Sari la conținut

Postări Recomandate

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Salutare tuturor,

Pentru ca se apropie iarna si poate va fi ceva mai mult timp pentru bricolaje, m-am gandit sa-mi fac un crash bar pentru motor. Desi am gasit mai multe poze de unde sa ma inspir, cred ca mult mai usor mi-ar fi sa am o schita. Intrebare: are cineva o schita (dimensiuni etc) sau macar niste poze mai detaliate cu prinderi etc. Pentru un crash bar ? Multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, cred ca aici e cel mai bine sa postez. Am un motor (doar motorul) de Transalp 600 la dezmembrat, daca are careva nevoie de ceva piese este rugat sa trimita email la adresa inger.negativ@yahoo.com sau sa sune la 0763546658. multumesc eventual daca mai are careva ceva piese de NX650 DOMINATOR pentru schimburi.

Editat de 50bani
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

ma alatur si eu cu crashbaru. Cand vine iarna o bag la pastrare si vreau sa ii pun bar si scut. Am cautat dar nimic, se tine ascuns acest mic proiect, sigur sunt persoane care au masuratori. Am sa imi fac masuratori si il voi face 3D cu tot cu simulare la impact, cel mai probabil pastrata forma stock si desene pt care va avea nevoie de model; asta pe iarna.

Stie careva ce proprietati are otelul de crash bar,ce otel se foloseste?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poate daca ati incerca sa cautati informatiile astea pe www.transalp.ro , ati avea mai mult noroc. oricum, un crashbar facut de cineva cu experienta si cu multe recenzii bune, e 150 lei. oare merita deranjul?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poate daca ati incerca sa cautati informatiile astea pe www.transalp.ro , ati avea mai mult noroc. oricum, un crashbar facut de cineva cu experienta si cu multe recenzii bune, e 150 lei. oare merita deranjul?

 

spune-ne si noua unde gasim crash bar cu 150 de lei , ca eu n-am gasit nicaieri .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma alatur si eu cu crashbaru. Cand vine iarna o bag la pastrare si vreau sa ii pun bar si scut. Am cautat dar nimic, se tine ascuns acest mic proiect, sigur sunt persoane care au masuratori. Am sa imi fac masuratori si il voi face 3D cu tot cu simulare la impact, cel mai probabil pastrata forma stock si desene pt care va avea nevoie de model; asta pe iarna.

Stie careva ce proprietati are otelul de crash bar,ce otel se foloseste?

Nu-ti pune prea multe intrebari legate de teava. Du-te la primul depozit de profile metalice si vezi ce teava gasesti. In general 20 mm sau 27mm. Este fier mort, OL 37. Altceva nu gasesti la un pret convenabil si nici nu cred ca trebuie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

un crash bar facut de baieti mesteri iau manopera. Mie imi dau bere si e mai convenabit dat fiind faptul ca sunt in domeniu si am sdv pt executie. Ce ma intereseaza e rezistenta la curgere sa fie mai mare de 400mpa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vreau si eu crashbar cu 150 de lei. Ca 120 euro mi se pare un pret imens... cred ca are un adaos de 300% fata de cat ar costa in mod real... si apropos de transalp.ro... de vreo 2 luni nu-mi da nici unul din moderatori "accept" desi m-am inscris de vreo 2 ori...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vreau si eu crashbar cu 150 de lei. Ca 120 euro mi se pare un pret imens... cred ca are un adaos de 300% fata de cat ar costa in mod real...

:funny:

Bai baieti , cred ca glumiti ... cu 150 lei nu-mi fac nici pentru mine crashbar :crack: . voi stiti cat este de lucru la asa ceva ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:funny:

Bai baieti , cred ca glumiti ... cu 150 lei nu-mi fac nici pentru mine crashbar :crack: . voi stiti cat este de lucru la asa ceva ?

Eu sunt convins ca 150 e un pret derizoriu... Dar @Manach a iesit la interval cu asemenea sugestie... Si daca tot a inceput campania electorala, sugerez candidatilor sa dea electoratului specializat (v.motociclisti) crashbar-uri la pretul de 150 lei !!! Sau, de ce nu, moka !!! Si ca sa fim si populisti: pai daca in Germanika la un salariu mediu de 2500 euro un crash e 135 euro, in Romanica la 2500 lei => 135 lei... Uite ca am iesit si mai ieftin decat initial :)

RomiC, am vazut pe transalp.ro ca ai facut mai multe crash-uri. Da-mi un PM cu un pret pentru TA 650. Multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

intrebare?

am inteles eu bine, Honda inceteaza productia la transalp?

stiti ceva, vreun comunicat de presa?

 

post-43689-0-54655800-1349768386_thumb.jpg

post-43689-0-33052800-1349768397_thumb.jpg

post-43689-0-05798300-1349768413_thumb.jpg

post-43689-0-34088800-1349768424_thumb.jpg

basta, finito, no more, adios ?

 

idem si pentru Varadero :rusinica:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si ca sa fim si populisti: pai daca in Germanika la un salariu mediu de 2500 euro un crash e 135 euro, in Romanica la 2500 lei => 135 lei... Uite ca am iesit si mai ieftin decat initial :)

 

Să ne arăți factura unei combine frigorifice de 400 lei :funny:

Editat de Andry
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Se potriveste, eu i l-am dat :) omul zice ca a mers cu el si functioneaza fara probleme. Sistemul de prindere s-a potrivit perfect.

 

Info:

Pentru piese de TA650, mai puteti apela la mine sau un ochi pe topic-ul http://www.motocicli...-transalp-2006/

De asemenea daca e cineva interesat, vand vacuta actuala /index.php?/topic/684331-vand-honda-xl650v-transalp/

 

Intrebasem cu ceva pagini mai in spate de galerie de evacuare pentru un RD11. Am gasit la user-ul Adris, mai are si el ceva piese de TA650.

 

Bafta...

Editat de userul AZ
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

vreau un crash bar, ceva asemenator, care aveti vre-o pista sau asa ceva pe mobra dati de stire, mersi! Cel de la HD e imens, nu fac modelul asta.

post-23049-0-08718100-1355129996_thumb.jpg

Editat de kato_arad
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vreau un crash bar, ceva asemenator, care aveti vre-o pista sau asa ceva pe mobra dati de stire, mersi! Cel de la HD e imens, nu fac modelul asta.

imens da bun si rezistent :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cei de la HD au si o varianta numita de ei Tour. Vezi poate iti convine mai mult.

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=4112195489948&set=pb.1434984618.-2207520000.1355143959&type=3&theater

Acesta e facut de ei.

e frumos si eu am avut surioara ei :crack:

 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...