Sari la conținut

Zona Rahova - Ferentari - Magurele


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 5,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salut Motofum, vinerea la Mc Donalds-ul de la trafic greu la ora19-00 19-30

M-au sunat de la service shi au zis ca luni sau martzi vine pachetul :bigstar: :moron: inca o saptamana de mers pe jos...Daca il aducea vre-un curier cu scuterul shi tot ajungea mai repede...o fi Japonia departe dar nici in halul asta :finger:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut Motofum, vinerea la Mc Donalds-ul de la trafic greu la ora19-00 19-30

M-au sunat de la service shi au zis ca luni sau martzi vine pachetul :finger: :moto: inca o saptamana de mers pe jos...Daca il aducea vre-un curier cu scuterul shi tot ajungea mai repede...o fi Japonia departe dar nici in halul asta :moron:

:ok: Lase poopy ca ajunge el odata,ca de Japonia este la o aruncatura de bat,si asa nu avem pe unde sa iesim pe la noi pe strazi,nu vezi ca aici a venit razboaiele? :hurt:

 

 

--- Mesaj completat în 16 Apr 2008 21:58 -------------

B-11-GAR logan vishiniu' nu le are q prioritatea , vina imi apartzine p de'o parte , k n'am belit ochii , mi'am lasat viatza in mainile altuia :baldy: aq tre sa'mi fac ji mobra, ma duce peste mia de euro furca , carena , radiator etc etc :bigstar: k de ..... nu am carnet :peace: MS pt urare ... asfalt uscat ji MARE atentzie

Beei CBRel ce ai facut ca nu am inteles nimic,te-a trantit cineva?si de ce ai permisul luat?explica-mi si mie ca am fost lipsit la lectia asta,sper ca nu ai patit nimic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

<small>--- Mesaj completat în 16 Apr 2008 21:58 -------------</small><br/>

Beei CBRel ce ai facut ca nu am inteles nimic,te-a trantit cineva?si de ce ai permisul luat?explica-mi si mie ca am fost lipsit la lectia asta,sper ca nu ai patit nimic.

 

 

Pai ... m'a vazut dar nu mi'a acordat prioritate , mi'a taiat calea cnd mai aveam 4-5 metri de el ... am blocat rotile dar m'am dus sanie , am intrat in aripa lui din spate , am facut o tumba ji vreo 2 m taras , m'am ales cu umarul dislocat si cu o lovitura zdravana la "oo" care s'a lasat cu umflaturi si vanatai , motorul ..... e destul de sifonat , carnet nu am si nici n'am avut ;) m'am inteles cu omu' si mi'a dat 500 E pt motor .... mai putin de jumatatea sumei care o voi da la reparatii , ulterior am aflat k lucrasem cu el p santier :whip: in mom. de fata pierd noptile pe net cautand piese , dupa o sapt si 3 zile mai am de gasit radiatorul si farul :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

....sincer sa fiu dupa asa ceva ...putea sa fie si tata ca toti rupeam u picior si idislocam si lui o mana ...asa ca dragi soferi poftiti ,char va rog !!!!.......bla bla....bla........ce ati ma facut ma' in ultima vreme ??

 

intrebare : (mai)merge cineva vineri inspre Buzau ,Focsani ,Tencurci (tecuci) ????? io plec la 6:00 daca e cineva contact mess.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare Rahovienilor, Silviu la vorbitor, stau pe Barca cu Margeanului.

O sa ma prezint si eu la intalniri o data ce-mi iau permisul si motorul, motorul vine mai repede decat permisul ca nu asteapta dupa politie! :D Ma bucur ca exista gather-uri si pe la noi prin porumb pe aici. Pana ajunge motoradze poate reusesc sa vin ori pe 10 roti (a se citi role) ori pe 4 roti (a se citi conserva), macar sa ne cunoastem. :whip:

Bafta si asfalt uscat! ;)

Editat de Alter Ego
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare, ce varsta ai...ce motor te bate gandul sa-ti iei.... sanatate :whip:

 

Salut!

Ah, am uitat acest amanunt, am 23 ani, cat despre motor, am ceva dubii in privinta producatorului, modele preferate sunt CBR600 F (varianta Sport), YZF-R6, ZX6-R sau GSX-R 600. Totul depinde de pretul lor si starea in care se afla.

Bafta si Paste Fericit tuturor! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:D Va doresc si din partea mea un PASTE FERICIT si o sa incerc sa vin diseara la Mc. ca am lipsit si eu Vinerea trecuta

 

<small>--- Mesaj completat în 16 Apr 2008 21:58 -------------</small><br/>

Beei CBRel ce ai facut ca nu am inteles nimic,te-a trantit cineva?si de ce ai permisul luat?explica-mi si mie ca am fost lipsit la lectia asta,sper ca nu ai patit nimic.

 

 

 

Pai ... m'a vazut dar nu mi'a acordat prioritate , mi'a taiat calea cnd mai aveam 4-5 metri de el ... am blocat rotile dar m'am dus sanie , am intrat in aripa lui din spate , am facut o tumba ji vreo 2 m taras , m'am ales cu umarul dislocat si cu o lovitura zdravana la "oo" care s'a lasat cu umflaturi si vanatai , motorul ..... e destul de sifonat , carnet nu am si nici n'am avut ;) m'am inteles cu omu' si mi'a dat 500 E pt motor .... mai putin de jumatatea sumei care o voi da la reparatii , ulterior am aflat k lucrasem cu el p santier ;) in mom. de fata pierd noptile pe net cautand piese , dupa o sapt si 3 zile mai am de gasit radiatorul si farul :D

Beei CBRel dar ai sange in tine de circuli fara plastic,insanatosire rapida si vezi ca tu ai inrosit oolele inainte de vremea lor,duminica e Pastele

 

Salutare Rahovienilor, Silviu la vorbitor, stau pe Barca cu Margeanului.

O sa ma prezint si eu la intalniri o data ce-mi iau permisul si motorul, motorul vine mai repede decat permisul ca nu asteapta dupa politie! :whip: Ma bucur ca exista gather-uri si pe la noi prin porumb pe aici. Pana ajunge motoradze poate reusesc sa vin ori pe 10 roti (a se citi role) ori pe 4 roti (a se citi conserva), macar sa ne cunoastem. :D

Bafta si asfalt uscat! :D

 

Te asteptam sa ni te alaturi Silviule esti bine venit in micul nostru club.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Baieti imi pare rau ca nu am putut veni aseara, dar cu pregatirile astea de paste nu am putut,I'm sory,dar viata de familist ce sa-i faci,familia este pe primul loc,sper sa ma intelegeti si sa nu dati cu pietre in mine,nu puteam sa-mi las familia sa faca singuri pregatirile,ca de asa este traditia si trebuia sa ma fac si eu folositor la ceva,banuiesc ca stiti si voi cum este,vin neamurile de Paste si petrecem si noi ca oamenii in familie.Va doresc UN PASTE FERICIT LA TOTI si sa ne vedem cu bine si sanatosi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

azi am luat shi eu prima absentza,sper sa nu se mai repete,shi,vinerea viitoare,sper sa ajung pe mobra, ca deja am luat-o haida pe aratura cu sorcova-n mana...

Va doresc tutoror un paste fericit!

:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

caut lume intreresata de plecarea in vama veche de 1 mai

 

strangerea se face incepand de la 8:30 la benzinaria MOL inainte de intrarea pe autostrada.

pana la 8:55 sa fie toate motoarele cu plinul facut, toti echipati, toate bagajele asezate bine.

La 9:00 - 9:05 se pleaca.

Se merge in grup 'zig zag' pe prima banda normal, cu viteza de croaziera constanta 100 km/h.

Prima oprire e la primul complex dupa ce trecem de lehliu, buda - tigari - cafea, se sta cam 10 minute.

A doua oprire e in Megidia langa prima benzinarie, tigari, cafea, daca e nevoie gaz...se sta maxim 15 minute.

A treia oprire e la o benzinarie pe iesirea din Constanta.

 

preconizez ca pe la 1 cel tarziu ajungem in vama.

 

as dori ca cei care vor sa plece la 9 sa anunte cu-n reply.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:rusinica: Beei baieti ce mai faceti?Cum ati petrecut Pastele?A fost cineva plecat sa posteze si ei niste poze si ne vedem Maine la Mc.

 

unde la mc ? daca e vb de mc trafic greu ... pot sa trec si eu pe acolo ... de la ce ora ?

Editat de Andr3y 954
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

unde la mc ? daca e vb de mc trafic greu ... pot sa trec si eu pe acolo ... de la ce ora ?

 

Da Andr3y 954' la Mc.ul de la Trafic Greu pe la 19.30,daca vrei esti bine venit in mica noastra gasca

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

PASTETI FERICITI sorry ca nu am putut ajunge la consiliu de familie dar am uitat sa anunt ca am dat un ocol prin tara

a la rubedenii :rusinica: prin lume Vatra Dornei, Alba, Brasov si acasa data viitoare poate vin :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...