Sari la conținut

Accidente


P   T   R
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 1,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

pacat :rolleyes: ... R.I.P.

 

chiar crezi ca va face soferu puscarie?.... nu prea tind sa cred asta .. uiate la gunoiu de Nemes Samasca care l`o omorat pe Alin, si inca mai are tupeu sa intre in altar sa predice !!! mai rau ca in jungla ce vezi la noi .. cum poti pupa mana unui preot care stii ca o omorat pe cineva ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nici un an de parnaie. 2-3 ani cu suspendare. Nu se da pedeapsa cu executare pentru accidente auto-moto.

 

cum Dmnezeu?...nu ai cum sa omori un om si sa scapi atat de usor..

pai asa mergi la unu ..ii crapi capu cu un topor si zici: e accident topor-cap .NU E CORECT.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nici un an de parnaie. 2-3 ani cu suspendare. Nu se da pedeapsa cu executare pentru accidente auto-moto.

 

pedepsele cu suspendare se dau pana la 2 ani...

in cazul acesta nu cred ca se pune problema de o suspendare...cel putin nu ar trebui...dar ciudate sunt "caile Domnului" si banul face legea in tara asta de rahat (din pacate)...

sa ne rugam la Dumnezeu sa fie dama de companie 5 ani in parnaie....dar...nu vezi? de obicei "mortu-i de vina" pentru avocati....procurori...si judecatori...

o sa incerce sa-l scoate pe el vinovat...

 

si mare dreptate are cine zice ca is foarte indulgente legile .... 50 de ani dupa gratii!!!

ai luat o viata? stai o viata in parnaie! scurt! .

 

mi sila de tzara asta a lu' papura voda si de viermii ce colcaie in ea

 

RIP.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

FazĂŠk si Timi au murit in 2007.

Atunci a fost prima intrunire moto la Oradea, iar acum la cea de-a doua iar moare cineva. Nu prea sunt "norocoase" aceste intruniri de Oradea, de fiecare data sa moara cineva, nu va puneti niste intrebari?

 

Dealtfel, se pare ca se schimba ceva in aplicarea pedepselor pt. accidente mortale. In cazul lui FazĂŠk si Timi SOFERUL A PRIMIT 3 ANI CU EXECUTARE (D-zeu sa fie laudat), dar dobitocul a si facut apel. Sper ca judecatorii sa-i mareasca pedeapsa, nu sa i-o micsoreze.

 

In cazul acestui tanar decedat astazi, nu pot sa spun decat condoleante familiei.

R.I.P. :rolleyes: :laugh: :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Trist !!! Suntem singuri, pe cont propriu. Nu s-a inteles nimic din pacate din tot marsul asta. Suntem in continuare victimele frustratilor de la volan si a celor ce dau titluri de articole ca : "Salbatici" pe doua roti. Vreau sa-i transmit "jurnalistului" ca a pus inca un pai pe foc impotriva motociclistilor cu cuvintele lui alese si ii doresc sa nu fie niciodata asa liber cum sunt motociclistii. Esti un MAGAR ! si invata sa-i respecti pe cei pe care nu-i cunosti ! RUSINICA !!!

Actiunea cluburilor a fost totusi cu folos pentru ca macar odata pe an ne adunam si le punem o oglinda in fata celor ce nu se pot bucura unul de celalalt ca motociclistii. Felicitari !

Cat despre victima accidentului din Sanmartin, a fost dovada concreta, din pacate, a necesitatii acestui mars. R.I.P :rolleyes:

Nu sunt activ pe forum, mai citesc din cand in cand, dar acum nu m-am putut abtine dupa ce am vazut titlul articolului.

 

Asfalt uscat !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Epicus
Ce model de suzuki avea baiatul? Ca am auzit pe aci prin sat ca cica i s-ar fi blocat acul la 120...si as vrea sa iau bordul ala electronic care stiu ca e pe suzuki de vreo 10 ani si sa le dau idiotilor cu el in cap.

 

Cred ca era un K5 600(vopsit negru mat). Daca e baiatu' ala pe care il stiam eu :rolleyes: .

Pacat...

Editat de Epicus
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca era un K5 600(vopsit negru mat). Daca e baiatu' ala pe care il stiam eu :rolleyes: .

Pacat...

 

Din pacate...el era. :laugh:

Avea intradevar un K5 de 600 negru mat.

Ultima data cand am vorbit cu el incerca sa isi vanda motorul...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Rectificare....azi deja am auzit de 230km/h.

Azi de dimineata veneam din oras...aceeasi intersectie un destept cu o astra ocupase prima banda si dadea sa intre pe a doua...statea frumos cu mana la falca si cica se asigura. Tot stanga vroia sa faca dobitocul

Se pare ca semnele mele sa caste ochii si sa se uite la lumanarile de pe trotuar nu l-au dezmeticit deloc. Imi pare rau ca nu m-am oprit sa il intreb unde p masii a mai vazut el sa te opresti la intersectie si sa te asiguri ocupand o banda?

Daca victima tot era politist poate se gandesc colegii lui sa semaforizeze intersectia sau sa interzica facutul la stanga acolo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pe castanilor adica n. jiga la fel am patit alaltaieri. a iesit o doamna dintr-o straduta alaturalnica din dreapta fara sa se opreasca la STOP, fara sa incetineasca. ca noroc, am reusit sa evit accidentul. cand am claxonat, inca ea era revoltata. avea un renault clio de culoare deschisa. regulamentul de circulatie din romania: ai prioritate daca ti se acorda....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Pe partea cealalta a strazii se afla un chiosc de ziare, chiar langa trecerea de pietoni.A fost spulberat de un Polo in intregime.Stie cineva mai multe despre aceste 2 evenimente care s-au produs la 20 m unul de altul?

Mesaj completat

Am gasit! Articol aici

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

azi a fost un accident pe B-dul Dimitrie Cantemir, mai sus un pic de Posta spre centru, la a 2-a intersectie. O masina a lovit un scuter care circula pe bulevard, nu stiu cine a fost vinovat, dar cred ca autoturismul, care a iesit de pe straduta aia. Pe scuter era un om mai in varsta putin, dar nu parea accidentat grav. Salvarea a venit foarte repede. A mai oprit acolo un baiat cu un ZX6 verde sa-i acorde asistenta. Mai multe detalii trebuie sa apara prin presa. Insanatosire grabnica scuteristului si asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Cu un motociclist mai putin....

Azi, strada Nufarului din Oradea, orele 14:15. Un motociclist de 26 ani, din Turda, impreuna cu pasagera-sotia sa, Suzuki CJ83GSX. Din pacate el a decedat pe loc iar ea a fost grav ranita si internata de urgenta la Spitalul de Urgenta Judetean Oradea de un echipaj SMURD...O sa revin cu detalii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dumnezeu sa-l ierte! Baiatul se numea Sergiu, era din Turda, vineri am stat de vb cu el ,yo m-am luat cu motoru dupa el, vazandu-l de multe ori in primavara asta pe strada mea si sunand ca al meu era un model gsx 550 ef, model mai rar, precum al meu in tara, si a ramas sa ne intalnim zilele astea sa-l duc la un mecanic pentru a-i fixa cablul de km in bord ,ori sa-l fac eu daca am timp. M-a socat sa vad bucata aia pe care scrie SUZUKI iar apoi nr de cj. Baiatul parca la Colegiul Biblic sau cum se numeste, unde cred ca studia, de pe strada Tepes Voda cu Fagarasului ,pe malul Petei. El intra mai mult pe ProBike mi-a zis si ,in gluma ca la motorul lui " i-a cam trecut vremea!"-tulburator- Doamne ajuta sa fie fata bine ,macar ea sa-si revina.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca martorii au avut dreptate, atunci sa imi fie cu iertare dar mare dobitoc trebuie sa fi incat sa mergi cu viteza si sa faci slalom printre masini pe un carosabil umed cu nevasta in spate

Condoleante famililor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...