Sari la conținut

Bercenarii


tilik
 Share

Postări Recomandate

Salutari, ia permisul si moto si esti binevenit!

Sau poti sa vii ca mine, cu metroul... cand n-aveam moto ;)

Ideea este ca inca nu ne intalnim la Metrou C-tin Brancoveanu caci e cam frig.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 5,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Merci Kosh!

Permisul l-am luat de anul trecut de prin august, m-am plimbat cu motocicleta celor din scoala in weekend-uri, un Kawa ER6N. Acum sunt in prospectare, imi plac GSXF-urile, am gasit unul accesibil aici in Bucuresti, am mai cunoscut niste baieti cu un service in cartierul 23 August, carora le fac stickerele ptr moto, au in dotare ptr incepatori XJ 600 si Suzuki Bandit..., accesibile ca bani (mai ales ca in momentul de fata trebuie sa bag in masinuta vreo 4500 lei), dar si cu garantie ;). De venit la intruniri pot sa vin, eventual ne vedem si mergem cu masina impreuna ;)

 

O seara frumoasa!
A


Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!


Are sau a avut cineva dintre voi, Yamaha XJ 600 S? As avea nevoie de catela lamuriri, daca le pot spune asa :D. Multumesc si o primavara frumoasa sa aveti!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce an modelul ?este o motocicleta buna de incepator,nu e foarte inalta,parca are vro 78 cai,buna si pentru plimbari daca faci referinta la modelul carenat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

XJ 600 S din 1994, are 61 CP. Am luat-o de la niste baieti din cartierul 23 August carora le fac stickerele ptr moto si care mi-au spus ca-mi ofera si garantia ca nu am piese / bani de bagat in ea sezonul acesta. Eu sunt incepator (am permisul ptr moto din August 2015), anul trecut am facut cateva iesiri cu un ER6N cu ajutorul celor de la scoala moto care au avut incredere sa-mi lase moto acasa in weekend-uri si am avut prilejul sa vad ce inseamna o motocicleta necarenata si cu parbriz scurt :D, asa ca am zis cel mai ok pana ma obisnuiesc pe 2 roti in oras si la drum lung, sa-mi fac mana pe modelul acesta, iar la anul mi-as dori sa-mi iau un Transalp, daca ma descurc cu el (sunt cam mic de statura) :D. Eram curios la XJ-ul acesta, in ce turatii trebuie sa mearga la relanti, ieri cand veneam cu ea acasa, pe la Metalurgiei aveam 2000 ture ... si mi s-a parut ff mult

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

probabil la relanti ar trebuii sa aibe intre 1200-1400,respectiv 1500 dar cred ca tot e mult si 1500,ori o reglezi la cineva care se pricepe sau poate gasesti pe cineva mai priceput din bercenarii sa o regleze la intalnire,nu cunosc mult despre vechea generatie dar stiu ca e o motocicleta fiabila,comoda si iertatoare cu incepatorii,ai ce invata :),ce inaltime ai?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

probabil la relanti ar trebuii sa aibe intre 1200-1400,respectiv 1500 dar cred ca tot e mult si 1500,ori o reglezi la cineva care se pricepe sau poate gasesti pe cineva mai priceput din bercenarii sa o regleze la intalnire,nu cunosc mult despre vechea generatie dar stiu ca e o motocicleta fiabila,comoda si iertatoare cu incepatorii,ai ce invata :),ce inaltime ai?

Hi-hi-hi, sunt cam mic de inaltime 1,65 si 60 kg :D

» Post actualizat in 09 Mar 2016 16:37

Eu la Z750 aveam un surub auriu pe sub rezervor, din care ii reglam relantiul, vezi poate ai si tu :D

L-am gasit, merci de pont! Am lasat motorul sa mearga cam 15 minute pe gol si am reglat relantiul la aprox 1200- 1300 rot/min. In orice caz, am sa merg cu ea inapoi la baieti sa curete carburatoarele si eventual sincronizarea lor, asta la sfatul unui Transalpist care a mers cu ea ieri, cand am adus-o acasa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu cunosc nici un service in berceni,iti pot recomanda pe cineva in berceni care iti poate face revizia,nu are service ,e fost posesor de vfruri deci le cunoaste bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stiti un loc, in Berceni, unde pot face revizia pentru primavara la motor? Ma refer la schimbat ulei si filtru, uns lantul si restul.

Ce inseamna pentru tine "restul" ?

 

schimbat ulei si filtru - le poti face la oricare service moto

curatat si uns lantul - te invatam noi.

Editat de Contabil
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cel putin 6 mobre au fost la drumul acela .... deocamdata au venit 2 recomandate, dar tinind cont ca mergeam in sir, banuiesc ca or sa tot curga.

Ca atare .... balada cu Bulgaria fara amenda pe moto - a picat, buba este ca eu mai am vreo citeva drumuri ....... si nu putine.

Editat de Contabil
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

offff ..... cred c-am trecut pe acolo de minim 5-6 ori - aia a fost prima sau a- 2 -a (cine mai stie), nu mai am cuvintele la mine sa zic tot ce simt. Aveti grija ca de aia am scris ..... sa n-o mai patiti si voi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...