Jump to content
Sign in to follow this  
jordash

Zona Rahova - Ferentari - Magurele

Recommended Posts

eu iau salariul pe 25 , deci pe 26 imi fac RCA :) ca in rest e gata de forja ..... chiar mai bine pot spune , i-am tras o guma de spate laser frate ! Pirelli Diablo Rosso 2 , e tata cauciucelor mixte strada/circuit

Noua? Cat ai dat pe ea?

bun,bun poate o sa mi-l arati si mie :peace:

eu am facut asigurare revizie tot, nu mai trebuie decat sa o plimb

eu iau salariul pe 25 , deci pe 26 imi fac RCA :) ca in rest e gata de forja ..... chiar mai bine pot spune , i-am tras o guma de spate laser frate ! Pirelli Diablo Rosso 2 , e tata cauciucelor mixte strada/circuit

ce motor ai?

hornet 599

Noua? Cat ai dat pe ea?

nu noua ! este sh dar in stare exceptionala , de la Remusmoto ! 35 euro .

hornet 599

nu noua ! este sh dar in stare exceptionala , de la Remusmoto ! 35 euro .

Ma omori :)) bravo man!

ehe :))) mai am de lucru la ea destul... da pana da caldura vreau sa ii vopsesc aripa fata, tobele si coatele in camp electrosatit, sa le fac si pe ele negre. Vreau sa vopsesc si radiatorul negru. Am schimbat stopul spate si suportul de numar ca nu se mai putea cu ele si acum caut o opinca de cauciuc spate ca al meu deja era obosit de la atatea nunti botezuri si cumetrii. De facut ar mai fi destule la el dar astept sa termine Cristi prinderile de ghidon :) pe urma .... e totu stabilit. Bani sa fie, ca m-a m-ai linistit iju de 10 milioane ca l-am dus la vopsit calumea :)))))

ehe :))) mai am de lucru la ea destul... da pana da caldura vreau sa ii vopsesc aripa fata, tobele si coatele in camp electrosatit, sa le fac si pe ele negre. Vreau sa vopsesc si radiatorul negru. Am schimbat stopul spate si suportul de numar ca nu se mai putea cu ele si acum caut o opinca de cauciuc spate ca al meu deja era obosit de la atatea nunti botezuri si cumetrii. De facut ar mai fi destule la el dar astept sa termine Cristi prinderile de ghidon :) pe urma .... e totu stabilit. Bani sa fie, ca m-a m-ai linistit iju de 10 milioane ca l-am dus la vopsit calumea :)))))

Ce vrei bre Luci, costa panaramele astea de motoare. O parere daca imi permiti. Lasi codita formata doar din sa? Sau ii mai pui o carena ascutita peste cadrul ala triunghiular din spatele seii? Ar merge una facuta din aluminiu. Mi se pare ca se termina prea brusc. Dar stii vorba ceea, "De gustibus non est disputandum". Te salut!

Ghita_Adrian : daca nu ai rezolvat cu motoreta te ajut eu,fac parte din gasca cbr-istilor de 4 ani,stau pe Salaj si te ajut si cu inlocuirea pieselor daca ai nevoie.

0763660277

Salut vecine, io-s chiar la intersectia salaj cu ferentari. :peace:

Salut,

Am cumparat de la Calin Muresan din Bucuresti (username pe forum fast_joe) un releu de incarcare.Toate bune si frumoase pana l-am pus pe motor.Incarca fix 0.Am platit frumoasa suma de 200 de lei pentru un releu ARS.Multumesc domnule Calin Muresan.La cat mai multe tepe in continuare!

200 de lei?:))) pai nou e pe la 100 de euro... nu va mai bucurati la chilipiruri ca de bune sigur nu au fost schimbate :))

m-am hotarat sa imi cumpar un hornet 2000-2002, insa inainte de a merge sa vad ofertele, as dori, daca se poate, sa vad unul bine intretinut si care are partea mecanica in stare buna de functionare, pentru a micsora pe cat se poate sansele de a-mi lua teapa.

stau in bucuresti, zona liberty mal l- chirigiu.

merci

stiu eu pe cineva cu un hornet, da un semn si va pun in legatura daca e :)

si eu stie' ! ..... numai ca nu are RCA , inca ! :P

nu vand bre , prea fiabil ca sa-l dau ! anul trecut a mancat doar benzina si RCA .......

stiu eu pe cineva cu un hornet, da un semn si va pun in legatura daca e :)

Pe cine stii tu cu un hornet?? :P

si eu stie' ! ..... numai ca nu are RCA , inca ! :P

Si tu cum nu stii??

Buna ziua. dragii mei!!

Azi a fost prima zi cand am scos "Satelitu'"!!!

Doar pana la munca...

Dar mi-am dat seama ca mi-a lipsit. Si voi imi lipsiti.

Daca va mai intalniti vinerea la mc, sa ma sunati si pe mine.

O zi buna!

eu inca nu am scos vaca la pascut , dar cred ca o fac duminica pana la SMAEB ....! cine mai merge ?

Edited by adolf_ss

Nu merg bre ca nu am bani...mama lor de bani!!! Ne mananca viata! :))) @ Luci, te-am vazut de vro 2 ori in ultima saptamana. Se aud bine tobele.

Cum pe cine stiu?:))))) am un tovaras:)))

Goodkat merci.... sa vii sa vezi ce opinca de guma am:)))

bai tocmai ce am facut si eu o tura mica , prima pe anul asta si prima dupa 6 luni de stat pe bara ! m-am cacao pe mine de frica :crack: mai ales ca nu stiam cum o sa reactioneze coasta mea fisurata ......

Salut,

Îmi permit să postez un mesaj pentru cei din zona Măgurele. Nu știu sincer prea multe detalii și sper să nu fi picat într-o glumă proastă.... dar persoana de la care am primit la rândul meu mesajul deobicei evită să-mi dea prostii.

Fac apel la simţul vostru civic în cazul unui prieten, motociclist, care în cursul zilei de 12-04-2013, orele 15 pe şoseaua Bucureşti – Măgurele a fost lovit INTENŢIONAT de un BMW SERIA 5 (NEGRU) cu număr de Bulgaria B 2452 KM. Şoferul A FUGIT de la locul accidentului! Pentru orice informaţii sunaţi vă rog la: 0745.55.35.37 sau 112! MULŢUMESC

544327_161541714011770_1595892935_n.jpg

eu nu am auzit de acest accident desi stau in magurele

:stuck:

eu nu am auzit de acest accident desi stau in magurele

:stuck:

A fost la 200 de metri de casa mea accidentul, parca langa statia RATB Curtea de Arges (oricum, inainte de curba), am ajutat la urcarea motorului in duba. S-a gasit vinovatul : /index.php?/topic/693800-accident-sos-bucuresti-magurele/

Edited by GoodKat