Sari la conținut

Vreau Pareri


xaker
 Share

Postări Recomandate

Vreau sa imi iau un motor si nu stiu ce sa aleg...

Is innebunit dupa motoare boxer dar nu imi permit inca unu:(.

M-am gandit sa imi iau una mai usoara ca sa imi sting sangele care fierbe de doru sa dea o tura:P.Care ar fi mai potrivita?IJ PLANETA,JUPITER;JAWA sau MZ?

Nu prea am avut treaba cu ele de aia intreb eu am calarit din prima un Dnepr K750 si dupa aia mt11 :cheers:

Va rog sa va dati cu parerea care mi s-ar potrivi?Eventual chichitze care le au fiecare si din astea....

Stiu ca Jupiteru are probleme cu aprinderea si atat :cheers:

MULTUMESC ANTICIPAT!!! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vreau sa imi iau un motor si nu stiu ce sa aleg...

Is innebunit dupa motoare boxer dar nu imi permit inca unu:(.

M-am gandit sa imi iau una mai usoara ca sa imi sting sangele care fierbe de doru sa dea o tura:P.Care ar fi mai potrivita?IJ PLANETA,JUPITER;JAWA sau MZ?

Nu prea am avut treaba cu ele de aia intreb eu am calarit din prima un Dnepr K750 si dupa aia mt11 :cheers:

Va rog sa va dati cu parerea care mi s-ar potrivi?Eventual chichitze care le au fiecare si din astea....

Stiu ca Jupiteru are probleme cu aprinderea si atat :lol:

MULTUMESC ANTICIPAT!!! :cheers:

mz etz 250.parerea mea.cel mai bun la toate capitolele:frane,consum,greutate,tinuta de drum,fiabilitate,echipare.piesele sunt nitel mai scumpe dar nu se strica asha de des. :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mz etz 250.parerea mea.cel mai bun la toate capitolele:frane,consum,greutate,tinuta de drum,fiabilitate,echipare.piesele sunt nitel mai scumpe dar nu se strica asha de des. :cheers:

de acord cu partea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mz etz is the best..fiabil, bun, frumos, si fara "pacate" :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:cheers: da,parerile sunt impartite,mie practic nu-mi plaec cum arata,.....sunt fiabile,nu au defecte,insa ij-ul,....tine pasinea "in floare", e mai aspectuos-nu ma refer la planeta-mai puternic insa si mai greu.....salve :cheers:
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

MZ ETZ! Dar te avertizez ca sigur trebuie sa desfaci motorul pana la ultimul surub, si sa schimbi cate ceva in el, cel putin semeringuri si garnituri... Nimeni nu vinde ETZ in stare perfecta ori cat ai da pe el!

Gasesti piese pt ETZ si poti sa le comanzi prin posta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vreau sa imi iau un motor si nu stiu ce sa aleg...

Is innebunit dupa motoare boxer dar nu imi permit inca unu:(.

M-am gandit sa imi iau una mai usoara ca sa imi sting sangele care fierbe de doru sa dea o tura:P.Care ar fi mai potrivita?IJ PLANETA,JUPITER;JAWA sau MZ?

Nu prea am avut treaba cu ele de aia intreb eu am calarit din prima un Dnepr K750 si dupa aia mt11 :cheers:

Va rog sa va dati cu parerea care mi s-ar potrivi?Eventual chichitze care le au fiecare si din astea....

Stiu ca Jupiteru are probleme cu aprinderea si atat :lol:

MULTUMESC ANTICIPAT!!! :cheers:

exista cumva Dnepr k750??? :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

MZ ETZ! Dar te avertizez ca sigur trebuie sa desfaci motorul pana la ultimul surub, si sa schimbi cate ceva in el, cel putin semeringuri si garnituri... Nimeni nu vinde ETZ in stare perfecta ori cat ai da pe el!

Gasesti piese pt ETZ si poti sa le comanzi prin posta!

 

de acord :cheers: e valabil la toate motoarele vechi sau comuniste, iar dupa ce esti sigur de ce "zace" acolo, ca doar e facut cu mana ta, fie el minsk, simson, mz, sau alta comunista, te va duce unde vei dori, dar, numai daca iti mai bagi mana cate putin sa o mangai la verificari inainte si dupa drumetii, ca le place sa fie alintate, cu reparatie capitala in timpul iernatului :cheers:

 

cauta motoru si dupa fizicul tau, sa nu te jeneze, si sa iti fie usor sa mergi cu el...sunt mai multe criterii...bafta :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

exista cumva Dnepr k750??? :cheers:

Da exista KMZ K750...este o varianta de M72 facuta la kiev....

post-17900-1180256303_thumb.jpgpost-17900-1180256365_thumb.jpg

 

c0zmin-- tu crezi ca dupa 3 veri petrecute pe Nipre de 750 cc si 650 cc

e mai bine sa imi iau unu de 150 decat 250? :cheers:

Merci la toti pentru sfaturi :lol:

 

 

PS:Mai astept pareri :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da exista KMZ K750...este o varianta de M72 facuta la kiev....

post-17900-1180256303_thumb.jpgpost-17900-1180256365_thumb.jpg

 

c0zmin-- tu crezi ca dupa 3 veri petrecute pe Nipre de 750 cc si 650 cc

e mai bine sa imi iau unu de 150 decat 250? :cheers:

Merci la toti pentru sfaturi :cheers:

PS:Mai astept pareri :cheers:

 

 

ma rog... tu stii mai bine pe ce ai mers... :lol:

 

atunci sa fie treaba treaba... ia-ti ural :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Planeta 5, sau direct Nipru, daca mai storci 3-4 milioane. Dar nu din zona ta, ia unul din Moldova netaiat, ca-i mai ieftin si mai bun. Cand ma gandesc ca si Niprul meu s-a dus mai departe in Ardeal spre "taiere".

 

Nu stiu cum sunt ETZ-urile de la voi, dar prin sud sunt cam calarite si neingrijite.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...