Sari la conținut

Accidente


P   T   R
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 1,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Raita, a fost ceva accident nasol aseara in Negreni?

Asa am inteles ca a fost blocata circulatia vreo 2 ore.

 

o fost ceva da nu stiu prea multe ca-s in oras,am inteles ca o fost si ceva morti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acu-s o ora,pe centura directia real-selgros,era o casca rosu/albastru langa o aprilia rs125 portocaliu cu numere de primarie pe marginea drumului.Motoru nu era praf,carena fata/faruri sparte.ma gandesc ca l-au transportat la spital.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

a mai fost si acum cateva ore un accident cu scuter din cate am inteles pe strada ecaterina teodoroiu. A depasit ceva proasta cu o duba. Si in loc sa se bage inapoi pe banda a preferat sa sparga scuteristul.

I-a spart scuterul dar tot ea ameninta cu politia :D)..ceva vecina de pe aici.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Am avut si eu un accident in 18 noiembrie. O femeie a facut o manevra de intoarcere, fara sa se asigure, pe care numai daca aveam puteri paranormale puteam sa o prevad. Eu mergeam in spatele ei. Am apucat sa franez si sa clacsonez dar din pacate in loc sa se opreasca si-a continuat manevra. M-am implantat in stalul ei lateral dintre usi. In momentul impactului nu aveam mai mult de 20 km/h. Daca mai aveam cam 1,5 m reuseam sa opresc. Consecinte: fisura os scafoid, bandaj ghipsat antebrat drept pentru o perioada de 8 saptamani, tratament medicamentos. Daca nu respect cu strictete perioada asta nu voi mai putea niciodata sa stau pe palma in pozitie de flotari spre exemplu, sa fac tractiuni etc. Motorul nu foarte avariat, mai mult carena fata, far, anvelopa, lucruri marunte. Concluzie: si asa ca am respectat toate regulile de circulatie si toate elementele conduitei preventive am patit-o. Ma gandesc ce se intampla daca rulam cu viteza [ 1) sau nu mai eram in momentul ala acolo si nu pateam nimic :D ; 2) sau ma nenoroceam pe viata ca si asa am dat cu capul fara sa imi dau seama martore sunt urmele de pe casca :D ]. Acuma trebuie sa merg la asigurator la EUROINS sa imi fac motorul. Ce stiti despre ei sunt seriosi sau nu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salve,

 

Acuma trebuie sa merg la asigurator la EUROINS sa imi fac motorul. Ce stiti despre ei sunt seriosi sau nu?

Insanatosire grabnica.

Eu am facut deja plangere online la CSA din cauza lui EuroIns...

Sper sa ai mai mult noroc.

 

uff,

ocs.

Editat de ocs
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...Consecinte: fisura os scafoid, bandaj ghipsat antebrat drept pentru o perioada de 8 saptamani, tratament medicamentos. Daca nu respect cu strictete perioada asta nu voi mai putea niciodata sa stau pe palma in pozitie de flotari spre exemplu, sa fac tractiuni etc. ...

Atentie mare la scafoid. Eu era sa raman blocat la incheietura dreapta din cauza unei fracturi de scafoid (dobandit tot in urma unui accident moto) operat la spitalul judetean. Neaparat sa mai consulti si un alt medic indiferent cat ar costa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salve,

 

 

Insanatosire grabnica.

Eu am facut deja plangere online la CSA din cauza lui EuroIns...

Sper sa ai mai mult noroc.

 

uff,

ocs.

 

 

Bine ca mi-ai zis, ma duc din start sa discut cu un avocat sa intermedieze el discutia cu ei ca eu sunt mai impulsiv de felul meu.

Sa vedem cum reusesc sa ma inteleg cu un avocat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stie cineva detalli despre tipu de 19 ani care a avut accident cu motocicleta ieri?

Eu am inteles de la cumnata mea ,ca respectivul a venit cu plamanii lezati ... si mai traieste doar cu ajutorul aparatelor.

Editat de gixxxer
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

Păcat ca sunt primul care trebuie sa scrie pe topicul acesta. Sunt pe Calea Aradului .O motocicleta Bmw F 650 argintie cu saua galbena a acrosat un Mercedes care venea dinspre Arad spre Rom Telecom si a virat stânga fără a acorda prioritate motociclistului. Motocicleta nu are număr . Cei doi nu aveau casca. Au fost preluati de un echipaj SMURD . Din câte am auzit de la politai unu e grav.

Mesaj completat

Păcat ca sunt primul care trebuie sa scrie pe topicul acesta. Sunt pe Calea Aradului .O motocicleta Bmw F 650 argintie cu saua galbena a acrosat un Mercedes care venea dinspre Arad spre Rom Telecom si a virat stânga fără a acorda prioritate motociclistului. Motocicleta nu are număr . Cei doi nu aveau casca. Au fost preluati de un echipaj SMURD . Din câte am auzit de la politai unu e grav.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pana la urma care versiune e cea corecta...ce de mai sus sau cea a lui stefanbh >

QUOTE (stefanbh @ Feb 21 2010, 10:12 PM) *

Acum m sunat taica meu : era in Calea Aradului(acum5min) si l depasit un motor galben in viteza , nu a mai putut reintra pe banda lui de mers si s izbit frontal de masina care venea pe contasens la 5 metrii de bordura de guma peste trecerea de pietoni de langa Romtelecom. L vazut zbatandu se in sange cu casca zburata din cap , zicea ca e un baiat tanar . mai multe detalii taica miu nu mi a dat pt ca era tare tulburat

Pacat sa va irositi timpul si viata pe niste mizerii si chestii ne nimic. Io nu mai zic nimic treaba voastra.

 

 

???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Versiunea corecta vineri la Papi.

 

Pai cum care-i dacă eu am scris ca sunt pe Calea Aradului si am auzit de la politisti ca unu din ei era rău . Nu e evident ca eram acolo.

Si acum va zic cum a fost ,ca atunci am scris de pe telefon si mi-au înghețat degetele. ÂŞoferul Mercedesului venea dinspre Real spre Emanuel. După trecerea de pietoni cu saritoarea aceea omu a vrut sa viteze stanga. A intrat pe contrasens , pe banda a 2 si a lăsat sa treacă ceva maÂşini , sa poată intra pe straduta aia dintre blocuri. Cel din dreapta povesteÂşte ca a văzut o motocicleta venind dinspre Emanuel pe banda 2 initial. A zis ca motociclistul a vrut sa intre pe banda 1 după care a revenit pe banda 2 unde a franat , i-a fegit spatele si a intrat cu lateralul in partea dreapta a maÂşinii . Cei doi sigur nu aveau casca. Unul avea caciula care era pe acolo, celălalt avea capul gol. Motocicleta nu avea număr si polițiÂşti ziceau ca sigur nu e inmatriculata. Motocicleta e un BMW f650 . Furca din fata s-a rupt de tot si roata era la vrei 10 m de cadru. Roata era perfecta fără indoituri, deci nu a lovit maÂşina cu roata fata, drept dovada unul avea piciorul drept fracturat foarte urat zicea cel din dreapta. A zis ca celălalt s-a ridicat imediat de jos , dat după câteva secunde a căzut la pământ . Mai multe vom afla pe Oradea online . Din partea motociclistilor nu a venit nimeni si nimeni nu-i cunostea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci, nevasta-mea ia cules cu SMURD-ul.

Unul a fost aruncat pana pe liniile de tramvai, nici unul nu purta casca si se pare ca nici nu aveau carnet caci nu vroiau sa spuna niciunul care a condus.

Cel mai afectat (Pop Dumitru) are o fractura de tibie, celalalt nu are mare lucru inafara de sperietura.

 

Selectie naturala!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asta mi-a trimis azi ocs:

 

http://bihorstiri.ro/eveniment/1453-accide...u-raniti-spital

 

mare pacat pentru motor! mi se rupe sufletul :)

 

 

 

Deci, nevasta-mea ia cules cu SMURD-ul.

Unul a fost aruncat pana pe liniile de tramvai, nici unul nu purta casca si se pare ca nici nu aveau carnet caci nu vroiau sa spuna niciunul care a condus.

Cel mai afectat (Pop Dumitru) are o fractura de tibie, celalalt nu are mare lucru inafara de sperietura.

 

Selectie naturala!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...