Sari la conținut

Bercenarii


tilik
 Share

Postări Recomandate

Si totushi ceva idei de la plimbaretzi mai cu experientza? :rock:

[/quot

 

 

Se gasesc Blacky,ramai pe langa noi!Duminica,s-ar putea sa mergem la Snagov,te tinem la curent aici pe forum! :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 5,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Duminca plimbare pana la Snagov,baie, plaja, gratar, iarba verde

 

Cine vrea sa vina, duminca la ora 10 parcarea cum o iei de la BigBerceni pe Vacaresti, este o parcare imediat pe dreapta, dupa statia de RATB. Se numeste La Castani. Plecarea se face la 10 AM. Cine vrea sa vina sa fie punctuali.

Editat de tilik
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da da si io sunt pe acilea mei...sal :moto:

 

daca aveti probleme cu tel. mobile am un sevice gsm sus la ultimul etaj in big berceni magazin stand 97 ....intrbati pe oricine de paul de la service gsm si va indruma la mine.program 09 30-18 30in fiecare zi si duminica daca este urat afara

 

sau daca aveti probleme cu calculatorul personal se rezolva si asa ceva paulbutnaru@yahoo.com sau telmobservicegsm@yahoo.com

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare fratilor !!! :moto:

Nu stau in Berceni dar stau pe aproape {viilor}.

Cand iesiti la o plimbare, apelati la noi cu mare placere !!

id de mess tiron_adrian2002

nr tel 0767.255.324 {Adrian sau Daniel}

 

 

OK va salut si poate ne vedem la o bere {fac cinste} :rock:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fiti bineveniti cei noi,ne bucuram sa va cunoastem! :rock:

Deci maine se va face si baie,asa ca luativa si ceva de plaja,prosop,slip si eventual crema solara :moto:

Sa speram ca vremea va tine cu noi,sa fiti punctuali :lol: :wink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut baietii ati sosit de la Snagov ?Si eu acum am venit de la mare , unde a fost tare misto . Am stat in camping cu cortul doua nopti , de bronzat nu prea ne-am bronzat ca ne-am dat cu o crema ultrasuperprotectoare de nu s-a lipit soarele de noi. Apa marii super buna , dar cam multe alge si in rest drumul bun , cam aglomeratie la intoarcere si "vant cat cuprinde " . Pe motor l-am cam "chinuit" cu niste turatii mai maricele si un 215km/h blana , ca nu cred ca putea mai mult ( si asa m-am mirat ca mai poate atat). Din Mamaia si pana acasa am facut 2h si 5min. cu o pauza de o tigara. Am venit singur la intoarcere ca pe nevasta-mea am cazat-o intr-un logan care a venit cu maxim 100km/h ( e in rodaj). M-as bucura sa aud ca v-ati distrat pe la Snagov si sa ne auzim cu bine.

 

 

Hai sa fim cat mai multi la intalniri. :baldy: :lol: :bounce:

Editat de 2bike
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

O sa ma mut in curand in Berceni, prin zona Brancoveanu - Uioara, si ma gadeam daca este cineva cu un garaj pe aproape care ori sa il inchirieze ori sa il imparta cu mine :baldy: . Bineinteles ca si platesc, dar omenesc :bounce:

 

Astept un semn de la cei care au aceasta posibilitate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

O sa ma mut in curand in Berceni, prin zona Brancoveanu - Uioara, si ma gadeam daca este cineva cu un garaj pe aproape care ori sa il inchirieze ori sa il imparta cu mine :baldy: . Bineinteles ca si platesc, dar omenesc :bounce:

 

Astept un semn de la cei care au aceasta posibilitate.

 

Sa speram ca te poate ajuta cineva. Multi suntem in aceasta situatie si cum Sectorul 4 este cam ultimul ramas cu garaje, sunt cam greu de gasit. Sa nu mai spunem ca exista posibilitatea ca garajele sa fie rase si ele. E cam naspa pt noi. Multa bafta la gasit loc unde sa tii mobra

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut baietii ati sosit de la Snagov ?Si eu acum am venit de la mare , unde a fost tare misto . Am stat in camping cu cortul doua nopti , de bronzat nu prea ne-am bronzat ca ne-am dat cu o crema ultrasuperprotectoare de nu s-a lipit soarele de noi. Apa marii super buna , dar cam multe alge si in rest drumul bun , cam aglomeratie la intoarcere si "vant cat cuprinde " . Pe motor l-am cam "chinuit" cu niste turatii mai maricele si un 215km/h blana , ca nu cred ca putea mai mult ( si asa m-am mirat ca mai poate atat). Din Mamaia si pana acasa am facut 2h si 5min. cu o pauza de o tigara. Am venit singur la intoarcere ca pe nevasta-mea am cazat-o intr-un logan care a venit cu maxim 100km/h ( e in rodaj). M-as bucura sa aud ca v-ati distrat pe la Snagov si sa ne auzim cu bine.

Hai sa fim cat mai multi la intalniri. :baldy: :lol: :bounce:

a fost bine si la snagov...ne asteptam la ceva mai multa lume dar a fost super ok si asa. adi posteaza tata poze ... aia cu castile ar fi ok

PS le vreau si eu

 

C'ya

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M-am gindit la o varianta si anume daca stati mai multi grupati intr-o zona, inchiriati o casa la curte sau un garaj in curtea cuiva,acolo sigur nu vor ajunge cei de la primarie nici in viitor si ar fi misto ca am mai face cite un gratar am mai sarbatori o zi de nastere etc.Adica pe viitor vom avea si un sediu .Ce ziceti?

 

M-am gindit la o varianta si anume daca stati mai multi grupati intr-o zona, inchiriati o casa la curte sau un garaj in curtea cuiva,acolo sigur nu vor ajunge cei de la primarie nici in viitor si ar fi misto ca am mai face cite un gratar am mai sarbatori o zi de nastere etc.Adica pe viitor vom avea si un sediu .Ce ziceti?

 

Poate este SF dar ar exista posibilitatea de monitorizare a motoarelor permanent pe NET in viitor acolo banuiesc ca este o parola si poti sa o vizualizezi de acasa daca ai instalatia necesara acolo. O parere din partea celor mai prioceputi. ( ceea ce am spus ar putea fi realizat in viitorul nu foarte indepartat, depinde doar de noi, daca le-am tine mai multi undeva am putea face si chestia asta, iar pina acolo cei ce stau un pic mai departe se pot deplasa eventual cu o bicicleta citeva statii dus si intors ca sa mai facem miscare.)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M-am gindit la o varianta si anume daca stati mai multi grupati intr-o zona, inchiriati o casa la curte sau un garaj in curtea cuiva,acolo sigur nu vor ajunge cei de la primarie nici in viitor si ar fi misto ca am mai face cite un gratar am mai sarbatori o zi de nastere etc.Adica pe viitor vom avea si un sediu .Ce ziceti?

 

Poate este SF dar ar exista posibilitatea de monitorizare a motoarelor permanent pe NET in viitor acolo banuiesc ca este o parola si poti sa o vizualizezi de acasa daca ai instalatia necesara acolo. O parere din partea celor mai prioceputi. ( ceea ce am spus ar putea fi realizat in viitorul nu foarte indepartat, depinde doar de noi, daca le-am tine mai multi undeva am putea face si chestia asta, iar pina acolo cei ce stau un pic mai departe se pot deplasa eventual cu o bicicleta citeva statii dus si intors ca sa mai facem miscare.)

Nu e rea ideea cu inchiriatul casei, dar trebuie sa aiba garaj, altfel am lua-o degeaba.. doar n-o sa le bagam in casa!! (vorbesc de parca as avea deja moteur.. :bounce: )

 

Iar monitorizarea prin internet nu mai e de ceva vreme SF.. :lol: Se numesc "camere supraveghere IP".. ciec it aut!!

 

:baldy:

John

 

PS: Regret ca iar n-am ajuns nici miercuri la Arc, nici joi la Mac.. ceva-mi spune ca nici saptamana asta nu voi ajunge.. :cry: (stiu ca nu e smiley, da' ar trebui sa fie unu')..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

treaba cu supravegherea se rezolva de catre baiatu :bounce:.

In rest daca imi gasiti casa ( eu trebuie sa ma mut cu firma) si exista garaj vi le cazez eu gratis

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut baieti, stiu perfect ce zic. 1) Cind m-am referit la casa ,am gindit si curte si garaj etc.2)am spus SF asa in gluma ,nu stiam daca sunt doleante si m-am gindit ca unii dintre voi vor spune ca bat cimpii.Stiu ce zic, se poate cu camere de supraveghere ,normal care sa trnsmita pe net imaginea si eventual s-o inregistreze in paralel pe hard. Iar pe net intram de acasa cu o parola. Nu stiu detalii tehnice dar se poate realiza la un moment dat. Si normal ar fi sa avem si noi un sediu si de ce nu si curte garaj etc. ca doar vom fi din ce in ce mai multi si vom avea putere financiara si pretentii. Apropos citi ati fost cei mai multi la o intilnire? Ar trebui sa facem un statut in viitor sa alegem un for de conducere sa ne organizam pe plan local (Berceni).Merg mai departe si visez sa putem face ceva bani din diferite activitati(legale desigur )pentru a ne sustine acest hobby.(benzina ,piese etc).Dar acestea ar trebui discutate serios la un popas) De acord?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut baieti, stiu perfect ce zic. 1) Cind m-am referit la casa ,am gindit si curte si garaj etc.2)am spus SF asa in gluma ,nu stiam daca sunt doleante si m-am gindit ca unii dintre voi vor spune ca bat cimpii.Stiu ce zic, se poate cu camere de supraveghere ,normal care sa trnsmita pe net imaginea si eventual s-o inregistreze in paralel pe hard. Iar pe net intram de acasa cu o parola. Nu stiu detalii tehnice dar se poate realiza la un moment dat. Si normal ar fi sa avem si noi un sediu si de ce nu si curte garaj etc. ca doar vom fi din ce in ce mai multi si vom avea putere financiara si pretentii. Apropos citi ati fost cei mai multi la o intilnire? Ar trebui sa facem un statut in viitor sa alegem un for de conducere sa ne organizam pe plan local (Berceni).Merg mai departe si visez sa putem face ceva bani din diferite activitati(legale desigur )pentru a ne sustine acest hobby.(benzina ,piese etc).Dar acestea ar trebui discutate serios la un popas) De acord?

 

Ai dreptate dar eu constat ca nu prea exista timp nici pentru net nici pentru intalniri. Traim in secolul vitezei(inclusiv moto). :baldy: :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, ramane valabila intalnirea de joi de la 19 la Mac Brancoveanu ?Eu unu vin :lol:

In FIECARE joi, unless mentioned otherwise in acest topic.. :lol:

Welcome to the.. uhmm.. club..

 

:bounce:

John

 

LE: Normal ca te primim, Vlad!! Come join the dark side!! we have cookies!! :lol:

(n-avea rost sa mai bag un post)

 

:baldy:

Editat de Just_John
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sal`tare...si eu sant bercenar...dar momentan calaresc scuterul de la munca...vin si eu miercuri la Mc daca ma primiti ? :bounce:

 

Miercuri e intalnirea de la Arc. Cea de la Mc este joi la 19. Sa nu le confundati. Sa stiti ca ar fi o idee buna sa inchiriem o casa - curte - garaj. Poti sa faci aproape cam ce vrei tu acolo. Party-uri, meeteng-uri, reparatii la motoare, etc.

 

Treaba cu camerele nu e grea deloc, dar degeaba ne gandim noi la ele atata timp cat nu avem loc pe care sa-l supraveghem :lol:

 

PS: Esti binevenit sa ne onorezi cu prezenta ta :baldy:

Editat de tilik
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Miercuri e intalnirea de la Arc. Cea de la Mc este joi la 19. Sa nu le confundati. Sa stiti ca ar fi o idee buna sa inchiriem o casa - curte - garaj. Poti sa faci aproape cam ce vrei tu acolo. Party-uri, meeteng-uri, reparatii la motoare, etc.

 

Treaba cu camerele nu e grea deloc, dar degeaba ne gandim noi la ele atata timp cat nu avem loc pe care sa-l supraveghem :lol:

 

PS: Esti binevenit sa ne onorezi cu prezenta ta :lol:

 

 

voi fi acolo la Mc joi...azi nu pot sa ajung la arc...si legat de inchiriat casa mi se pare o idee buna...sa vedem cum stam si cu practica :lol:)

 

 

Asfalt uscat :bounce: :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...