Sari la conținut

Zona Rahova - Ferentari - Magurele


Postări Recomandate

mersii cred ca o sa trec pe la profesoru' maine apoi merg la alex sa se dea cu parerea ca am auzit ca e doctor de monstere si are si el pe deasuprea , nu mai pot merge cu lantul in halul asta , cand cuplez incepe sa vibreze de zici ca e coarda de chitara :D m-am dat dracu daca am mai facut si ceva pe la cutia de viteze ca ieri ramasese blocat ambreiajul , nu mai decupla .............wtf o avea nu stiu !!!!

 

:rusinica:

 

ps. beerbelly ....stii cumva ce preturi practica alex ............ca sa stiu daca jefuiesc si o banca inainte de a ajunge la el !!! l-am sunat azi dar nu am vb mult cu el pt ca eram la munca !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 5,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Azi mi-am facut si eu mobra :rusinica: defapt BeerBelly mi-a reparato. Multumesc si lui Dan pentru ajutor si raman dator de cinste. Azi sper sa-i schimb maneta de ambreiaj si sa-i fac ceva la aripa fata ca-mi atinge...Sper ca in seara asta sa va insotesc la plimbarica.Acum merg la somn ca am si uitat cum arata visele de cand na-m mai dormit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tocmai facui' si io o tranta , rezultat : facut ghidon de cacao , infundat rezervor partea dreapta , strambat toba pe dreapta rupt semnale si belit genunchi , julit geaca si manusi rupt blugi :D

faza sa intamplat la piata ferentari mergeam incet pe banda 1 iar unu cu jeep-ul sa gandit ca nu merge bine pe linia de tramvai si a facut brusc dreapta , eu am franat am tras dreapta sa nu ma duc in el si POC am cazut , eu am fost cel cu pagube pt. ca pe el nici nu l-am atins , ma ajutat sa ridic motorul ma intrebat daca vreau la doctor , la politie i-am zis ca in momentul ala nu stiu de mine ca sunt in stare de soc , am facut schimb de nr. de tel. si am plecat la trebile noastre . vina mea e ca vroiam sa depasesc pe dreapta iar a lui ca a schimbat banda fara sa se asigure si fara sa dea semnal ..........ce ma sfatuiti sa o las balta sau sa merg cu el la militie ???

 

aveam in jur de 30 - 40 km/h eram la cca 0,5 m de banda discontinua pt ca se vedeau urmele de franare iar pe margine erau masini parcate totusi aveam loc sa trec iar tipul cum se vede in schita fara sa dea semnal a tras dreapta iar eufiind la 2 - 3 m in spate am evitat

 

:rusinica:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tocmai m-a sunat omul sa ma intrebe ce fac cred ca se simte un pic cu musca pe caciula , sa vrea sa merg cu el la politie dar nu stiu ce va iesii , e prima oara cand patesc ceva de genul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tocmai m-a sunat omul sa ma intrebe ce fac cred ca se simte un pic cu musca pe caciula , sa vrea sa merg cu el la politie dar nu stiu ce va iesii , e prima oara cand patesc ceva de genul

la politie va intreaba in primul rind daca a existat contact. daca nu a existat contact el se suie in masina si iti spune la revedere. orice altceva ar declara plateste amenda, dar tu oricum nu te alegi cu nika pentru ca nu v-ati atins. daca nenea vrea sa te ajute, ii platesti amenda, iti freci geaca de usa lateral spate a masinii, mergeti la politie, iti da asigurarea, dai declaratie ca nu ai vatamari si nici ca nu ai pretentii de la el si cu asta se incheie treaba. oricum, lui o sa ii ia si 2 puncte pentru schimbarea directiei fara asigurare.

imi pare rau pentru tine, sper sa te intelegi cu nenea, bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca nu a existat contact nu prea ai ce sa faci ....

singura chestie mergi la politzie si o sa isi ia amenda pentru ca nu s-a asigurat, a schimbat directia de mers fara semna, si a mers pe sina de tramvai ... din pacate la noi inca nu exista lege prin care sa fie "vinovatu moral "al acidentului .. sau cum ii zice daca din gresala lui s-a produs ..

 

 

bafta .. fa`te bine :rusinica:

 

 

ori asa ... ori te intelegi cu omu daca vrea sa nu se ajunga la politzie sa`tzi dea o parte din bani pentru reparatzii, gasesti pe cineva care are B-u si o masina lovita si putzine puncte, va punetzi povestile cap la cap si mergetzi la militzie sa declaratzi accidentul, el o sa isi ia puncte si amenda, tu te alegi cu asigurarea lui si itzi faci motoru :D

Editat de BeerBelly
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bei Jhon si tu?nu se poate,din cate stiu eu daca nu a fost contact cu jeepul nu cred ca rezolvi nimic,oricum,dar de ce vrei sa zici ca depaseai pe dreapta?ca nu-nteleg.Stii ce s-a intamplat cu Dragos cand a cazut ca venea ala cu Golful peste el,si a pus frana si a cazut,aduti aminte ca am fost toti la el la spital de acolo la Pulitie si s-a lasat cu dosat penal ptr.Dragos,ptr.vatamare corporala din culpa,ca a zis Pulitianul ala ca daca nu a fost impact cu masina nu poate sa-l scoata vinovat,ia facut poze la masina si nu s-a vazut urme da impact,deci nu vreau sa te sperii dar daca vrei sa te duci la politie vezi sa declare ala cu jeepul ca a facut dreapta fara sa te vada si tu ai cazut din cauza lui,poate asa sa ai dreptate,nu stiu ce sa zic,daca tipul se simte vinovat fal sa declare asa,poate te scoti,cine stie,dar totusi cred ca fara impact nu poti rezolva mai nimic,vezi ce faci si ai grija,refacere rapida si de mobra asta e,se repara,tu sa fii sanatos,Bafta milta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare .........nu am mers la politie , deci suport eu pagubele ....................eu sunt bine ma doare un pic genunchiul si MANDRIA :D ......si cel mai mult ma doare sufletul cand ma uit la motor . peste cateva ore cand se face dimineata ma apuc de reparat apoi dau comanda de ce tr schimbat si gata

o singura problema am ............se poate repara un rezervor infundat (are o infundatura din cauza ghidonului care a intrat in el )

oricum vb diseara la Mc ..............pana atunci ma gandesc daca sa vin cu monstru sau pe jos :rusinica: ca tot ma mananca in C*R nu mi-a ajuns !!!!

 

apropoo.....................are cineva un ghidon de supermoto pe acasa ???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bei Jhon si tu?nu se poate,din cate stiu eu daca nu a fost contact cu jeepul nu cred ca rezolvi nimic,oricum,dar de ce vrei sa zici ca depaseai pe dreapta?ca nu-nteleg.Stii ce s-a intamplat cu Dragos cand a cazut ca venea ala cu Golful peste el,si a pus frana si a cazut,aduti aminte ca am fost toti la el la spital de acolo la Pulitie si s-a lasat cu dosat penal ptr.Dragos,ptr.vatamare corporala din culpa,ca a zis Pulitianul ala ca daca nu a fost impact cu masina nu poate sa-l scoata vinovat,ia facut poze la masina si nu s-a vazut urme da impact,deci nu vreau sa te sperii dar daca vrei sa te duci la politie vezi sa declare ala cu jeepul ca a facut dreapta fara sa te vada si tu ai cazut din cauza lui,poate asa sa ai dreptate,nu stiu ce sa zic,daca tipul se simte vinovat fal sa declare asa,poate te scoti,cine stie,dar totusi cred ca fara impact nu poti rezolva mai nimic,vezi ce faci si ai grija,refacere rapida si de mobra asta e,se repara,tu sa fii sanatos,Bafta milta.

 

in primul rand, multa sanatate, ca-i mai importanta decat toate!!!!

apoi, si dan, si lucian (beerbelly) si julian.smith au dreptate...

ce puteai sa faci ... sa-i spui celui cu jeep-ul sa repari mobra, daca vroia...

 

parerea mea...

 

hai, pup!!!!! si, inca odata, fa-te bine si MUUUUULTA SANATATE!!!!!!!!

 

o sa va rog macar sa cititi ...

multumesc

 

/index.php?showtopic=282095

 

ce ziceti, baieti, ne bagam??!!

eu o sa incerc la mine la serviciu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

io am buzunarele rupte in genunchi ;) nu mai mananc nu mai fumez pana nu repar rasnita ............

.............da ce domle' gata v-ati dat cu masinuta ??!! cine a castigat la liniuta ?? :D

 

P.S. ;) da las' ca tr sa gasim un motiv.................... poate cand ne da Ina cu tamvaiul :blbl:

Editat de adolf_ss
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...