Sari la conținut

Accidente


P   T   R
 Share

Postări Recomandate

adevarul e ca in cazul aceasta motociclistul a gresit. ajunge sa te uit la poze si vezi ca a avut viteza. din pacate poate sa pateasca asa oricare dintre noi dar de data aceasta NU CONSERVARII ERAU DE VINA!!! pe motocicleta ajunge sa gresesti o singura data dar conteaza foarte mult si situatia in care gresesti. am patit si eu dar am avut 40-50 km/h si am scapat. am fost si victima si am avut si prieteni care au murit din cauza unor cretini.

 

iar cei care vor sa-si testeze limitele rog frumos sa faca pe pista si nu pe drumurile publice si mai ales nu in orase. motocilismul nu inseamna testarea limitelor , motocilismul este un stil de viata, stilde viatape care de multe ori platim cu viata. la noi inca mai lipseste cultura motocilismului. eu pot sa spun ca sunt norocos pt ca am crescut printre motocilisti fiind si tata motocilistsi am invatat multe chestii utile( nu e vorba de viraje, accelerare, wheelie etc).

 

ar fi bine daca s-ar punea accent mai mare pe invatarea metodelor de franare si ocolire dcat pe ceea a accelararii si wheelie. ast e parerea mea pur subiectiva ca doar un singur om este pe forum care e obiectiv ( asa-i Tudor) si inca nu am reusit sa ajung la performantele lui.

 

 

atentie mare pe sosea si sa va mai ganditi 1 sec inainta sa dati gaz, forja ca cineva va asteapta acasa teferi!!!

 

RIP :cheers:

Editat de BMW RIDER
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Drept sa spun am deschis cu inima stransa topicul pentru ca din intamplare eram in spitalul judetean cand au adus-o pe tanara.Cand am auzit ca este vorba de accident de motor am devenit atent si astfel am aflat ca mai era o victima,decedata.Desi starea ei era foarte grava am tot sperat ca va reusii sa scape. Dumnezeu sa-i odihneasca. :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

incepatorii nu citesc topicul asta...soferii nici atat....deci ar trebui doar descrierea accidentului si fiecare trage ce concluzie vrea.

 

sincer iti spun.. eu citesc.. si sunt foarte incepator.

ma ajuta aceste dezbateri, chiar daca nu imi face placere sa aud ca a avut loc un accident foarte grav..altfel tragi o concluzie dupa ce e dezbatut accidentul ..

e bine ca se poate invata si din greselile altora..nu numai din cele proprii

 

R.I.P :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sal all !

Trist ce se intampla...accidentele se tzin lantz...

"Atentie la neatentie" cum zice un tovaras de-al meu de care mi-e dor la intalniri si grija la viteza in oras.

Parerea mea este ca si aici viteza excesiva pe o vreme proasta a fost fatala.

RIP ...si mai luam o palma de la Moarte , sa fim preventivi !

Respectul in trafic salveaza vieti ! TRUE...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M-a sunat un prieten c-a fost un accident in centru, dar nu parea grav.

Stiti ceva?

Nu e grav decat mobra. E un prieten de-al nostru. :what: Daca se va simti, va da el detalii. Daca va reusi sa tasteze. :lol:)

Stiu ca nu e funny, da' ma iarta el. :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am vazut azi motorul ... cam irecuperabil .... daca vrei sa bagi bani in cadru, suspensie fata, juguri, rezervor, carene..... brrr

am inteles ca se dadea pe-o roata si a scapat-o ...

sanatate multa! .... si bani de manusi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bărbatul care a fost trăsnit avea 53 de ani Âşi a fost surprins de furtuna dezlănțuită ieri din senin în Oradea Âşi împrejurimi în timp ce mergea, pe un scooter, de la fiica sa, din localitatea Copăcel, spre satul Alparea, unde locuia. Medicii sosiți la fața locului nu au mai putut face nimic pentru el.

 

si noi suntem la fel de predispusi la asa ceva? :blbl:

 

presupun ca in camp liber clar esti predispus indiferent in ce esti.Cele mai multe ploi le-am prins in ungaria :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am vazut azi motorul ... cam irecuperabil .... daca vrei sa bagi bani in cadru, suspensie fata, juguri, rezervor, carene..... brrr

am inteles ca se dadea pe-o roata si a scapat-o ...

sanatate multa! .... si bani de manusi

 

dupa ce a pus o jos pe franare a scapat o

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Marius il chema din cate am inteles.Un SRAD 600 din 98-99 parca, albastru . bh XX. DEU.Un sofer de TIR a intors pe linid dubla continua.Am inteles ca e groaznic accidentul .Avea 25 de ani. :)

Dumnezeu sa il odihneasca in pace!

nu mai am cuvinte.

 

cica tipul cumparase motocicleta recent, era din Alparia.am inteles ca politia a estimat viteza undeva in jur de 150 km/h dupa urma de franare care depasea 30 metri.El a intrat direct in tir.

Mesaj completat

O nouă tragedie rutieră a alertat autoritățile competente, vineri, 30 iulie. Un motociclist de 25 de ani Âşi-a găsit sfârÂşitul după ce s-a izbit violent de un autocamiona, pe Calea Clujului din Oradea. Accidentul terifiant s-a produs lângă benzinăria Rompetrol. Potrivit relatărilor Âşoferului de camion, acesta ieÂşea de la benzinăria situată pe partea stângă a Âşoselei (direcția de mers spre OÂşorhei) Âşi intenționa să se deplaseze spre ieÂşirea din Oradea. Oprindu-se pentru a se asigura, Âşoferul a fost lăsat să pătrundă pe carosabil de un alt autocamion care venea dinspre OÂşorhei, dar, la virajul spre stânga, camionul demarat de la benzinărie a fost surprins de motoreta tânărului. Martorii spun că conducătorul autovehiculului cu două roți a fost pur Âşi simplu zdrobit sub rezervorul din partea dreaptă a camionului. ÂŞoferul acestuia susține că a auzit o simplă bubuitură Âşi numai după un timp a observat motociclistul strivit sub maÂşină. Aparent, tânărul de 25 de ani a murit pe loc. Conform unui alt martor, locatar de la o casă din vecinătate, motoreta a venit cu viteză deosebit de mare, putându-se, chipurile, auzi o puternică ambalare a motorului chiar înainte de impact. Poliția Rutieră cercetează acum cazul, urmând să stabilească cu exactitate vinovăția Âşi să încadreze legal situația. Încă Âşi la ora publicării acestui material, circulația pe Calea Clujului se desfăÂşura cu foarte mare dificultate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...