o roata in spate o carcasa mai misto si ajunge masina. Eu sunt de parere ca daca e pe doua roti pe doua roti sa ramana nu ca nu ar fi tare si cu trei dar deja o da de gard si senzatia de a conduce nu mai e la fel . parerea mea
  8. Tare topicul te face sa te gandesti de doua ori inainte de a te sui pe vreun bolid de genu
  9. Sa vedeti faza tare : Si eu ca omu am adunat ceva bani de un scuter si cand sa ma hotarasc aproape sa il cumpar ma gandesc sa ii bag numarul in baza de date cu furaciuni din italia si ia uitati ce rasp am primit : http://coordinamento.mininterno.it/servpub...p;NumeroTelaio= scuterul e asta daca vreti voi sa va ocupati de tip va urez succes : http://www.bikeshop.ro/handler.php?tip=am&...amp;zoom=1#foto
  10. Mersi mult fratilor pt sfaturi si sa va pov ce s-a intamplat. Tot asa stand in dilema daca merita sau nu sa il iau fara acte(la pretul asta orice roman ar fi tentat) ce imi trece prin cap (dupa ce am citit discutii pe acesta tema din scoarta in scoarta): Il sun pe tip sa il intreb totusi daca se poate rezolva cumva cu actele ca e destul de riscant si bla bla. Ce imi spune :"O sa il sun pe tipu sa vedem daca se poate rezolva". Peste o zi primesc mail cum ca deja era dat numai ca el nu a vorbit cu taicasu si faze de gene la care m-am prins clar despre ce e vorba. Asa ca mai bine mai astept (deocamdata nici macar nu am adunat toti banii) si caut si eu pana la urma unu cu acte in regula. Acum intrebare ?? Cum ar trebui sa arate niste acte in regula si cam ce ar trebui sa contina sa nu am probleme cu politia. Pentru ca citesc multe anunturi de genu "ACTE ITALIA" si nu stiu daca sunt bune sau nu .
  11. Mersi mult fratilor pt sfaturi si sa va pov ce s-a intamplat. Tot asa stand in dilema daca merita sau nu sa il iau fara acte(la pretul asta orice roman ar fi tentat) ce imi trece prin cap (dupa ce am citit discutii pe acesta tema din scoarta in scoarta): Il sun pe tip sa il intreb totusi daca se poate rezolva cumva cu actele ca e destul de riscant si bla bla. Ce imi spune :"O sa il sun pe tipu sa vedem daca se poate rezolva". Peste o zi primesc mail cum ca deja era dat numai ca el nu a vorbit cu taicasu si faze de gene la care m-am prins clar despre ce e vorba. Asa ca mai bine mai astept (deocamdata nici macar nu am adunat toti banii) si caut si eu pana la urma unu cu acte in regula. Acum intrebare ?? Cum ar trebui sa arate niste acte in regula si cam ce ar trebui sa contina sa nu am probleme cu politia. Pentru ca citesc multe anunturi de genu "ACTE ITALIA" si nu stiu daca sunt bune sau nu .
  12. Mersi mult fratilor pt sfaturi si sa va pov ce s-a intamplat. Tot asa stand in dilema daca merita sau nu sa il iau fara acte(la pretul asta orice roman ar fi tentat) ce imi trece prin cap (dupa ce am citit discutii pe acesta tema din scoarta in scoarta): Il sun pe tip sa il intreb totusi daca se poate rezolva cumva cu actele ca e destul de riscant si bla bla. Ce imi spune :"O sa il sun pe tipu sa vedem daca se poate rezolva". Peste o zi primesc mail cum ca deja era dat numai ca el nu a vorbit cu taicasu si faze de gene la care m-am prins clar despre ce e vorba. Asa ca mai bine mai astept (deocamdata nici macar nu am adunat toti banii) si caut si eu pana la urma unu cu acte in regula. Acum intrebare ?? Cum ar trebui sa arate niste acte in regula si cam ce ar trebui sa contina sa nu am probleme cu politia. Pentru ca citesc multe anunturi de genu "ACTE ITALIA" si nu stiu daca sunt bune sau nu . Va multumesc si scuze pt Offtopic
  13. Am si eu de gand sa imi cumpar o Aprilia rs50 Factory cu INJECTOR face cam 30 de mil si e aproape nou are afisaj digital si limitator la 55 km/h MERITA ?? ps:nu are acte ;daca ar avea ar merita ??
  14. Chiar de curand am de gand sa imi cumpar un scooter fara acte doar cu o chitanta sau ceva de genu ce spuneti merge e vb de o Aprilia rs50 Factory aproape noua la pretul de 30 de milioane
  15. Nu stiu daca e furat sau nu tipu atata cere pe el nu are acte dar problema e ca e pe injectie si va intreb daca mai bine il iau pe celalalt care are si acte ??? Astept in continuare opinii de la voi
  16. amirc

    Delimitare

    Credeti ca la o Aprilia rs50 Factory pe injectie poate sa fie aceiasi problema cu restrictia si daca da merita mai bine sa imi iau o aprilia rs50 pe carburator care se duce direct pe la 80-90 ?????????
  17. Asta pe injectie nu are acte dar vreau sa stiu care ar fi eventualele defecte ce pot aparea in timp la cel pe injectie pt ca la pretul asta nu prea m-as uita la acte
  18. Ai avut probleme cu injectorul la vreo Aprilia rs50 pt ca si eu am de gand sa imi cumpar una la fel pe injector si acum vreau pareri daca merita
  19. Am si eu de gand sa imi cumpar o Aprilia rs50 Factory cu INJECTOR face cam 30 de mil si e aproape nou are afisaj digital si limitator la 55 km/h (cum se poate scoate )
  20. Daca ati avea de ales intre doua scutere ambele la 30 de milioane ce ati alege SINCER: Aprilia SR50 (cu INJECTOR limitata la 55km/h aproape noua): sau Aprlia SR50 (cu CARBURATOR prinde 80-90 km/ora tot asa aproape noua): Astept parerile voastre obiective si sincere nu ca pe o reclama la una sau la alta ci cu argumente pro si contra . Multumesc , Cipri
×
×
  • Creează nouă...