Sari la conținut

Accident Pe A2 Iesirea Gara Catelu


Brodeala
 Share

Postări Recomandate

un ford mondeo a lovit un scuter din spate...am ajuns totusi tarziu erau politistii faceau masuratori scuterul nu mai avea roata din spate....am mai vazut niste ramasite din casca si cam atat...

 

cine a trecut intamplator si a aflat mai multe este rugat sa spuna

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mie mi-a spus o colega, tocmai venea de la mare cu masina, ca a vazut un accident, probabil asta de care se vorbeste aici, scuter sau motor, nu stie, si ca venise salvarea si i-a pus "guler pt gat" baiatului si cam atat...

Nu cred ca e zi in care sa nu fie vreun accident, mai ales acum vara...

 

:lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa te loveasca in spate? soferu asta chiar ar trebui ciomagit bine. Mai ales ca franele la un scuter nu cred ca sunt mai eficiente ca cele de la un mondeo.

Sper ca nu a patit nimik scuteristu, si mai mult sper sa ii faca dosar penal lu desteptu cu mondeo si sa fie nevoit sa ii faca cadou pilotului un scuter nou nout si o casca arai nou nouta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost si eu p-acolo dupa 10 min. Imi pare rau de scuterist, imi pare rau de scuter , la impact i-a sarit roata spate si l-a contorsionat intr-un mod foarte nefiresc (parca turtit). Casca parea crapata de la impact, nu stiu ce o fi fost sau din ce era facuta, oricum, cu numarul ala de identificare de la politie langa ea si desfacuta in vreo 3 bucati, nu arata foarte incurajant.

Fordul avea indoita capota de parca ar fi luat un copac, nu un om...Imi pare rau.

 

 

Insa mai rau - sincer - imi pare de altceva. Dupa ce a plecat ambulanta si politistii dirijau traficul pe sensul de intrare in Bucuresti, a ajuns la un moment dat dinspre Constanta o vitezana cu numere rosii (nu le dau pe forum si zic mai jos de ce). S-a oprit motoristu fara sa se dea jos iar din spate un conservar a claxonat rapid, evident...

 

Asta de pe moto s-a dat jos, vezi Doamne sa se duca la ala. Se forma deja coada lunga, iar motoristu avea ce avea cu conservaru claxonist. Politia , evident, nu se baga, iar asta se tot agata de portiera conservei. Nici nu facea ceva dar nici nu pleca. Doar gesticula mai prost ca Cherida, profitand de faptul ca nu i se vede fata de dupa casca. Si alti soferi din spate au inceput sa urle sa se dea macar la oparte, ca lasase moto exact pe drum, in fata conservei. Penibilul, probabil prinse curaj ca a dat sa mearga si la un van de asta tip ford transit al carui sofer i-a zis, pe buna dreptate, vreo cateva. Insa apropiindu-se, si-a dat seama fraieru ca in transit erau vreo 6 baieti asa ca s-a intors rapid fara sa ii mai corecteze si pe baietii 'galagiosi'.

Intr-un final, s-a intors la moto si a plecat in tromba. Intamplator sau nu, eu eram in spate. Pe drum insa, l-am lasat la vreo 50 de metri in fata, crezand ca o sa o taie printre masini. El insa nu!

S-a legat iarasi de conserva cu claxon, in mers, p-orma de un tico, de un logan.... Vorbea pur si simplu injurandu-i pe cei care tineau geamul deschis, de parca se auzea ceva prin casca si zgomot de trafic.

 

Iar momentul culminant a fost cand, apropindu-se de tico, conservaru i-a aratat gestu 'prezidential' iar asta - cel mai prost motociclist in viata :D - se apropie de tico si intinde un picior sa loveasca portiera. Am inebunit de ciuda pe prostia lui dar imi si venea sa rad de fraier. :hug: Insa fraierul s-a dezechilibrat si a facut vreo cateva miscari periculoase, langa tico si cu masini in spate...Aproape de Dristor, a plecat in tromba, probabil si-a dat seama ca era sa o mierleasca intr-un mare fel idiot. :crack:

 

Asa ca, ce vreau eu sa-ti zic, fraiere, daca citesti aici si intri vreodata pe forumul asta (ca te stii tu bine),

e ca esti cel mai prost om pe doua roti, pe care am avut ghinionul sa-l vad intre Constanta si Brasov!!!

 

Ma izbesc zilnic de prejudecatile soferilor si tipilor care vad o femeie pe motor (si culmea, merg si incet... :blbl: )

insa tu de departe, esti cel mai neobisnuit motocilcist de il stiu. Esti neobisnuit prin prostie, idiotenie si cretinism la cote cum n-am vazut nici macar la vreun conservar beat.

 

Ai fost atat de penibil la locul accidentului (in fata era scena, cu un scuter rupt si o casca, iar tu te-ai dus in spate, catre conservarii care te claxonau ca ai lasat moto in drum) cat si pe drum (te-ai legat de oamenii din masini doar pentu ca erau acolo), dar la faza cu tico, m-ai facut sa ma intreb daca nu ar trebui sa-mi fie jena ca sunt tot pe 2 roti ca tine!!!!

 

Fraiere, cu unul cu tine mi-ar fi jena sa apar la arc!! Un bou ca tine face conservarii sa aiba ura pe noi si un fraier ca tine contribuie din greu la agresivitatea de care avem parte zilnic de la ceilalti. Imi pare rau ca

te tine motorul ala in sa iar daca as fi casca de pe capul tau de bou, as fugi in primii boscheti cu urzici de atata jena.

 

M-as bucura sa citesti ce scriu aici. Insa ai fi prea prost sa te indrepti si drept consecinta, data viitoare cand vei intinde piciorul spre o masina, masina se va intinde si ea spre tine - si poate ca teoria selectiei naturale se va confirma inca o data si cu tine. Te bucuri de 3 lucruri deodata: o viata, o motocicleta si o tona de prostie. Iti doresc sa scapi macar de una dintre ele - un exemplar atat de neandertalian e deajuns pentru tot asfaltul. Ai numere rosii si ar trebui sa te bucuri de oprtunitatea de a avea un motor. E inca un privilegiu sa ai motor pe la noi :thanks: , e un semn de inteligenta sa stii cu adevarat sa mergi cu un moto :welcome: si e noroc pur al destinului sa ajungi la destinatie viu, prin traficul de pe litoral, constanta, bucuresti, brasov prin aglomeratie si 2 ploi trentiale. :funny:

 

Dar e un ghinion pentru noi toti, motociclisti si scuteristi, ca tu - bo.u.le - ai un motor si instigi la ura o artera intreaga de conservari si-asa obositi, care nu te mai claxonau numai pe tine ci si pe alti motoristi fara vina, atenti doar sa se fereasca de oameni pe care i-ai enervat fara nici un motiv. :agree:

 

Esti un idiot complet si sper sa retii ce ai citit si sa nu ai vreodata sansa sa intalnesti niste baieti care ti-au luat numarul rosu. E spre binele tau. Tot ce pot sa fac este sa nu-ti pun numarul pe forum. Dar nu te pot ajuta in nici un fel sa scapi de prostia care emana din tine mai mult decat emana fum o conserva euro 1.

 

Pax si asfalt curat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ar fi bine sa pui numarul dobitocului, poate reuseste vreun cunoscut de-al lui sa-l faca de rusine sau eventual (desi e greu de crezut) sa-si dea seama ce deservicii face comunitatii moto.Nu mai spun cat de mult rau isi face personal, fiindca daca lui singur nu-i pasa de asta, noua nici atat !

Eu personal m-am cam saturat de compasiune pentru imbecili. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Trist,foarte trist :D Noi incercam si luptam pentru a schimba imaginea motociclistului,participam la Mitinguri,si apare intotdeauna cate-un cocalar din asta si da cu piciorul in munca noastra!!! Eu in locul tau,ma dadeam jos si-i trageam niste capace prin toata casca aia lui!Ar trebui facut cunoscute asemenea animale! :welcome:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...