Track house ia puncte bune de la uzina.
În același timp nu cred ca titlul se va decide la diferența asa mica de 5-10 puncte, deci poate nu e mare chestie.
Sa vedem cursa mare.
Lui bez pare ca nu i place cu soft.
JM tot în urma e, pun pariu ca e greu de suportat, așteptăm să se regaseasca.
Mi s a părut dur bez la JM, gaz pe foc.
Saracu Peco îl bate pe MM și tot în spate ajunge, soarta cruda.
Maine cred ca ii iese.
Cu scuzele de rigoare iar se vede nivelul, lui Peco ii place aici, lui mm nu, mai și e nașpa cu umărul și termina la <0.5s de Peco.
Doar o Teorie:
Sa se fi calmat puțin MM și sa o ia mai chill in sprint unde sunt puncte puține și sa conserve energie pt cursa mare?
La brno o fi făcut la fel?
Sprint decent dar gp F bun?
De când a fost Peco vs JM 2024 observam cum JM lua sprint și Peco lua gp și diferența era în favoarea lui Peco.
OK contează și sprint urile dar în gp uri sunt punctele alea multe.
Vedem mâine dacă termina mai sus de 7 mm.
*a zis mm la brno ca nu merita încercare sa depășească pt ce puncte erau sau ceva de genu.