Sari la conținut

Echipamente Pentru Fete(bursa)


pisi
 Share

Postări Recomandate

buna fetili

caut si eu pt a mea "fomeie" urmatoarele:

 

geaca de piele XXS

genunchiere(sau pantaloni) XS

ghete 38

 

anul trecut ne-am descurcat cu cea am avut - o geaca desi XXS tot mare este

genunchiere madhead - dar erau prea mari (pana la urma am luat supershield - sunt ceva mai mici)

ghete - ei bine aici, mai mult a folosit bocanci (a venit odata in sandalute si am lasa-o acasa :lol:)

casca am prins la o super promotie un shark S800 care ii vine fix pe bostan

 

ma poate ajuta cineva cu niste indicatii pentru a cumpara (si SH) respectivele piese de echipament?

 

ea este foarte micuta 1.62 si 43 kg(uda) - deci in mare parte este cantitate neglijabila, dar prefer sa o stiu cu un minim de siguranta - in mintea mea nu accept ca ea sa fie mai prejos decat mine (iar in materie de echipament prefer sa fie ceva mai bine echipata) - nu imi este teama de mine - ci de ceilalti participanti la trafic

 

multumesc anticipat

PM daca aveti ceva de vanzare

Mesaj completat

rectfic

ghetele 36-37 -se pare ca ea nu taieste pe picior mare :cheers: (deci trebuie sa gasesc alta Caut viitoare nevasta cu minim 40 la picior :D )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

vand manusi joe roket cleo textile , purtate de 2-3 ori. marimea S. le vand pentru ca imi sunt fixe si imi trebuie o marime mai mari. pret 150 ron

Mesaj completat

 

 

din viteza am uitat sa trec un nr de tel: 0734107290 diana sau pm

 

up

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

caut si eu pt a mea "fomeie" urmatoarele:

...ghetele 36-37 -se pare ca ea nu taieste pe picior mare

 

De ce nu ii iei niste Probiker Traveler? Pentru turing moderat sunt ok. Sunt inaltute, au protectii ok si sunt comode. Si vad ca sunt si la reducere la Louis - Probiker Traveler (cod 20265037)...

 

post-12206-1264073444_thumb.jpg

Editat de Tashulina
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De ce nu ii iei niste Probiker Traveler? Pentru turing moderat sunt ok. Sunt inaltute, au protectii ok si sunt comode. Si vad ca sunt si la reducere la Louis - Probiker Traveler (cod 20265037)...

 

post-12206-1264073444_thumb.jpg

 

merci - desi le-a vazut si a fost un categoric NU - acum o cam bate gandul - tipic feminin :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

VANDUTE

 

Mai am o pereche de cizme mariema 38, marca Revit, din pacate modelul nu-l stiu. Cizmele sunt second hand, purtate fix de doua ori dar intr-o stare excelenta. Sunt orientate catre toruing, comode, si producatorul ar zice ca sunt si impermeabile. Pret NEGOCIABIL si ACCESIBIL. Detalii la telefon 0722 94 77 62 - Radu

 

Am ghetele si cizmele REvit si nu pot decat sa spun ca sunt unele dintre cele mai confortabile si grozave ( ca si piele) pe care le-am avut. Si ma refer nu neaparat la cele de moto, ci la stare ghetelor in general. Sunt ca noi dupa un sezon. Chiar nu se cunoaste pe ele ca au fost purtate. Au calapod super mai ales pentru cine nu se vrea incorsetat sau cine are piciorul mai lat sau monturi etc. Talpa este cu insertii de titan daca tin eu bine minte, antiderapanta sta bine pe scarite.

Si ca fapt divers..sunt made in Romania. :D Dar chiar merita!

 

PS: Nu cunosc persoana care le vinde , dar ca si utilizatoare de asa ceva, am zis ca ar fi cazul sa prezint experienta proprie, mai ales ca incaltamintea nu prea e bine sa o cumperi de pe net fara sa o probezi.

Mesaj completat

Am ghetele si cizmele REvit si nu pot decat sa spun ca sunt unele dintre cele mai confortabile si grozave ( ca si piele) pe care le-am avut. Si ma refer nu neaparat la cele de moto, ci la stare ghetelor in general. Sunt ca noi dupa un sezon. Chiar nu se cunoaste pe ele ca au fost purtate. Au calapod super mai ales pentru cine nu se vrea incorsetat sau cine are piciorul mai lat sau monturi etc. Talpa este cu insertii de titan daca tin eu bine minte, antiderapanta sta bine pe scarite.

Si ca fapt divers..sunt made in Romania. :lol: Dar chiar merita!

 

PS: Nu cunosc persoana care le vinde , dar ca si utilizatoare de asa ceva, am zis ca ar fi cazul sa prezint experienta proprie, mai ales ca incaltamintea nu prea e bine sa o cumperi de pe net fara sa o probezi.

 

Prezentarea de pe webBikeWorld :

 

The Rev'it! Fusion boots are a new entry within the Rev'it! family of motorcycle clothing, expanding the scope of the Rev'it! product line.

Our opinion is that the Rev'it! line of motorcycle boots also represents a new trend for Rev'it! clothing because they provide the Rev'it! style and attention to detail but at a price point that is very competitive.

The Fusion boots have a high level of quality and style, which is apparent as soon as they are pulled from the box. They look just like something you might find for sale for about twice the price at one of those chichi motorcycle boutiques with the famous blue-and-white three-letter roundel hanging over the door.

 

The usual course of action for a motorcycle apparel manufacturer who wants to flesh out their product line with a couple of pairs of boots is to stick their logo on a couple of models sourced from some anonymous manufacturer near the bottom rung of the global economic food chain.

 

After all, there's not much profit in boots, and a good pair of motorcycle boots is probably one of the last purchases a dedicated rider will entertain. Sometimes an apparel manufacturer may just want to offer a couple of pairs of boots just to claim that they have a complete product line. And by the way, there are some pretty good apparel products sourced that way, sometimes at very high levels of quality.

But it's become apparent that this is not the Rev'it! modus operandi. Although they still exploit the global economy by manufacturing their products in cost-effective countries, the products are designed at Rev'it! headquarters in the Netherlands and the manufacturing process is tightly controlled by Rev'it!, to ensure that quality is kept at high levels.

Now for all practical purposes, boots is boots, and as long as you like black, you can have them in two basic flavors, lace-up or slip-on. The point? Well, it's not easy to develop a product like a motorcycle boot in a single color and with a very inflexible style and shape and make it so that it stands above the competition and helps to distinguish the manufacturer.

What this means is that it's sometimes hard to pinpoint exactly what makes one boot seem to have high levels of quality when compared to others. In general, all motorcycle boots with "sport touring" style are black, have a sole, a side zipper, some protective features and a lining. So what has Rev'it! done to make the Fusion boot different?

 

Styling and External Features

Study the outside of a Fusion boot, and the quality of the materials is apparent. Double stitching is used throughout, and typical for a Rev'it! design, the styling touches are cleverly incorporated into the safety and protective features. The Fusion boots are made from leather and DuPont's ubiquitous Cordura, combined together in a modern and sleek look.

The inner and outer sides of the Fusion boots incorporate a section of leather that sweeps up towards the top of the boot, which add a nice styling touch but also offer some added protection to these two sensitive areas.

Both the front and rear of the boots incorporate Cordura-covered flexible panels, making it easier to use the boots for walking, which isn't always the case with motorcycle boots. The entire toe area is covered and the heel counter are thermo-formed with thicker sections of leather for added protection.

 

Both boots have an inboard shift wear protector made from what appears to be some type of abrasion resistant synthetic, to help absorb the wear and tear of shifting the motorcycle. Take a close look at these little patches in the photo (left) and you'll see a typical Rev'it! design feature that illustrates their attention to detail.

 

While other boot manufacturers would simply sew on a piece of leather or Lorica (a type of synthetic leather) as a shift patch -- which, by the way, would be more than adequate for the job -- Rev'it! has carefully chosen the material and added a few styled "swoop" designs that incorporate a textured surface to provide a better grip on the bottom of the shift lever.

 

:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am ghetele si cizmele REvit si nu pot decat sa spun ca sunt unele dintre cele mai confortabile si grozave ( ca si piele) pe care le-am avut. Si ma refer nu neaparat la cele de moto, ci la stare ghetelor in general. Sunt ca noi dupa un sezon. Chiar nu se cunoaste pe ele ca au fost purtate. Au calapod super mai ales pentru cine nu se vrea incorsetat sau cine are piciorul mai lat sau monturi etc. Talpa este cu insertii de titan daca tin eu bine minte, antiderapanta sta bine pe scarite.

Si ca fapt divers..sunt made in Romania. :( Dar chiar merita!

 

PS: Nu cunosc persoana care le vinde , dar ca si utilizatoare de asa ceva, am zis ca ar fi cazul sa prezint experienta proprie, mai ales ca incaltamintea nu prea e bine sa o cumperi de pe net fara sa o probezi. :(

 

Multumesc pentru feedbackul pozitiv. Cizmele intr-adevar sunt de calitate. Anunt inca valabil, detalii pe PM sau la telefon.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vreau sa cumpar o casca pt o prietena. un S ar fi cel mai indicat, are capul micut. are un buget de + / - 100 euro.

astept un pm sau aici pe topic.

multumesc.

De o geaca nu are nevoie ? :disappointed:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai am o pereche de cizme mariema 38, marca Revit, din pacate modelul nu-l stiu. Cizmele sunt second hand, purtate fix de doua ori dar intr-o stare excelenta. Sunt orientate catre toruing, comode, si producatorul ar zice ca sunt si impermeabile. Pret NEGOCIABIL si ACCESIBIL. Detalii la telefon 0722 94 77 62 - Radu

 

Am aflat intre timp ca modelul s-ar cheama Fusion si ca au niste review-uri foarte solide. 0722 94 77 62 ca sa aveti parte de niste cizme tari pe sezonul asta :disappointed:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai am de vanzare si manusi NEOWELL marimea S, purtate, dar in stare buna, full protectii, PRET 60 RON si brau REV'IT, marimea S, nepurtat, PRET 30 RON.

Daca va intereseaza ceva va trimit poze pe mail.

Mail-ul meu este panaitescucristina@yahoo.com.

 

Manusile au ajuns la mine. Stare perfecta, posesoarea(prietena mea mai exact) se bucura acum de ele...Apropo..miroseau suuper....:disappointed:)

Mesaj completat

Fetele... cizme marimea 35-36 are cineva de vanzare? Sau o geaca marimea 34? Evident in stare buna :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Manusile au ajuns la mine. Stare perfecta, posesoarea(prietena mea mai exact) se bucura acum de ele...Apropo..miroseau suuper....:wink:)

Mesaj completat

Fetele... cizme marimea 35-36 are cineva de vanzare? Sau o geaca marimea 34? Evident in stare buna ;)

 

 

Ma bucur ca i-au venit manusile. Sa le poarte sanatoasa si fara evenimente neplacute........., doar plimbari superbe. :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vand combinezon din piele Richa Fury - nou. Masura S (38) - eu am 1.69 si 57 de kg si imi vine fix. Motivul vanzarii: doresc ceva orientat mai mult spre touring decat spre sport

Protectii full, fermoar de prindere intre geaca si pantaloni

Se poate vedea/proba in Bucuresti. Pentru mai multe detalii ma puteti contacta la nr 0722.69.59.98 sau PM

pret fix 1200 lei.

 

 

post-41121-1266609797_thumb.jpg post-41121-1266609826_thumb.jpg post-41121-1266609834_thumb.jpg

post-41121-1266609840_thumb.jpg post-41121-1266609849_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

post-8295-1266741999_thumb.jpgpost-8295-1266741985_thumb.jpgpost-8295-1266741936_thumb.jpgpost-8295-1266741861_thumb.jpgpost-8295-1266741685_thumb.jpg

 

 

Revin cu oferta de echipamente pt. fete.

Totul este in stare impecabila, purtate de cateva ori.

Sper sa gasiti ceva ce va place. :)

Pantalonii negri sunt subtiri, de vara, cu aerisiri, PRO-BIKER, marimea S,PRET 60 RON

Blugii sunt VANUCCI, marimea 38, PRET 120 RON

Cizme UVEX, purtate un sezon, masura 38, 60 RON.

post-8295-1266741960_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Echipamente dedicate pentru fete la preturi decente puteti gasi aici (mai fashion):

 

http://www.rideicon.com/product_group.jsp?category=3132 (comision 0% pentru produse peste 60 usd)

http://www.ssgear.com/ - Echipamente moto stradale si speed (gen ICON, made in USA) - comsion 10%

 

 

dar si in masura mai mica pe site-urile de mai jos:

http://alpinestarsinc.com/moto (doar articole moto, nu casul, auto, etc) - comision 0% pentru produse peste 60 usd

http://www.shoei-helmets.com - comision 0% pesntru produse peste 60 usd

http://www.araiamericas.com/ - comision 0% pentur produse peste 60 usd

http://www.suomy.com/ - comision 0% pentur produse peste 60 usd

http://www.hjchelmets.com/ - comision 0% pentur produse peste 60 usd

http://agvsport.com/SportUniv.asp - AGV Sports - echipamente speed si touring de performanta - comision 0% pentru produse peste 60 usd

http://www.riverroad...f/home?openform - River Road - echipamente chopper si touring (Vintage) - comision 0% pentru produse peste 60 usd

 

http://www.ssgear.com/ - Echipamente moto stradale si speed (gen ICON, made in USA) - comsion 10%

http://www.z1rhelmets.com/ - Z1R Helmets - casti de performanta la preturi foarte bune - comsion 10%

https://www.yoshimur...ingapparel.aspx - Yoshimura riding gear - comsion 10%

 

preturile sunt cele de pe site, fara nimic in plus la cele cu comsion 0% si cu 10% la cele specificate asa.

anuntul complet cu toate detaliile il gasiti aici:

 

/index.php?...=479268&hl=

Editat de ElSpa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...