Sari la conținut

Propun Sa Facem Un Miting


LUYGI3
 Share

Postări Recomandate

MAI OAMENI BUNI ... HAIDETI SA NE INTRUNIM IN BUCURESTI , SA FACEM UN MITING PENTRU CA NOI CAND AM LUAT MOTOSCUTERELE NU ERA NEVOIE DE ACTE SI DE INMATRICULARI... LEGEA CE SA DAT AR TREBUI SA SUNE IN FELUL URMATOR ... TOATE MOTOSCUTERELE CARE INTRA IN TARA DE LA DATA DE 1-IUNIE 2007 NU SE VOR MAI PUTEA INMATRICULA DECAT CU ACTE ORIGINALE ...

CE FAC EI E DISCRIMINARE . TREBUIE SA MERGEM SA NE CEREM DREPTURILE!!!

 

 

LEGEA CE AU DATO EI E ECHIVALENT CU CEA A TAXEI DE PRIMA INMATRICULARE .

SAI CHEME SI PE CEI CARE AU MASINI ADUSE DINAFARA , INAINTE DE A SE DA LEGEA PRIMEI INMATRICULARI SI SAI PUNA SI PE EI SA PLATEASCA TAXA DE PRIMA INMATRICULARE

 

 

I ROG SI PE CEI CARE AU SCUTERE CU ACTE IN REGULA SA NI SE ALATURE

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 64
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

SUNT TOTAL IMPOTRIVA...sa le faceti bucati si sa le dati ma...ca nu am chef sa se infiga ciorile si copiii care merg pe kkturi neinmatriculate in mine si sa nu poata sa plateasca pagubele...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si ma rog de ce ti-ai cumparat scuter fara acte?

 

 

PENTRU CA IN ANUL 2005 CAND AM CUMPARAT EU SCUTERUL NU SE CEREAU ACTE ... ACUM CE SA FAC CU EL? SA IL ARUNC LA GUNOIA PT CA SAU TREZIT NISTE FRAERI SA NE CEARA DINTRO DATA ACTE ? NU E DE AJUNS CONTRACTUL DE VANZARE CUMPARARE SI DECLARATIE PE PROPRIA RASPUNDERE CA NU ESTE FURAT ????

 

VAM MAI ZIS ... E DISCRIMINARE

 

AR TREBUI SAI CHEME PE TOTI CU MASINILE ADUSE DIN STRAINATATE INAINTE DE A SE DA LEGEA CU TAXA DE PRIMA INMATRICULARE SI SAI PUNA SI PE EI SA PLATEASCA TAXA

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu cand mi-am luat scuteru in 2005 se cereau acte, la voi cum de nu s-au cerut acte?

 

Nu este nici o discriminare ai cumparat scuteru pe propria raspundere trebuia sa fii sigur ca iti trebuiesc acte.

In 2005 se inmatriculau scuterele.

 

 

PS. NU mai scrie cu majuscule.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

SUNT TOTAL IMPOTRIVA...sa le faceti bucati si sa le dati ma...ca nu am chef sa se infiga ciorile si copiii care merg pe kkturi neinmatriculate in mine si sa nu poata sa plateasca pagubele...

 

 

SUNT DE ACORD SA SE FACA R.A.R. , ASIGURARE SI TOT CE TREBUIE DAR SA SE FACA CU ACTELE CE LE ARE OMUL !!! PENTRU CA ATUNCI CAND SIAU CUMPARAT SCUTERELE MAREA MAJORITATE , NU ERA NEVOIE SA AI ACTE SI ALTE MAGARI .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

MAI OAMENI BUNI ... HAIDETI SA NE INTRUNIM IN BUCURESTI , SA FACEM UN MITING PENTRU CA NOI CAND AM LUAT MOTOSCUTERELE NU ERA NEVOIE DE ACTE SI DE INMATRICULARI... LEGEA CE SA DAT AR TREBUI SA SUNE IN FELUL URMATOR ... TOATE MOTOSCUTERELE CARE INTRA IN TARA DE LA DATA DE 1-IUNIE 2007 NU SE VOR MAI PUTEA INMATRICULA DECAT CU ACTE ORIGINALE ...

CE FAC EI E DISCRIMINARE . TREBUIE SA MERGEM SA NE CEREM DREPTURILE!!!

LEGEA CE AU DATO EI E ECHIVALENT CU CEA A TAXEI DE PRIMA INMATRICULARE .

SAI CHEME SI PE CEI CARE AU MASINI ADUSE DINAFARA , INAINTE DE A SE DA LEGEA PRIMEI INMATRICULARI SI SAI PUNA SI PE EI SA PLATEASCA TAXA DE PRIMA INMATRICULARE

I ROG SI PE CEI CARE AU SCUTERE CU ACTE IN REGULA SA NI SE ALATURE

 

 

:lol: :cheers: Ce vrei tu sa faci este incurajarea hotiei :cheers: :cheers: :)

 

Nu iti doresc sa iti fure cineva scuterul si sa il cumpar eu, dupa care sa particip cu el la mintig, ca de era super oferta doua scutere fara acte la pret de unul cu acte !!!!!!!!!!! :lol: :crack:

 

Esti penibil !!!!!! :crack: Cine te-a pus sa cumperi ceva fara acte, ai incurajat furtul si acum te sperii de legalitate :lol:

 

 

""AR TREBUI SAI CHEME PE TOTI CU MASINILE ADUSE DIN STRAINATATE INAINTE DE A SE DA LEGEA CU TAXA DE PRIMA INMATRICULARE SI SAI PUNA SI PE EI SA PLATEASCA TAXA "" PENIBIL RAU !!!!!! :D :wink: :10:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din italia nu se "cumpara" cu acte

 

Am cumparat eu aici in tara 2 mopedurile noi nouti, Piaggio Ciao, de la Paneuro si nu am primit actele cu ele. Am numai factura si carnet de garantie. Deci nu chiar toate sunt furate daca nu are acte. Dar acuma sa cere si factura de import. Deci nu ai cum sa inscrii.

Editat de rombaer
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt total impotriva!!! Daca e sa incurajez ceva i-as incuraja pe politisti sa va faca dosare penale.....In afara se circula cu scutere fara acte? Nu. Asta e mentalitatea romanului sa protesteze, chiar daca se simte cu musca pe caciula. Asta e...... suportati consecintele. Sfatul meu e sa-l vinzi sau sa te dai cu el numa prin curte sau sa-l folosesti pe post de tractor.

 

NOI PE FORUM NU INCURAJAM FURTUL. NU SUNTEM O ADUNATURA DE INSI CARE AU SCUTERE, suntem ceva mai mult...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O idee foarte buna a avut initiatorul topicului.Sa va strangeti toti, da' toti!!!!!!, care aveti scutere fara acte si sa tineti seriile la vedere, va rog!SUCCES! :)

:cheers: :cheers: :lol: ai dreptate :10: propun ca la acest miting sa participe si personele carora li sa furat scuterul sau motorul :cheers: :crack:

 

"din italia nu se "cumpara" cu acte" Naiv !!! Si tu ai participat o super oferta ???? 2 la pret de 1 ?? :crack: :lol: :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu cand mi-am luat scuteru in 2005 se cereau acte, la voi cum de nu s-au cerut acte?

 

Nu este nici o discriminare ai cumparat scuteru pe propria raspundere trebuia sa fii sigur ca iti trebuiesc acte.

In 2005 se inmatriculau scuterele.

PS. NU mai scrie cu majuscule.

 

La ciclomotoare (cum se numeau pe vremea aia, adica alea cu pedale) nu-ti trebuia niciun act. Se vindeau si se cumparau si se foloseau fix la fel ca bicicletele. Asa ca nu vad ce va agitati atat.

Dar eu as propune alta rezolvare: nu sa le lase asa, neinregistrate, ci sa le putem inregistra la primarie fara a fi nevoie de acte de provenienta(pentru ca multi nu avem). Sa se stabileasca o perioada fixa in care sa se poata face chestia asa, adica nu asa, la infinit si sa se poata inregistra de ex. cu o declaratie pe proprie raspundere ca a fost cumparat din targ inainte de 1 dec. 2006. Mi se pare rezonabil.

Si va spun eu ca cocalarii de care tuturor ne e scarba si frica pe strazi oricum nu se vor duce la primarie in viata lor, ca pe ei "ii doare-n pla".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

un miting de genul asta mi s ar parea cel putin absurd pentru ca pana la urma cum sa cumperi un scuter/motcicleta fara acte?...adica cu alte cuvinte am incuraja inregistrarea de vehicule fara acte care stim cu totii ca in 95% din cazuri sunt furate....cine e un om de incredere (chiar el si din Italia) iti va vinde scuterul cu tot ce trebuie .....si sa participam cu totii adica noi care zbieram pe Furturi Moto ca f*** muma-n poponeata de hoti :cheers: :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:lol: :cheers: Ce vrei tu sa faci este incurajarea hotiei :cheers: :cheers: :)

 

Nu iti doresc sa iti fure cineva scuterul si sa il cumpar eu, dupa care sa particip cu el la mintig, ca de era super oferta doua scutere fara acte la pret de unul cu acte !!!!!!!!!!! :lol: :crack:

 

Esti penibil !!!!!! :crack: Cine te-a pus sa cumperi ceva fara acte, ai incurajat furtul si acum te sperii de legalitate :lol:

""AR TREBUI SAI CHEME PE TOTI CU MASINILE ADUSE DIN STRAINATATE INAINTE DE A SE DA LEGEA CU TAXA DE PRIMA INMATRICULARE SI SAI PUNA SI PE EI SA PLATEASCA TAXA "" PENIBIL RAU !!!!!! :D :wink: :10:

 

 

intereseazate inainte sa vorbesti ... rahat cu ochi ... tata cand mi la cumparat din italia nu ia dat nici un act decat un contract de vanzare cumparare ... in italia nu se dau acte la motoscutere , de asemenea sunt foarte multe persoane care siau cumparat motoscutere noi de aici din romania si nu au primit decat o factura de la magazin

 

Sunt total impotriva!!! Daca e sa incurajez ceva i-as incuraja pe politisti sa va faca dosare penale.....In afara se circula cu scutere fara acte? Nu. Asta e mentalitatea romanului sa protesteze, chiar daca se simte cu musca pe caciula. Asta e...... suportati consecintele. Sfatul meu e sa-l vinzi sau sa te dai cu el numa prin curte sau sa-l folosesti pe post de tractor.

 

NOI PE FORUM NU INCURAJAM FURTUL. NU SUNTEM O ADUNATURA DE INSI CARE AU SCUTERE, suntem ceva mai mult...

 

 

 

eu ma duc cu seria la vedere si cu factura ... si era bine si cu declaratia pe proprie raspundere ca nu e furata si din moment ce te duci sa tio inscri acolo trebuie sa dai si seria ... dupa care se pot face verificari daca sunt furate sau nu ... de ce sunteti marlani ? daca erati in cazul nostru ce faceati? asa sunteti voi astia care vafeti haz de necazul altora ... fiti ARDELENI si daca gasiti un om intro gaura nu il bagati mai tare si ajutatil sa iasa :bier: imi pare rau ca nu sunt toti romanii ca ardelenii

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

intereseazate inainte sa vorbesti ... rahat cu ochi ... tata cand mi la cumparat din italia nu ia dat nici un act decat un contract de vanzare cumparare ... in italia nu se dau acte la motoscutere , de asemenea sunt foarte multe persoane care siau cumparat motoscutere noi de aici din romania si nu au primit decat o factura de la magazin

eu ma duc cu seria la vedere si cu factura ... si era bine si cu declaratia pe proprie raspundere ca nu e furata si din moment ce te duci sa tio inscri acolo trebuie sa dai si seria ... dupa care se pot face verificari daca sunt furate sau nu ... de ce sunteti marlani ? daca erati in cazul nostru ce faceati? asa sunteti voi astia care vafeti haz de necazul altora ... fiti ARDELENI si daca gasiti un om intro gaura nu il bagati mai tare si ajutatil sa iasa :cheers: imi pare rau ca nu sunt toti romanii ca ardelenii

 

 

In primul rand nu mai face aprecieri gen...rahat cu ochi....nu este csr-ul un club violent...dar sunt oameni care te vor bune cu botul pe labe daca mai incerci sa jignesti pe cineva.... :cheers:

Doi....si eu am primit oferta de scuter din Italia .. la care primeam si cartea in italiana...deci cu acte....

Trei...daca iti place asa mult Italia....Luigi italianul...du-te si stai acolo...si lasa-ne pe noi sa umblam cu ele inregistrate, nefurate si fara delicventi printre noi....atat....iti propun sa ceri stergerea acestei discutii ca sa nu cazi in penibil in continuare...si ca sa nu te mai vada si altii.. :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

intereseazate inainte sa vorbesti ... rahat cu ochi ... tata cand mi la cumparat din italia nu ia dat nici un act decat un contract de vanzare cumparare ... in italia nu se dau acte la motoscutere , de asemenea sunt foarte multe persoane care siau cumparat motoscutere noi de aici din romania si nu au primit decat o factura de la magazin

 

 

 

:lol: :cheers: pustiule vorbeste civilizat :cheers: , nu este vina nimanui ca tatal tau sa intepat in italia. Pentru scuterele cu acte in regula achizitionate din italia actele sunt urmatoarele : carte de identitate , factura, talon inregistrare , dovada radieri din circulatie in cazul in care are numar de inmatriculare in italia, contract de vanzare cumparare si specificatia ca acest scuter se vinde catre alta tara.

 

Cu aceste acte se merge la RAR pt omologare individuala .

 

 

" In italia nu se dau acte la scutere " eventual ti la vandut si cu incuietorile rupte . :cheers:

 

 

ca sa te mai linisteti putin ia baga o verificare scurta aici : http://coordinamento.mininterno.it/servpub..._targhe_ing.htm

 

 

 

PS: mai ai o seansa daca nu reusesti in Romania mergi si circula cu el in Italia ca si asa acolo nu se fac acte la scutere :crack: :crack: :lol: :lol: :) :10:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fratie eu il stiu pe kellu asta si e periculos rau , adica cand merg pe strada si il vad traversez pe partea cealalta si daca l-ai enervat ai cam belit-o...nu te juca cu focu :cheers:

 

 

Sa recapitulam ... Orice cumperi de oriunde , primesti acte !!!

Am ramas suprins cand mi-a aratat un angajat de a lui tata actele de la mopedul lui luat din Italia prin `99 , are la fel de multe cum am si eu la scuter.Factura,dovada de circulatie italiana inclusiv un suport mic montat pe moped cu un fel de talon la vedere... asa ca lasati-o balta cu miting,revolutie pasiune dorinta si ce mai aveti acolo ...ati luat teapa, cautatii pe aia sa le luati gatu ... toata ziua vad pe strazi ciori pe scutere fara contacte etc , sa faca si ei miting?!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta nu ar face decat sa incurajeze furturile de scutere kiar si de la noi din tara...nu este corect sa va adunati degeaba, asta doar ca sa va ia garda pe toti odata si sa ramaneti toti cu buza umflata si pietoni...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Totusi, sunt niste legi. Fiecare tara are legile ei. Daca aici iti trebuie actele x,y,z +numar atunci pe astea le ai indiferent de cum e in alta parte. Eu nici macar nu m-am plimbat cu el prin oras pana nu am pus numarul pe el :|.... voi faceti ce vreti. Duceti-va ...duceti-va cat mai multi. O sa va dea la carcotasi si o sa rada toata lumea de voi... abia astept

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...