Sari la conținut

Accidente


P   T   R
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 1,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Mai pot sa adaug ca au fost foarte surprinsi si placut impresionati ca au fost vizitati de niste necunoscuti.

Sunt constienti ca au scapat usor, fata de ce s-ar fi putut intampla.

Am vazut niste poze facute de ei din care se vedea ca masina implicata in accident avea fata sparta rau, deci impactul nu a fost mic deloc.

 

 

Felicitari Zurby si Aleck pt initiativa de a merge la spital. :cheers:

Ma asteptam sa se implice mai multi bikeri oradeni. asta e.

Editat de vladps
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai pot sa adaug ca au fost foarte surprinsi si placut impresionati ca au fost vizitati de niste necunoscuti.

Sunt constienti ca au scapat usor, fata de ce s-ar fi putut intampla.

Am vazut niste poze facute de ei din care se vedea ca masina implicata in accident avea fata sparta rau, deci impactul nu a fost mic deloc.

 

 

Felicitari Aleck pt initiativa de a merge la spital. :laugh:

Mi-am imbunatatit karma! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am o singura poza, si nici aia nu e f clara.

Au mai facut ceva poze si baietii din Germania cu aparatul lor, si o sa le postez dupa ce le primesc de la ei.

Intradevar, cum zicea si Vlad, au fost placut surprinsi de faptul ca i-am vizitat.

Erau foarte bucurosi amandoi, si s-a creat o atmosfera placuta, desi conjunctura in care ne-am intalnit nu le era prea favorabila.

post-18488-1285012418_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai pot sa adaug ca au fost foarte surprinsi si placut impresionati ca au fost vizitati de niste necunoscuti.

Sunt constienti ca au scapat usor, fata de ce s-ar fi putut intampla.

Am vazut niste poze facute de ei din care se vedea ca masina implicata in accident avea fata sparta rau, deci impactul nu a fost mic deloc.

 

 

Felicitari Zurby si Aleck pt initiativa de a merge la spital. :cheers:

Ma asteptam sa se implice mai multi bikeri oradeni. asta e.

Offtopic: Felicitari pentru ca i-ati vizitat, e de bine...

Ontopic: In mare cat de rau i-a paradit idiotul ala?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Offtopic: Felicitari pentru ca i-ati vizitat, e de bine...

Ontopic: In mare cat de rau i-a paradit idiotul ala?

avand in vedere ce s-a intamplaat au scapat ieftin . . . foarte ieftin.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am o singura poza, si nici aia nu e f clara.

Au mai facut ceva poze si baietii din Germania cu aparatul lor, si o sa le postez dupa ce le primesc de la ei.

Intradevar, cum zicea si Vlad, au fost placut surprinsi de faptul ca i-am vizitat.

Erau foarte bucurosi amandoi, si s-a creat o atmosfera placuta, desi conjunctura in care ne-am intalnit nu le era prea favorabila.

post-18488-1285012418_thumb.jpg

 

 

BRAVO BAIETI!

O FAPTA MAI MULT DECAT LAUDABILA!

FELICITARI!

 

SANATATE BIKERILOR!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ontopic: In mare cat de rau i-a paradit idiotul ala?

Destul de rau, insa la cum arata masina ai fi zis ca e si mai rau.

Cei doi baieti pe care i-am intalnit ieri erau in stare destul de buna: unul era chiar ok si nu cred ca avea statut de internat doar statea alaturi de prietenul lui, iar cel din pat avea afectata coloana vertebrala, ceva fisura de vertebra.

Despre ceilalti doi nu au stiut sa ne spuna foarte multe, mai ales ca nu puteau sa comunice. Chiar si asistenta a profitat ca cineva din grupul nostru stia germana sa lamureasca niste chestiuni administrative de externare.

Azi s-a externat si pleaca spre casa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

felicitari pentru initiativa!

oricum pe sofer l-au eliberat judecatorii din beius pe motiv ca nu prezinta pericol social.

conform prezumtiei de nevinovatie va primi si drept de circulatie, pina la condamnarea definitiva !

halal justitie !

asa ca daca aveti drum spre beius ATENTIE, ca poate fi din nou la volan.

vai s'amar de noi !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai devreme am inteles ca a mai fost un accident..

bh XX- fly.. cbr f4i din cate am inteles.a iesit din ceva benzinarie un mosneag cu un fiat vechi si a intrat in fata bikerului...

cica motociclistul mergea pe picioarele lui.. daca stie cineva mai multe detali despre starea motociclistului

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai devreme am inteles ca a mai fost un accident..

bh XX- fly.. cbr f4i din cate am inteles.a iesit din ceva benzinarie un mosneag cu un fiat vechi si a intrat in fata bikerului...

cica motociclistul mergea pe picioarele lui.. daca stie cineva mai multe detali despre starea motociclistului

 

 

l-am vazut azi prin oras ... parca se cam grabea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dimineata am fost la spital si am rezolvat toate actele in vederea externarii iar bogdanel a mers la beius dupa motoare,bagaje si acte.plecarea lor s-a mai aminat cu o zi pt ca trebuie facute poze si constatarea motoarelor de catre asigurator.i-am cazat la hotel pina miine cind v-or pleca spre germania daca totul iese bn.

le-am facut si acuma seara o vizita la hotel,cel cu fisura la vertebra este destul de stabil insa ii va fi foarte greu cu transportul deoarece nu poate sa stea decit intins,daca sta in picioare sau pe scaun,il apasa pe coloana si are dureri mari.

ne-aun multumit f mult si inca nu le vina sa creada si nu pot sa inteleaga dc suntem atit de solitari,noi,motociclisti romini,se pare ca la ei motociclismul nu mai e ce a fost,sunt deja prea multi,fiecare pt el si prea putin spirit de echipa.asta a fost parerea mea.

Mesaj completat

apropo,am mai intilnit acolo inca 2 motociclisti accidentati,un baiat f tinar,care a acrosat un betziv pe partea carosabila si l-a omorit,acesta era in salon cu neamtzul,a stat in coma 4 zile iar acum trece printr-o perioada de recuperare f nasoala,impresia mea a fost undeva la un copil de 6-10 ani.

iar al 2-lea,un domn mai in virsta,parca cu un cbr 1000 mai vechi caruia i-a taiat calea un conservar in oras;avea ceva vertebra cervicala fisurata si gitul imobilizat.starea generala destul de buna zic eu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fotografii-0010.jpg

Mesaj completat

O adolescentă care s-a hazardat să iasă miercuri seară „la o plimbare” cu un amic fără permis de conducere a motocicletei, a tras o sperietură serioasă.

 

 

„În jurul orei 21:25, la o intersecție din localitatea Popesti, conducătorul auto I.I.D. (26 ani) nu a respectat indicatorul «Oprire» Âşi a acroÂşat o motocicleta condusă de R.D. (19 ani), din localitatea Bistra. În urma coliziunii, o tânără de 15 ani, din comuna PopeÂşti, pasageră pe motocicletă, a scăpat cu leziuni relativ usoare”, declară purtătorul de cuvânt al Poliției, Alina Dinu.

 

După verificări, polițiÂştii au stabilit că tânărul din Bistra nu are permis de conducere pentru motocicletă. Astfel că cercetările continuă Âşi sub aspect penal.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...

Mopedist târât de TIR zeci de kilometri. ÂŞoferul TIR-ului, căutat prin țară

Publicat

20.01.2011 14:33

Ultima modificare

20.01.2011 14:38

 

 

Un tânăr bihorean a murit joi dimineață, după ce a fost lovit Âşi târât zeci de kilometri de un tir. PolițiÂştii au relatat că tragicul eveniment s-a consumat joi, în jurul orei 7:00, pe DN1, la Valea Mare de CriÂş. Mopedistul M.N.C. (31 ani), din Cetea, a fost lovit de un microbuz (condus de un ucrainean) ce circula în urma lui pe direcția Cluj - Oradea. Din cauza impactului produs pe carosabil acoperit cu zăpadă, mopedistul a fost proiectat pe contrasens unde a fost lovit de un autotractor TIR, al cărui Âşofer nu s-a oprit la fața locului după producerea accidentului, a informat inspectorul de poliție Alina Dinu.

 

Se caută fugarul

După producerea accidentului, Âşoferul TIR-ului Âşi-a continuat drumul, dar polițiÂştii din Bihor au luat legătura cu colegii din Cluj Âşi, peste o oră Âşi 40 de minute au găsit cadavrul mopedistului pe D.N. 1 J, între localitatile Capus si Garbau, din Cluj. Medicii legiÂşti din Cluj au confirmat identitatea cadavrului, iar polițiÂştii continuă să îl caute pe Âşoferul de TIR, care nu s-a oprit la locul accidentului, a târât victima după el circa 70 de kilometri Âşi Âşi-a continuat drumul chiar Âşi după ce cadavrul s-a desprins de TIR.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cadavrul unui mopedist lovit de un TIR, găsit la zeci de kilometri de locul accidentului

 

1000 Conducătorul unui moped, în vârstă de 31 de ani, Âşi-a pierdut viața în urma unui grav accident de circulație petrecut joi dimineață, în jurul orei 7, pe DN 1, în localitatea bihoreană Valea Mare de CriÂş.

 

Un cetățean ucrainean în vârstă de 42 de ani, aflat la volanul unui microbuz ce se deplasa pe direcția Cluj - Oradea, neaadaptând viteza de deplasare la drumul înzăpezit, a acroÂşat din spate mopedul condus de tânărul din localitatea Cetea, județul Bihor.

 

În urma impactului, conducătorul mopedului a fost proiectat pe contrasens, unde a fost accidentat de un autotractor TIR, al cărui conducător nu s-a oprit însă la fața locului după producerea accidentului.

 

PolițiÂştii rutieri au demarat imediat cercetările în cauză pentru descoperirea corpului persoanei accidentate Âşi identificarea autotractorului implicat în accident, da rnu mică le-a fost mirarea să descopere cadavrul... în alt județ.

 

"În urma colaborării dintre Inspectoratele județene de Poliție Bihor Âşi Cluj, în jurul orei 08.40, a fost descoperit pe D.N. 1 J, între localitățile CăpuÂş Âşi Bârgău, județul Cluj, pe carosabil, cadavrul unei persoane de sex masculin, cu identitate necunoscută, posibilă victimă a unui accident rutier. PolițiÂştii rutieri bihoreni Âşi aparținătorii victimei s-au deplasat la Serviciul de Medicină Legală Cluj Napoca, locul în care a fost transportat cadavrul, acesta fiind identificat ca M.N.C., de 31 de ani, din Cetea, victima accidentului rutier produs în cursul dimineții pe raza localității bihorene Valea Mare de CriÂş", precizează un comunicat al IPJ Bihor.

 

PolițiÂştii cercetează acum împrejurările în care cadavrul a ajuns la peste 70 de kilometri de locul accidentului Âşi încearcă să-l identifice Âşi să-l captureze pe conducătorul autotractorului TIR responsabil de producerea tragediei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cadavrul unui mopedist lovit de un TIR, găsit la zeci de kilometri de locul accidentului Conducătorul unui moped, în vârstă de 31 de ani, Âşi-a pierdut viața în urma unui grav accident de circulație petrecut joi dimineață, în jurul orei 7, pe DN 1, în localitatea bihoreană Valea Mare de CriÂş.

 

Un cetățean ucrainean în vârstă de 42 de ani, aflat la volanul unui microbuz ce se deplasa pe direcția Cluj - Oradea, neaadaptând viteza de deplasare la drumul înzăpezit, a acroÂşat din spate mopedul condus de tânărul din localitatea Cetea, județul Bihor.

 

În urma impactului, conducătorul mopedului a fost proiectat pe contrasens, unde a fost accidentat de un autotractor TIR, al cărui conducător nu s-a oprit însă la fața locului după producerea accidentului.

 

PolițiÂştii rutieri au demarat imediat cercetările în cauză pentru descoperirea corpului persoanei accidentate Âşi identificarea autotractorului implicat în accident, da rnu mică le-a fost mirarea să descopere cadavrul... în alt județ.

 

"În urma colaborării dintre Inspectoratele județene de Poliție Bihor Âşi Cluj, în jurul orei 08.40, a fost descoperit pe D.N. 1 J, între localitățile CăpuÂş Âşi Bârgău, județul Cluj, pe carosabil, cadavrul unei persoane de sex masculin, cu identitate necunoscută, posibilă victimă a unui accident rutier. PolițiÂştii rutieri bihoreni Âşi aparținătorii victimei s-au deplasat la Serviciul de Medicină Legală Cluj Napoca, locul în care a fost transportat cadavrul, acesta fiind identificat ca M.N.C., de 31 de ani, din Cetea, victima accidentului rutier produs în cursul dimineții pe raza localității bihorene Valea Mare de CriÂş", precizează un comunicat al IPJ Bihor.

 

PolițiÂştii cercetează acum împrejurările în care cadavrul a ajuns la peste 70 de kilometri de locul accidentului Âşi încearcă să-l identifice Âşi să-l captureze pe conducătorul autotractorului TIR responsabil de producerea tragediei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cadavrul unui mopedist lovit de un TIR, găsit la zeci de kilometri de locul accidentului

 

1000 Conducătorul unui moped, în vârstă de 31 de ani, Âşi-a pierdut viața în urma unui grav accident de circulație petrecut joi dimineață, în jurul orei 7, pe DN 1, în localitatea bihoreană Valea Mare de CriÂş.

 

Un cetățean ucrainean în vârstă de 42 de ani, aflat la volanul unui microbuz ce se deplasa pe direcția Cluj - Oradea, neaadaptând viteza de deplasare la drumul înzăpezit, a acroÂşat din spate mopedul condus de tânărul din localitatea Cetea, județul Bihor.

 

În urma impactului, conducătorul mopedului a fost proiectat pe contrasens, unde a fost accidentat de un autotractor TIR, al cărui conducător nu s-a oprit însă la fața locului după producerea accidentului.

 

PolițiÂştii rutieri au demarat imediat cercetările în cauză pentru descoperirea corpului persoanei accidentate Âşi identificarea autotractorului implicat în accident, da rnu mică le-a fost mirarea să descopere cadavrul... în alt județ.

 

"În urma colaborării dintre Inspectoratele județene de Poliție Bihor Âşi Cluj, în jurul orei 08.40, a fost descoperit pe D.N. 1 J, între localitățile CăpuÂş Âşi Bârgău, județul Cluj, pe carosabil, cadavrul unei persoane de sex masculin, cu identitate necunoscută, posibilă victimă a unui accident rutier. PolițiÂştii rutieri bihoreni Âşi aparținătorii victimei s-au deplasat la Serviciul de Medicină Legală Cluj Napoca, locul în care a fost transportat cadavrul, acesta fiind identificat ca M.N.C., de 31 de ani, din Cetea, victima accidentului rutier produs în cursul dimineții pe raza localității bihorene Valea Mare de CriÂş", precizează un comunicat al IPJ Bihor.

 

PolițiÂştii cercetează acum împrejurările în care cadavrul a ajuns la peste 70 de kilometri de locul accidentului Âşi încearcă să-l identifice Âşi să-l captureze pe conducătorul autotractorului TIR responsabil de producerea tragediei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...