Sari la conținut

Honda 600rr-2005


Andi
 Share

Postări Recomandate

  • 1 month later...
Vizitator Hairy Poker
da, da mai zi, mai zi  :D

marsh, zat,...... ce inseamna mah diferentza de catziva cai???

Eu cred ca ceea ce conteaza foarte mult este fiabilitatea si costul mai scazut de intretinere a unei honda in comparatie cu o kawa! :yikes:

Editat de Wizzie
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Hairy Poker

pai in principiu il schimb in fiecare an, si pun castrol sintetic de vreo 500.000 mii litru, si il schimb la fiecare inceput de sezon.

dar la capitolul piese nu am schimbat nimik pana acum (exceptand consumabilele)

placutzele de pe fatza vad ca le-a venit randul acum si lor dar le schimb in primavara.

dar sa schimb lantz, pinioane, garnituri, sa stau sa o reglez mereu, sa schimb toba ca s-au dus filtrele sau relee ca s-au parlit, sau ......, nu frate.

motoreta mea e din 1993 si merge brici (cu exceptia busonului de la rezervor pe care l-am ucis eu di n prostie rupand cheia in el)

cat am fi noi de fani ai altor marci trebuie sa recunoastem fiabilitaatea si longevitatea (ex: eu sunt fan ducati).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai in principiu il schimb in fiecare an, si pun castrol  sintetic de vreo 500.000 mii litru, si il schimb la fiecare inceput de sezon.

dar la capitolul piese nu am schimbat nimik pana acum (exceptand consumabilele)

placutzele de pe fatza vad ca le-a venit randul acum si lor dar le schimb in primavara.

dar sa schimb lantz, pinioane, garnituri, sa stau sa o reglez mereu, sa schimb toba ca s-au dus filtrele sau relee ca s-au parlit, sau ......, nu frate.

motoreta mea e din 1993 si merge brici (cu exceptia busonului de la rezervor pe care l-am ucis eu di n prostie rupand cheia in el)

cat am fi noi de fani ai altor marci trebuie sa recunoastem fiabilitaatea si longevitatea (ex: eu sunt fan ducati).

fan DUCATI , avatar SUZUKI si motoreta HONDA!!! :yikes: :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai in principiu il schimb in fiecare an, si pun castrol  sintetic de vreo 500.000 mii litru, si il schimb la fiecare inceput de sezon.

dar la capitolul piese nu am schimbat nimik pana acum (exceptand consumabilele)

placutzele de pe fatza vad ca le-a venit randul acum si lor dar le schimb in primavara.

dar sa schimb lantz, pinioane, garnituri, sa stau sa o reglez mereu, sa schimb toba ca s-au dus filtrele sau relee ca s-au parlit, sau ......, nu frate.

motoreta mea e din 1993 si merge brici (cu exceptia busonului de la rezervor pe care l-am ucis eu di n prostie rupand cheia in el)

cat am fi noi de fani ai altor marci trebuie sa recunoastem fiabilitaatea si longevitatea (ex: eu sunt fan ducati).

pai nu vad unde este comparatia... bun, ai spus ce faci tu la honda, da la kawasaki cum e? poate crezi ca schimbam 2 pinioane si 2 lanturi pe luna, vreo 25 de garnituri pe an si punem ulei de 2 milioane litru ca altu' nu merge si-l schimbam din mie in mie ...

deci, explica-ne cum e cu costul mai scazut si fiabilitatea (honda comparativ cu kawa) ca inca n-ai zis nimic ... :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Hairy Poker

mah babanu-le, intreaba si tu peste tot in jurul tau (excluzand ahtiatzii dupa kawa, care nu pot fi impartiali) si vei afla o parere unanima.

daca vrei deschide si un topic pe tema asta.

pax si la revedere

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fiecare cu parera lui!

Parerea mea! HONDA`i cea mai buna! PAREREA MEA ! ca deasta am

parerea unui prieten fericit posesor al unui zzr de 600 si un zx12r e ca KAWASAKI`i cel mai bun

eu cred ca toate`s bune! nush ......daca la Honda se duce dreaq mai repede ambreiaju` (nush zic si io) poate la suzu se duce mai repede simeringurile la supape ....... ma rog deci fiecare cu partile ei bune si cu partile ei ..... hai sa zic mai putin fiabile (nereusite poate? ... nu`s dacii da poate merge si pe nimereala :baldy: ) a stiati ca yamaha are un clancanit specific la motor creca lantu de distributie sau ce ... da oricum un FJ de 1100 vechi de prin 88 si un Fazer de 600 din 2000 daca stai si le asculti motorul da sa pui o carpa pe toba o sa auzi acelasi clancanit specific ....... clancanitu apare dupa cel mult 2000 de km de cand ai bagat primu kilometru`n el ...... si ce yamaha nu-i bun? :yikes: :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Hairy Poker

iar pentru bazil am o sugestie:

daca vei posta cu un sens nu doar ca sa te afli in treaba sau doar ca sa faci trafic aici pe site poate vei fi luat in seama.

PS nu vad legatura dintre marca care imi place, avatarul meu, si marca pe care o conduc.

daca imi place ferarri asta nu inseamna ca trebuie sa si conduc unul.

iar cu avatarul meu pot sa pun f. bine si o p_ _ _a (vezi tzatzele lui bhairava).

atunci ce o sa mai zici, fan ducati, avatar o p_ _ _a si motoreta honda....

tu nu realizezi cand ceea ce spui nu are sens si nici legatura cu topic-ul mah baiat destept.

Editat de Wizzie
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

iar pentru bazil am o sugestie:

daca vei posta cu un sens nu doar ca sa te afli in treaba sau doar ca sa faci trafic aici pe site poate vei fi luat in seama.

PS nu vad legatura dintre marca care imi place, avatarul meu, si marca pe care o conduc.

daca imi place ferarri asta nu inseamna ca trebuie sa si conduc unul.

iar cu avatarul meu pot sa pun f. bine si o p_ _ _a (vezi tzatzele lui bhairava).

atunci ce o sa mai zici, fan ducati, avatar o  p_ _ _a si motoreta honda....

tu nu realizezi cand ceea ce spui nu are sens si nici legatura cu topic-ul mah baiat destept.

:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • 4 months later...

Frumoasa motocicleta...pacat de timpul pierdut pana a fost implementata furca :D

Se dovdeste a fi o confruntare fani KAWA vs. fani HONDA (sau mi se pare?)...urmeaza ceva de genul YAMAHA vs. SUZUKI? Sper ca nu...

Daca doar atat au putut face fabricantii 'ONDEI pentru a rupe gura targului in 2005, mai bine ar lua lecii de la concurentul SUZUKI, care a rupt gura targului :D

arunescu zice bine:

merita furca inversata o diferenta de aproape 1000 euro in pret fata de modelul 2004?
Chiar asa, chiar merita?

PAREREA MEA! (sunt neutru in razboi, am CAGIVA :D)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frumoasa motocicleta...pacat de timpul pierdut pana a fost implementata furca :lol:

Se dovdeste a fi o confruntare fani KAWA vs. fani HONDA (sau mi se pare?)...urmeaza ceva de genul YAMAHA vs. SUZUKI? Sper ca nu...

Daca doar atat au putut face fabricantii 'ONDEI pentru a rupe gura targului in 2005, mai bine ar lua lecii de la concurentul SUZUKI, care a rupt gura targului :lol:

arunescu zice bine:

Chiar asa, chiar merita?

PAREREA MEA! (sunt neutru in razboi, am CAGIVA :lol:)

:lol:

si eu sunt neutru, tot cagiva am!!!! :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Eu cred ca Honda este cea mai fiabila in timp si cea care are valoare mai mare la revanzare fata de Kawa,Suzu si Yama parerea mea. :wave:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...