Sari la conținut

Suzuki Xf 650 Freewind (grup De Discutii)


Postări Recomandate

Superba excursie Ducule. Te invidiez si totusi astept sa iti duci la capat amenintarea si sa vii sa ne cotropesti la Soveja. Mama ma tot intreaba ce mai faci.

 

 

PS: Si ce ispravi a mai facut Eliza...

 

Din pacate anul acesta nu mai am cand sa ajung la Soveja. Incep serviciul.

Te-ai tatuat nebunatico!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 2,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Din pacate anul acesta nu mai am cand sa ajung la Soveja. Incep serviciul.

Te-ai tatuat nebunatico!

 

Tatuajul il am de mult da nu prea l-am aratat in schimb motoru e tatuat de curand ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tatuajul il am de mult da nu prea l-am aratat in schimb motoru e tatuat de curand ;)

 

Ma asteptam sa te gasesc la Soimii nemteni, dar din pacate erai la Ploiesti.

Mesaj completat

Se pare ca topicul nostru moare incet.

Pe aici nu prea mai intra nimeni, probabil toata lumea e calare pe motoare prin tara sau prin lume.

Asfalt uscat tuturor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Salut Johnson,

 

Super poze. Lamureste-ma si pe mine, ce draq faceai in patru labe?

 

ma uitam pe sub motor! :lol:

Mesaj completat

Ce mai faceti dragi freewinduristi?!

Dupa 21000 de km pe freewind (pe care i-am facut cu maxima placere :hurt: ), ma voi indrepta agale catre Transalp. Nu stiu daca voi renunta la Freewind dar sigur imi voi lua un Transalp.

Probabil va intrebati de ce?

naveta saptamanala Craiova/Bucuresti cere totusi un motor care are un alt cuplu fara a fi nevoit sa schimb atat de des vitezele.

Daca este cineva interesat de freewindul meu sa imi dea un semn.

Respect

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma uitam pe sub motor! :D

Mesaj completat

Ce mai faceti dragi freewinduristi?!

Dupa 21000 de km pe freewind (pe care i-am facut cu maxima placere :moron: ), ma voi indrepta agale catre Transalp. Nu stiu daca voi renunta la Freewind dar sigur imi voi lua un Transalp.

Probabil va intrebati de ce?

naveta saptamanala Craiova/Bucuresti cere totusi un motor care are un alt cuplu fara a fi nevoit sa schimb atat de des vitezele.

Daca este cineva interesat de freewindul meu sa imi dea un semn.

Respect

 

POUR LE CONNAISSEUR

Sal'tare,

Eu de ce-mi mai leg calu, daca-ti dai motoru'?

Editat de gerula1967
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De transalp! Nu vand Freewindul pana nu imi iau Transalpul.

Nah nu credeam sa o vaz si pe asta :moron:. Si tu brutus vrei sa scapi de furia intr-un piston ? Off off. Ce transalp vrei sa iti iei ? 600 or 650 ?

 

Si eu vand neagra din dotare, numa asa sa iti fac concurenta.

 

http://bikeshop.ro/motociclete/anunturi-va...997-307479.html

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nah nu credeam sa o vaz si pe asta :moron:. Si tu brutus vrei sa scapi de furia intr-un piston ? Off off. Ce transalp vrei sa iti iei ? 600 or 650 ?

 

Si eu vand neagra din dotare, numa asa sa iti fac concurenta.

 

http://bikeshop.ro/motociclete/anunturi-va...997-307479.html

 

Sicer incerc sa nu il vand dar un Transalp de 600 echipat full (manere incalzite, parbriz touring, genti laterale, top case) si intretinut (disc spate nou , kit lant nou, cauciucuri noi, cablu ambreiaj nou, placute frana schimbate) tot imi iau. Motocicleta e a unui vecin care vrea un GS 1150 și ar fi pacat sa ratez transalpul in contextul in care stiu tot ce a facut la el.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frumoasa motocicleta!

Dar trebuie sa mai strang niste bani (cam greu pe criza asta), iar freewindul nu-l vand ca nu ma lasa fiul meu (el pe ce o sa mearga ca incepator)

Mesaj completat

Aloooo!

Mai traiti?!

Ce mai faceti si ce mai ziceti?

Inchidem topicul?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa 21000 de km pe freewind (pe care i-am facut cu maxima placere :P ), ma voi indrepta agale catre Transalp. Nu stiu daca voi renunta la Freewind dar sigur imi voi lua un Transalp.

Probabil va intrebati de ce?

naveta saptamanala Craiova/Bucuresti cere totusi un motor care are un alt cuplu fara a fi nevoit sa schimb atat de des vitezele.

Daca este cineva interesat de freewindul meu sa imi dea un semn.

Respect

 

Am mers si cu transalp cand am ales motorul. Fara a incerca sa te conving sa te razgandesti, mi s-a parut mai greoi si mai putin manevrabil in aglomeratie, nu am mers la drum intins.

Eu sper sa il mai tii si p-al nostru.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am mers si cu transalp cand am ales motorul. Fara a incerca sa te conving sa te razgandesti, mi s-a parut mai greoi si mai putin manevrabil in aglomeratie, nu am mers la drum intins.

Eu sper sa il mai tii si p-al nostru.

 

Sincer, chiar imi pare rau sa renunt la el, iar Freewindul meu are un aliat puternic FIUL MEU.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Superba excursie Ducule. Te invidiez si totusi astept sa iti duci la capat amenintarea si sa vii sa ne cotropesti la Soveja. Mama ma tot intreaba ce mai faci.

 

 

PS: Si ce ispravi a mai facut Eliza...

 

Salut Ducule.

Anul asta nu ne-am intalnit la Rasnov si de fapt nu prea au fost participanti din Craiova.

Am parcurs alte itinerarii , acum am partener de drum unul din baietii mei caruia ii revine Freewindul .

 

cu stima ,

nicon

post-48189-1286024387_thumb.jpg

post-48189-1286024520_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut Ducule.

Anul asta nu ne-am intalnit la Rasnov si de fapt nu prea au fost participanti din Craiova.

Am parcurs alte itinerarii , acum am partener de drum unul din baietii mei caruia ii revine Freewindul .

 

cu stima ,

nicon

 

Felicitari!

Imi pare rau ca nu am ajuns la Rasnov.

Sper sa ne revedem pe drumurile tarii.

Felicitari pentru achizitie. Frumoasa Varadero asta a ta.

Si eu tind catre un Transalp fara a vinde freewindul ca il doreste baiatul meu.

Respect!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sal lume !!!

nu stiu daca mai tine cineva numaratoarea la freewind-uri da va rog eu mai adaugati unu ca am aparut si eu

cu respect ... si daca ne-o mai lasa vremea ride on ...

p.s. daca aveti spuneti-mi si mie ce fel de top case si coburi aveti pe ele

as vrea sa o imbrac mai de drumuri lungi

mersi in avans

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sal lume !!!

nu stiu daca mai tine cineva numaratoarea la freewind-uri da va rog eu mai adaugati unu ca am aparut si eu

cu respect ... si daca ne-o mai lasa vremea ride on ...

p.s. daca aveti spuneti-mi si mie ce fel de top case si coburi aveti pe ele

as vrea sa o imbrac mai de drumuri lungi

mersi in avans

 

Mesaj completat

doar ce m-am intors de la bran si va spun ca o avea ea un cilindru care o vibra nu stiu cum da se tine de strada iar serpentinele dintre campulung si bran au fost 'delicioase 'cat despre drumul peticit dintre Pitesti si Campulung freewindu meu l-a adorat asa ca .ride on mother fuckers on freewinds

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

post-44316-1286370208_thumb.jpg

sal lume !!!

nu stiu daca mai tine cineva numaratoarea la freewind-uri da va rog eu mai adaugati unu ca am aparut si eu

cu respect ... si daca ne-o mai lasa vremea ride on ...

p.s. daca aveti spuneti-mi si mie ce fel de top case si coburi aveti pe ele

as vrea sa o imbrac mai de drumuri lungi

mersi in avans

 

Bine ai venit printre noi!

Sa o stapanesti sanatos si sa te bucuri de ea cat mai muti km.

E intradevar un motor excelent.

Respect!

Legat de crash-uri, top case si genti laterale poti lua legatura cu http://www.heavyduties.ro/ care fac cutii din aluminiu la pret rezonabil

Spre norocul meu eu am cumparat-o ful echipata.post-44316-1286370208_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mersi pt urari si pt. link

vazut, placut , mai e de hatarat

Mesaj completat

mersi pt urari si pt. link

vazut, placut , mai e de hotarat

Mesaj completat

mersi pt urari si pt. link

vazut, placut , mai e de hotarat

Mesaj completat

bai fratilor -sper ca imi pemiteti sa va spun asa - sunteti de belea. Uite am vreo 3 ore de cand rasfoiesc topicu si ma minunez de cat de haiduci sunteti . Bravo voua . Paeca va cunos de o viata :eliza alexx, ducu , razvan si toti ceilalti

Ma inclin curespect

ps razvane cum a fost recuperarea ca am si eu un prieten de s-a faultat un picut la stangu ????. are vreo 3 saptamani de cand sta acasa .peroneu rupt

poate daca reusesc sa ma impac cu aparatu foto bag si eu cateva poze de la ravasitul oilor de la bran ...

in rest ride on ... da' cat de safe se poate .

RESPECT

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut , felicitari pt achizitie , in legatura cu recuperarea... am stat vre-o 3 saptamani imobilizat la pat, dupa care am inceput usor cu 2 carje + ajutor , dupa alte 3-4 saptamani am inceput sa pun piciorul jos ( doar asa de control nu ma prijineam in el ) si asa incet cu masaje si innot si chestii dinastea usoare am inceput sa-l pun jos si dupa cam 4 luni de la accident am inceput sa umblu fara carje dar schipatand cam un an.

 

in alta ordine de idei... am inceput iesirile cu motoru de toamna ( vara nu prea am timp)

cateva poze din imprejurimile Tg Muresului , prin paduri , etc, drumuri grele , Freewindul rezista:)

post-29370-1286467669_thumb.jpg

post-29370-1286467684_thumb.jpg

post-29370-1286467691_thumb.jpg

post-29370-1286467702_thumb.jpg

post-29370-1286467812_thumb.jpg

post-29370-1286467826_thumb.jpg

post-29370-1286467873_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutam.

mersi de info

cam asa e si baiatu asta are deja 3 aptamani acsa in pat si incepe sa umble mai mult topait ca n-are carje . dar o sa se fac bine . la el nu a fost chiar atat de grav . a fost peroneul stang

foarte frumoase poze , ma bucur ca nu ti-a omorat curajul idiotul ala si ca inca te dai ...

apropo cu el cum a ramas ????

sanate si paote la anu ca asta e terminate ne-om veda .

PACE

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

a ramas... tot asa , cu legile din RO peste inca vre-o 3-4 ani o sa ajungem la un rezultat , 2 ani au trecut deja fara rezultat chiar daca a declarat in mai multe randuri ca e vinovat si si-a recunoscut greseala , asteptam....

mai bine pe offroad decat pe asfalt .. iti cunosti limitele si nu tre sa porti grija dobitocilor .

ride safe :crack:

Editat de razvan12
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari!

Imi pare rau ca nu am ajuns la Rasnov.

Sper sa ne revedem pe drumurile tarii.

Felicitari pentru achizitie. Frumoasa Varadero asta a ta.

Si eu tind catre un Transalp fara a vinde freewindul ca il doreste baiatul meu.

Respect!

 

Referitor la o alta motocicleta .

Iti recomand Varadero . Daca ti se pare prea grea iti recomand Suzuki V Strom 650 .

Fata de Frewind nu vei gasi alceva mai bun la ceea ce iti propui pentru drumurile noastre si pentru distante mari .

-Daca vrei consum mai mic , ascensiuni pe drumuri mai dificile , un motor mai usor ,iei DL 650

-Daca vrei confort , protectie mai buna la vant , frane mai bine studiate si un cuplu de aproape 100 nm iei Varadero

 

Freewindul a ramas fiului meu > Formam o echipa minunata . Sunt suficienti cei 50 nm ai Frew. pentru a faca fata la Varadero si chiar la Suzuki TL 1000.

In septembrie anul trecut am fost la intrunirea de la Iasi , eu cu Suzuki TL 1000 si el cu Freewind , eu solo , el cu sotia sa.

Trebuie sa recunosc ca atat la destinatia Iasi cat si la intoarcere la Curtea de Ag chiar dac am avut un motor de 130 hp (viteza maxima 300 km /h) m-am simtit foarte obosit si in mod special spatele cu cervicala

 

Apropos;

Ce este cu poza de mai sus si cuvintele "Nic ....."

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Apropos;

Ce este cu poza de mai sus si cuvintele "Nic ....."

 

 

Nicolas este un prieten care din pacate a plecat prea devreme la clubul moto din RAi...

L-ai cunoscut la Rasnov anul trecut, avea un freewind portocaliu cu gri, si era impreuna cu Alex de la Sibiu.../index.php?showtopic=533268&st=190

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...