Sari la conținut

Nasol


dt_yamaha
 Share

Postări Recomandate

Acum cateva zile, un tip cu o Yamaha R1 care se ducea spre Brasov a intrat sub rotile unui microbuz cu 160 km/H :banana: . Asta am auzit de la un amic de-al meu care este foarte bun prieten cu el. Are mainile se picioarele rupte. Amicul meu a zis ca l-a vizitat aseara si isi revenise din coma dar ca trebuie sa-i amputeze un picior. Are 21 de ani. Avea motocicleta de 1 luna si de atunci avea si permis. Nasol....si-a cam facut-o singur, fara experienta pe un asemenea monstru.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu de ce, majoritate accidentelor soldate cu urmari grave au ca "subiect" super-motoare... Oare nu se stie k "monstrii" necesita multa experienta ?

Oare nu se stie ca drumurile nu sunt perfecte si ca la tot pasul pandesc pericole ?

Sper sa fie o invatatura de minte odata si odata!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa este acesti monstrii necesita experienta,dar nu din cauza asta se intampla toate nenorocirile si sa va povestesc ce am patit in drum spre mare.

Am mers cu o viteza constanta de 130 cu peak-uri de 150 in depasiri.

Si de doua ori numai la dus am avut surpriza ca cei ce vin de pe contrasens (in general autoturisme masive gen opeluri vectra model nou ,mercedes,bmw volvo si alti bolizi capabili de depasiri),sa DEPASEASCA IN COLOANA astfel venindu-mi mie pe contrasens.Uite asa am stat cu mana numai pe flash sa le dau idiotilor ce vad o singura lumina si au impresia probabil ca e vorba de o dacie caruia nu-i functioneaza un far.De doua ori la dus am redus de la 130 usor pana la 100 necrezandu-mi ochilor ca vin cu atat viteza in mine,rezultatul-frana brusca apoi pana la 50 km/h si iesire in decor.

Si ma gandeam cel care vine cu orice nebunie de motor care toarce la 180 intr-a patra,ala ce face?

Cert este ca tine si de Dumnezeu,si de noroc si de conjunctura in care vine nenorocirea atunci cand vine.Si a zis bine bhairava ceva in genu ca atunci cand pleci cu motoru sa mergi ca si cum ai fi cel mai pesimist om din lume si precaut ca un adept al teoriei conspiratiei.

De alergat toti le alergam oricum,mai ales motoretele de viteza.

PACAT DE OAMENI...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Experienta ca experienta si r1 ca r1 da' ala cu microbuzu era pe parte lui?

Pt ca dupa cite am auzit eu parea ca ala cu micobuzu era pe partea tipului cu r1, respectiv pe banda lui...Si daca e asa, atunci a avut si o gramada de ghinion, ca la d'astea te mai scapa si norocu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oricum in aceeasi zi 2 tipi cu un scuter noaptea pe la 3, beti, fara casti au intrat intr-un mertan oprit. Cel din spate a scapat mai usor, cel din fata era lovit tare, ghiciti unde??????Mda, asa ma gindeam si eu, la cap...Sa fi avut macar o casca,probabil ca scapau cu o sperietura buna, asa tipu din fata era cam in coma...

Totusi tipul cu R1 era echipat, avea si casca fir-ar sa fie de treaba de rahat (am inteles ca l-a frecat doar, n-a fost chiar frontala)..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sper sa-i fi venit mintea la cap si sa treaca "la o clasa mai mica"! Ca incepator nu trebuia sa se arunce asa sus! :banana:

 

Sa te faci sanatos prietene si fara sechele!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sanatate maxima...

atata timp cat poti sa te abtii sa mergi tare, nu cred ca e vreo problema daca incepi pe ceva mare...

nu vedeti ca ordinea este: bulan(sau ghinion), viteza si experienta?

apropos de asta...am fost azi spre Cheia...s-a refacut drumul de la Valeni pana la Cheia, poate si mai departe.e super+curbe...zici ca esti la circuit...WRONG!!! e plin de balegar, carute, tampiti care traverseaza la vecinu de vis-a-vis, dobitoci care depasesc in curbe pe contrasens = multe sanse sa o patesti daca mergi tare.

INTREBARE: poti sa te abtii daca esti cu speed (si nu numai)?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

huh si eu de-acolo vin, am ducati monster, nu-i speed, dar am putut sa ma abtin.

cam pana la portiunea aia cu asfalt proaspat.

vin si pozele.

 

Sorin

 

edit: ba sunt prea obosit. am fost pe la bran-pitesti nu cheia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pt Dogg: la inceput ma miram si eu de cretinii care depaseau coloane. Acum e la ordinea zilei ... merg cu 100kmph - 120Kmpg.. scad pe la 80 Kmph si le arat un deget international ...

 

Nu ai ce sa le faci .. au conserva.. Noi suntem expusi.. chiar daca dreptatea e de partea noastra in acele momente.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...