Sari la conținut

Nevoie De Un Sfat


Postări Recomandate

Am mai postat odata topicul asta dar a disparut sau a fost mutat si nu stiu pe unde e...oricum daca este mutat rog un administrator sa ma informeze.

Doresc sa schimb setul de bujii la o Honda CBR 600 F3 din '98. Ce model ar fi bine sa iau, la ce magazin serios gasesc(tin sa mentionez ca am mai luat odata un set de 4 bujii de la un magazin cam neserios si dupa 2 sapt au cazut), si cam la ce pret m-ar ajunge!

Multam de ajutor! :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

NGK CR 9 EH ar trebui sa fie numa' bune pt tine. Poti lua de la pro motor. pe str matei voievod. chiar la intersectia cu semafor. Au preturi mai maricele, dar altii nu mai imi vin in cap acum.

Ar mai fi tot pe matei voievod pe partea cu restaurantul Dada inca o pravalie unde sigur gasesti. este situata dupa spalatorie parca.

 

p.s. vezi daca tipul CR 9 EH corespunde motorului tau. Dar dinc ate stiu eu astea sunt.

bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate abilitatile mele mecanice le egaleaza pe cele chirurgicale (adica 0 :(), insa poate asta te va ajuta in viitor: toate problemele (si implicit, topicurile) mecanice le poti gasi in forumul Service.

 

Good luck!!

John

 

PS: I meant no disrespect, my friend!! :P

Editat de Just_John
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate abilitatile mele mecanice le egaleaza pe cele chirurgicale (adica 0 :(), insa poate asta te va ajuta in viitor: toate problemele (si implicit, topicurile) mecanice le poti gasi in forumul Service.

 

Good luck!!

John

 

Dooh...si eu talamb am postat unde nu trebuie...merci mult ptr redirectionare! :P

@Sinner...multam...am sa trag o fuga pe acolo si sa dau comanda! :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dooh...si eu talamb am postat unde nu trebuie...merci mult ptr redirectionare! :rose:

@Sinner...multam...am sa trag o fuga pe acolo si sa dau comanda! :P

Ai cartea tehnica(daca nu ia-o de pe net ca sigur gasesti),uita-te acolo ce tip de bujie recomanda e foarte posibil sa recomande NGK si te duci la un magazin chiar si de piese auto si daca nu au pe stoc iti aduc comanda cu bujiile cu seria pe care ti-o recomanda producatorul,eventual ai putea sa iei echivalentul lor iridium,costa dublu dar merita banii.@Sinner fiind proprietar de motor ca al tau as zice 99% ca ti-a recomandat aceleasi bujii care t-i le zice si in carte :P spor la scanteie :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut am si eu nevoie de un mic ajutor, am o Yamaha fzr 600 din 91 si am avut neplacerea sa cad saptamana asta am spart capacul de la stator, as vrea sa stiu daca stie cineva unde pot sa gasesc unul la un pret rezonabil

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deja este a 1000-lea topic de acest fel. Mai fratilor daca nu gasiti prin magazine de ce nu va comandati pe net?

Cu Google gasiti orice sau pe ebay. Mergeti la Bancpost si faceti-va un card Taifun pentru plati si pe net. Apoi mergeti la www.paypal.com si va faceti cont. Dupa ce l-ati gasit incercati sa-l comandati si vedeti daca trimit in Romania. Daca nu cautati altul.

Ce naiba? Va tot coiti dupa jafuri si cazaturi. "Eu sunt prea sarac sa cumpar prostii" nu va suna cunoscut?

 

Daca stiti cu net-ul e ca si rezolvata treaba.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...