Sari la conținut

Pentru Scuteristii Care Nu Au Acte La Scutere


LUYGI3
 Share

Postări Recomandate

MAI OAMENI BUNI ... HAIDETI SA NE INTRUNIM IN BUCURESTI , SA FACEM UN MITING PENTRU CA NOI CAND AM LUAT MOTOSCUTERELE NU ERA NEVOIE DE ACTE SI DE INMATRICULARI... LEGEA CE SA DAT AR TREBUI SA SUNE IN FELUL URMATOR ... TOATE MOTOSCUTERELE CARE INTRA IN TARA DE LA DATA DE 1-IUNIE 2007 NU SE VOR MAI PUTEA INMATRICULA DECAT CU ACTE ORIGINALE ...

CE FAC EI E DISCRIMINARE . TREBUIE SA MERGEM SA NE CEREM DREPTURILE!!!

 

 

LEGEA CE AU DATO EI E ECHIVALENT CU CEA A TAXEI DE PRIMA INMATRICULARE .

SAI CHEME SI PE CEI CARE AU MASINI ADUSE DINAFARA , INAINTE DE A SE DA LEGEA PRIMEI INMATRICULARI SI SAI PUNA SI PE EI SA PLATEASCA TAXA DE PRIMA INMATRICULARE

 

 

I ROG SI PE CEI CARE AU SCUTERE CU ACTE IN REGULA SA NI SE ALATURE

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De ce faci 2 topicuri la fel?......ce-mi place de voi. Aveti o problema, nu stiti ce sa faceti, va inregistrati pe forum....facteti 10 topicuri si 12 posturi....si nu mai aude nimeni de voi :dissappointed:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Decat sa stai aiurea pe forum....si sa umpli spatiul cu prostii..mai bine stai dupa fusta lui tactu....sa-ti dea bani sa pleci si sa mai "cumperi" un scuter din Italia!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu ai de lucru ba baiatule...cum am mai zis, ar trebuii sa fi prost rau sa te duci la asa ceva...va ia politia pe toti odata si sa plecati pietoni... :cheers: :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la mn scrie p un site, k e furat scuteru.. :| dar eu am talonu original :( si niste prosti de harti , care nu sunt de la scuteru meu :P , asa a zis politia. !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

MAI OAMENI BUNI ... HAIDETI SA NE INTRUNIM IN BUCURESTI , SA FACEM UN MITING PENTRU CA NOI CAND AM LUAT MOTOSCUTERELE NU ERA NEVOIE DE ACTE SI DE INMATRICULARI... LEGEA CE SA DAT AR TREBUI SA SUNE IN FELUL URMATOR ... TOATE MOTOSCUTERELE CARE INTRA IN TARA DE LA DATA DE 1-IUNIE 2007 NU SE VOR MAI PUTEA INMATRICULA DECAT CU ACTE ORIGINALE ...

CE FAC EI E DISCRIMINARE . TREBUIE SA MERGEM SA NE CEREM DREPTURILE!!!

LEGEA CE AU DATO EI E ECHIVALENT CU CEA A TAXEI DE PRIMA INMATRICULARE .

SAI CHEME SI PE CEI CARE AU MASINI ADUSE DINAFARA , INAINTE DE A SE DA LEGEA PRIMEI INMATRICULARI SI SAI PUNA SI PE EI SA PLATEASCA TAXA DE PRIMA INMATRICULARE

I ROG SI PE CEI CARE AU SCUTERE CU ACTE IN REGULA SA NI SE ALATURE

 

:P :( :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cei care nu sunt in aceasta situatie, va rog sa va abtineti de la comentari!

 

Cat despre acte, am auzit de la cineva ca se poate face o declaratie notariala precum ca ai pierdut cartea de identitate(pt ca se poate intampala) Si te prezinti cu ea la rar si iti fac ei acte.

 

Nu stiu sigur 100%, dar ar fii ilogic sa nu se poata, pt ca le poti pierde!

 

Nici eu nu am cartea de identitate(italia) am factura in romana cu datele si serile scuterului pe ea, si act de vanzare cumparare tip! Am fost la rar, si m-au respins, ca nu am actele de provenienta, nu am timp si chef momentan, dar daca o sa am , ma duc din nou la rar cu declaratia notariala si va spun ce am facut!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

×
×
  • Creează nouă...