Sari la conținut

xt600

Super Membru
  • Număr conținut

    8.602
  • Înregistrat

  • Ultima Vizită

Metode de contact

  • Website URL
    http://

Profil

  • Sex
    Male
  • Motocicleta
    Yamaha
  • Numar moto
    Fara importanta

Informații profil

  • Alte autovehicule si vehicule
    Autoturism

Vizitatori Recenți Profil

4.585 citiri profil

xt600's Achievements

  1. Din pacate, va ajunge la Yamaha. Trebuia sa ramana la Aprilia si putea ataca titlul. Bine, il poate ataca si anul asta, la cum arata clasamentul. Man, matematic ai dreptate.. totul este deschis, dar din pdvd al pilotului Bezzecchi, treaba nu sta bine. Omul a pierdut peste 100 de puncte in cateva etape... tot avantajul construit cu truda, in primele etape, este pierdut. Multe prostii, greseli, ghinion... si din pacate nu stie sa gestioneze presiunea unui asemenea campionat. Este un campionat foarte complicat. Nu cred ca il poate bate cineva pe JLo, la aroganta. Bine, era si alta clasa de pilot fata de RF.
  2. Ogura castigator de GP!!!!!!!!!! Superb piloteaza copilul asta! Omul cursei, fara nici o indoiala! Iar Trackhouse da din nou rusinica echipei de uzina. Ma tem ca Bezz a pierdut astazi campionatul.... MM iese pe plus, intr-o etapa declarata de el ca una de spurpavietuire.
  3. Vinales isi da din nou in petic. Oare de ce nu ma mira? Pe de alta parte, nici KTM nu este ceea ce trebuie. O echipa care nu a reusit in 10 ani sa obtina vreun titlu, dar isi trateaza pilotii ca pe ciorapi murdari. Iar daca vreun pilot face declaratii mai putin placute, la adresa lor, o iau foarte personal.
  4. De unde sa vina bani? Pentru ei, implicarea cu un prototip! (nota bene!), la Moto3, inseamna o cheltuiala mare.
  5. Despre noile motociclete Moto3, care vor concura incepand cu 2028: https://www.the-race.com/motogp/moto3-to-become-one-make-yamaha-series/
  6. Cum schimba eliminarea holeshot-ului set up-ul motocicletei: https://www.gpone.com/en/2026/06/27/motogp/pedrosa-first-and-second-gears-under-scrutiny-this-is-how-the-starts-will-change
  7. In situatia lor, nu isi perimteau un pilot de top, venit din competitie si nici nu puteau risca cu un noob venit de la Moto2 sau 3. Pana la urma, au adus un triplu campion mondial, nu un ageamiu. Si care are experienta cu pneurile Pirelli, ceea ce este foarte important. Daca ai sa te uiti in postari mai vechi, eram si eu destul de sceptic, in ceea ce il priveste pe turc, dar pana la urma, de ce nu. Sunt convins ca Yamaha nu l-a adus pentru ca spera sa ia titlul cu el. Marea problema a lui Razga nu este ca nu stie cu motoreta (au fost curse in care a terminat inaintea divei), ci partea psihologica. Daca el s-a "demotivat" dupa primele doua-trei etape, nu este semn bun. Daca tot te racaie faptul ca a venit turcul din WSBK, aminteste-ti ca sunt informatii prin presa despre venirea lui Bulega. Cam toti de pe aici stim ce a facut Bulega in MotoGP... nu sta la o comparatie cu turcul.
  8. Te bucuri de raul oamenilor... asa se vede caracterul omului.. Pe mine ma doarfe sufletul ca Honda intra pe mana frantuzului... Sa vezi atunci dezvoltare. Pe de alta parte, daca nu pune osul la treaba, peste alti doi ani zboara la KkTM de client.. Se schimba generatiile... daca simte ca nu mai poate, se va retrage. Acosta este viitorul si mai vin din urma de la Moto2, Moto3... Amu il vad si eu in reluare.. nu am apucat sa il vad live. Ce sprint!!! Splendida cursa! Au zburdat Trackhouse-ii... le-a dat umilinta maxima pilotilor de uzina. Nu pot sa nu remarc faptul ca acolo unde a ajuns Brivio, a venit si performanta. Honda a facut o achizitie top, cu el... Ca veni vorba despre pilotii de uzina Aprilia... tare ma tem ca luptele astea bare knuckle dintre ei sa nu le compromita sansele la campionat. Frumoase duelurile, nu fac bine echipei. Ogura imi place din ce in ce mai mult. De la Haga (in SBK), nu mi-a mai placut un nipon atat de mult. Pacat ca ajunge la Yamaha, exact in cel mai prost moment al constructorului nipon. Trebuia sa ramana la Trackhouse... Digia, din nou foarte bun. Singurul care tine steagul Ducati sus, pe circuitul asta. Mimisor a spus ca va suferi aici.. si a avut dreptate.
  9. Pare multumit de test. Afirmatii pozitive atat despre motcicleta, cat mai ales referitoare la pneuri.
  10. Trebuie vazut daca se confirma interviul si din alte surse. La cata engleza stie maverick-ul, e bine asa. Noi am inteles ce vrea sa spuna...
  11. Trebuie vazut daca se confirma interviul si din alte surse. La cata engleza stie maverick-ul, e bine asa. Noi am inteles ce vrea sa spuna...
  12. Nu as miza pe Q si pe JM, in lupta pentru titlu. Pe JM nu as miza pentru ca va concura pe Yamaha, care nu este ceea ce trebuie (pana la proba contrarie, consider ca Yamaha porneste, in noua aventura 850, cu un handicap fata de Aprilia si Ducati, in special pe partea de aero), pe Q nu imi pun banii datorita faptului ca va concura cu Honda, care nu este cu mult mai breaza decat Yamaha (a cazut din lac in put) si nici nu are mentalitatea necesara. In 2022, cand a luat primul titlu, nu cred ca a fost vreo etapa in care sa fi fost mai rapid decat vreun alt coleg Ducati, dar toti stateau aliniati in spatele lui fara a incerca vreo depasire. Am spus-o la vremea respectiva, titlul ala a fost castigat cu mult ajutor din partea celorlalti piloti Ducati. Culmea, cel mai meritat titlu pe care l-ar fi putut castiga, a fost cel pierdut la JM, in 2024. A avut 11 victorii in cursele de GP si 7 in sprinturi. Parerea mea este ca Pecco, fara sa fie neaparat cel mai rapid pilot din pluton, este totusi un pilot care stie castiga curse si cu o motocicleta de top, cu care sa rezoneze, se poate batea la titlu.
×
×
  • Creează nouă...