Sari la conținut

Suzuki Xf 650 Freewind (grup De Discutii)


Postări Recomandate

  • 3 weeks later...
  • Răspunsuri 2,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

LA MULTI ANI TUTUROR!

Va doresc un an cu mult soare, bani sufucienti si multe calatorii.

Vad ca toata lumea e ocupata.

Va salut!

La multi ani! Hai ca nu e chiar toata lumea ocupata :crack:. Anu asta ne mai vedem odata da ? Tre sa ne cujetam unde /cand si cum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani si salutare tuturor !

 

Dupa ce am tot citit topicul asta timp de un an m-ati convins ( multumesc :crack: ) si prima mea motocicleta este un freewind din 99 de care pana acum sunt foarte multumit si pe care abia astept sa il scot de la iernat .

In alta ordine de idei ... a schimbat cineva simmering-urile de la schimbator si de la ambreiaj ? Puteti sa imi spuneti ( eventual pe PM sa nu plictisim lumea ) cum se face si de unde pot fi cumparate ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine ai venit in gasac Emeoo7 si La multi ani baieti!!!

Gata cu iernatu, Serghei ma scos azi la o plimbarica pana la Focsani ca nu am mai iesit de o luna si nu mai aveam stare. Anul asta intrunirea XF se tine la Craiova, dar am si o stire de ultima ora Craiova anu asta se tine la Soveja. Asa ca o sa am ocazia sa ma revansez si sa o organizez asa cum trebuia, cu multe surprize si voie buna. Pana atunci ma bucur sa vad ca suntem tot mai multi, sper sa umplem curtea :crack:

post-13245-1263057968_thumb.jpg

post-13245-1263057990_thumb.jpg

post-13245-1263057999_thumb.jpg

post-13245-1263058006_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gata cu iernatu, Serghei ma scos azi la o plimbarica pana la Focsani ca nu am mai iesit de o luna si nu mai aveam stare. Anul asta intrunirea XF se tine la Craiova, dar am si o stire de ultima ora Craiova anu asta se tine la Soveja. Asa ca o sa am ocazia sa ma revansez si sa o organizez asa cum trebuia, cu multe surprize si voie buna. Pana atunci ma bucur sa vad ca suntem tot mai multi, sper sa umplem curtea :crack:

 

Multumesc Eliza ca mai scos din incurcatura.

Nu stiam ce va pot oferi in oltenia.

Oricum Mara "ne asteapta" acolo iar eu ca un baiat simtit nu pot sa nu onorez invitatia.

Sa traim pana in vara si pe criza asta facem un efort si ne revedem.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine ai venit in gasac Emeoo7 si La multi ani baieti!!!

Gata cu iernatu, Serghei ma scos azi la o plimbarica pana la Focsani ca nu am mai iesit de o luna si nu mai aveam stare. Anul asta intrunirea XF se tine la Craiova, dar am si o stire de ultima ora Craiova anu asta se tine la Soveja. Asa ca o sa am ocazia sa ma revansez si sa o organizez asa cum trebuia, cu multe surprize si voie buna. Pana atunci ma bucur sa vad ca suntem tot mai multi, sper sa umplem curtea :rock:

 

Nu vreti mai bine anu asta sa o punem de o haiducie cu cortu prin apuseni ? Pe principiu "cailor le place ovasu" tre sa punem si noi xf urile la treaba acolo unde isi arata "potenta" cel mai bine. La tine in curte la Soveja se simt ca la coafor/manichiura :D, le speli le ungi alea alea :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani !!!

prima iesire pe anul asta a fost de 1 ianuarie :rock: a fost vreme rea dar tot nu m-am lasat. Si astazi am fost doar asa prin zona .

Mai am ceva poze de la ultima iesire care a fost super .. si apropo... ar fi frumoasa o iesire la munte... sa scoatem din xf-uri tot ce pot , asta le place motoarelor . Daca se organizeaza ceva .. voi veni :crack:

Salutare!

post-29370-1263151863_thumb.jpg

post-29370-1263151931_thumb.jpg

Editat de razvan12
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare. ieri am facut si eu prima iesire pe anul asta ( o tura scurta pana la Bran ) si am observat ca am un mic defect :D la butonul de unde se aprinde farul. nu mai urca pana la faza scurta se opreste pe pozitie. aveti idee ce ar putea fi si cum as putea sa il repar :wacko: ?? mersi mult :lol: .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare. ieri am facut si eu prima iesire pe anul asta ( o tura scurta pana la Bran ) si am observat ca am un mic defect :D la butonul de unde se aprinde farul. nu mai urca pana la faza scurta se opreste pe pozitie. aveti idee ce ar putea fi si cum as putea sa il repar :wacko: ?? mersi mult :lol: .

 

Salut . Nu stiu exact ce e dar eu am desfacut "mecanismul" de acolo e usor .. are 2 surubele ... demonteaza-l si vezi sa nu fi cazut ceva inauntru, altceva nu stiu ce ar putea fi .bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am pati-o dar sunt doar putin mai agresiva si urca. Uneori o ridic chiar cu ambele maini.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dragi prieteni, ma bucur nespus ca ati reaparut pe forum.

Discutii privind intalnirea de anul acesta vom avea multe. Ceea ce este cel mai important este sa ne reintalnim (cei un pic mai vechi) impreuna cu cei ce sunt noi sau cei ce nu au putut onora intalnirea din 2009. Nu pot sa nu recunosc ca nu imi este dor de meleagurile Elizei. Acolo as sta un concediu intreg. Iar daca o asculti pe Mara povestind, inveti foarte multe indiferent de varsta. Eliza si ai ei sunt cele mai minunate gazde, pe care nu sti cum sa le rasplatesti pentru ospitalitate si caldura sufleteasca cu care te imbratiseaza chiar daca te-au vazut prima oara in viata.

Sincer prefer sa fac 400 de km pentru Soveja dar daca se hotareste in alta parte oricum sunt prezent.

Eliza, Cristi, Maria, Adi astept cu nerabdare sa ne reintalnim! (pe Alexxx o sa-l aducem intr-un fel sau altul chiar daca nu mai are motor.....deocamdata)

Mesaj completat

Razvan12. Mii de scuze, stiu ca ai fi onorat invitatia din 2009, dar datorita evenimentului neplacut ar fi fost mai greu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la partea cu fortatul nush ce sa zic.....imi e cam teama........dak nu merge ineamna k e ceva rupt.....dak mai si fortez sigur fac altceva mai rau.....

o sa o desfac si vad ce gasesc pe acolo...... ms de raspunsuri oricum........ride safe

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dragi prieteni, ma bucur nespus ca ati reaparut pe forum.

Discutii privind intalnirea de anul acesta vom avea multe. Ceea ce este cel mai important este sa ne reintalnim (cei un pic mai vechi) impreuna cu cei ce sunt noi sau cei ce nu au putut onora intalnirea din 2009. Nu pot sa nu recunosc ca nu imi este dor de meleagurile Elizei. Acolo as sta un concediu intreg. Iar daca o asculti pe Mara povestind, inveti foarte multe indiferent de varsta. Eliza si ai ei sunt cele mai minunate gazde, pe care nu sti cum sa le rasplatesti pentru ospitalitate si caldura sufleteasca cu care te imbratiseaza chiar daca te-au vazut prima oara in viata.

Sincer prefer sa fac 400 de km pentru Soveja dar daca se hotareste in alta parte oricum sunt prezent.

Eliza, Cristi, Maria, Adi astept cu nerabdare sa ne reintalnim! (pe Alexxx o sa-l aducem intr-un fel sau altul chiar daca nu mai are motor.....deocamdata)

Mesaj completat

Razvan12. Mii de scuze, stiu ca ai fi onorat invitatia din 2009, dar datorita evenimentului neplacut ar fi fost mai greu.

 

Apoi o lasam pe Eliza sa hotarasca, stim ca ei ii place endureala :wacko: . Eu am zis ca putem profita de ocazie sa mai vedem si alte locuri/peisaje, desi tre sa recunosc ca si pe mine m'a surprins soveja in cel mai placut mod cu putinta. Partea faina aci in zona Apusenilor ii ca ai unde merge zilnic fara sa te saturi si gasesti tot timpu ceva fain/nou de vazut. In plus nimic nu se compara cu o o haiducie la cort :lol:

 

Eliza ai legatura in studio sau pe Ssserghei.

Editat de ruler
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eliza ai legatura in studio sau pe Ssserghei.

 

 

Eu nu sunt o sensibila. Mergem pe coclauri cu cortu oriunde in lume. Faza e ca eu ma bag la endureala numai ca nu prea mai stiu sa ies :wacko: Da nu e bai sa ajungem sanatosi si sa ne vedem; locul nu e o prioritate pentru mine. In cazul in care apar insa probleme de ultima ora Soveja va sta la dispozitie.

Mai e si varianta in care putem sa facem intalnirea in paralel cu o intrunire moto si sa tragem o fuga si pe acolo chiar daca stam in alta parte si ne vedem de traseele noastre.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eliza ai legatura in studio sau pe Ssserghei.

 

 

 

Eu nu sunt o sensibila. Mergem pe coclauri cu cortu oriunde in lume. Faza e ca eu ma bag la endureala numai ca nu prea mai stiu sa ies :wacko: Da nu e bai sa ajungem sanatosi si sa ne vedem; locul nu e o prioritate pentru mine. In cazul in care apar insa probleme de ultima ora Soveja va sta la dispozitie.

Mai e si varianta in care putem sa facem intalnirea in paralel cu o intrunire moto si sa tragem o fuga si pe acolo chiar daca stam in alta parte si ne vedem de traseele noastre.

La mine singurul impediment ar fi data, in august/septembrie nu prea cred ca o sa pot. Un mai, iunie ar fi minunat, mai ales ca nu e nici asa cald atunci.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare cine stie unde pot gasi une bucata melc kilometraj , acela mic negru si capsulat

Nu ma trimiteti pe louis ca nu e pe placu meu ms

 

Am avut aceeiasi problema si am rezolvat-o cu motocycles.empire@yahoo.com . Cei de acolo au fost foarte prompti si serviabili...descrie mi exact problema pt ca poate sa fie rupt doar rotorul din melc (un magnet) care costa doar 100ron si se schimba f usor spre deosebire de intreg melcul care costa in jur de 150-200 euro. http://www.motoempire.ro

 

Ride safe

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Vreau sa imi iau cauciucuri METZELER, dar nu stiu de unde. Stie careva dintre voi?

 

Mie Romi de la Cluj mi-a trimis un Metzeler pentru fata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Buna seara!

Ce mai faceti?

Dupa ce o sa asteptam cu sufletul la gura sa treaca iarna, credeti ca putem totusi sa ne regasim!

Sincer, ar fi pacat sa nu o facem.

Consider, ca ar fi bine sa discutam de la inceputul anului, pentru un weekend in care sa ne intalnim cat mai multi, indiferent unde.

Probabil vom putea toti sa fim liberi atunci cand stabilim o data din vreme.

Va rog sa intrati pe forum si sa va spuneti parerea.

Va salut pe toti si sincer, imi doresc sa va cunosc.

Nu cred ca suntem mai prejos decat alti motociclisti, posesori de "supermotoare", cu permis de 2 luni.

Curaj! Nimeni nu are de pierdut la o simpla intalnire in care totul se imparte "nemteste".

:angry:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara!

Ce mai faceti?

Dupa ce o sa asteptam cu sufletul la gura sa treaca iarna, credeti ca putem totusi sa ne regasim!

Sincer, ar fi pacat sa nu o facem.

Consider, ca ar fi bine sa discutam de la inceputul anului, pentru un weekend in care sa ne intalnim cat mai multi, indiferent unde.

Probabil vom putea toti sa fim liberi atunci cand stabilim o data din vreme.

Va rog sa intrati pe forum si sa va spuneti parerea.

Va salut pe toti si sincer, imi doresc sa va cunosc.

Nu cred ca suntem mai prejos decat alti motociclisti, posesori de "supermotoare", cu permis de 2 luni.

Curaj! Nimeni nu are de pierdut la o simpla intalnire in care totul se imparte "nemteste".

:angry:

Seara buna,

Eu zic prezent, doar sa fie cat mai repede (in iulie, august, septembrie la mine e exclus). Mi'am tras o revizie sanatoasa la freewind, e ca scos din cutie acum, soo asteapta sa manance asfalt "uscat". Daca nu reusim sa sincronizam cumva o intalnire "dedicata" putem sa punem aici pe forum dupa ce incepem sezonu fiecare unde/cand vrea sa bage cate o tura mai lunga si poate reusim asa sa ne sincronizam unpic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am avut aceeiasi problema si am rezolvat-o cu motocycles.empire@yahoo.com . Cei de acolo au fost foarte prompti si serviabili...descrie mi exact problema pt ca poate sa fie rupt doar rotorul din melc (un magnet) care costa doar 100ron si se schimba f usor spre deosebire de intreg melcul care costa in jur de 150-200 euro. http://www.motoempire.ro

 

Ride safe

 

 

SI eu tot de acolo mi-am luat la recomandarea lui maz55. Este in bucuresti pe langa targhulvitan. s-a potrivit perfect functioneaza perfect.

Mesaj completat

salutare. ieri am facut si eu prima iesire pe anul asta ( o tura scurta pana la Bran ) si am observat ca am un mic defect :hurt: la butonul de unde se aprinde farul. nu mai urca pana la faza scurta se opreste pe pozitie. aveti idee ce ar putea fi si cum as putea sa il repar :angry: ?? mersi mult :laugh: .

 

 

Eu am rezolvat problema astfel. am desfacut usor cu surubelnita buntonul fara sa il desfac de pe ghidon. atentie mare mare mare are un arc puternic si o bila care sare departe rau de motocicleta. Dupa ce cauti 3 ore bila pe jos si sper sa o gasesti te apuci si o stergi bine de rugina.

Acolo apa infiltrata oxideaza si faceca bila sa aiba asperitati si sa nu mai sara asa usor in sus si in jos pe locasul de plastic. Dupa ce o cureti o ungi cu vasilina de mecanisme fine strat ffff subtire si o sa vezi ce usor iti va functiona butonul. Succes

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multumes mult ptr raspuns. despre o baterie de freewind aveti idee unde as putea sa gasesc ceva ieftin??

 

Baterie mi-a adus un prieten din oras care se ocupa cu reparat motoare, am dat 160 ron pe ea si sunt foarte multumita mai ales ca e identica cu cea pe care o avusese motorul cand l-am cumparat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...