Sari la conținut

mi-am dus jucaria la "iernat"


Bazil88
 Share

Postări Recomandate

Avand in vedere ca vine iarna si consumabilele (cauciucurile, placutele si lantul)sunt uzate in proportie de 80-90% m-am hotarat ca in weekend-ul asta sa-mi duc motorul la Pitesti sa "ierneze" langa "Banditul 1200S" al lui cumnatu-meu.

Vreme super de mers pe motor ,am avut si companie (sora-mea si prietena ) care veneau cu masina si imi tot faceau poze si filme( filmulete) B)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cam devreme totusi, vreamea inca e ok, dar tinand cont de starea consumabilelor ai facut bine...

Da! chiar foarte devreme! atadata umblam pana la prima ninsoare. tin minte ca acum vre-o 3-4 ani am mers pana prin 10-15 Decembrie. Dar mai "pe langa casa"

acum in weekend-uri poate mai ies dar prin jurul Pitestiului B)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu cum se baga filmulete,ca si eu as vrea,dar... Oricum,cu riscul de a repeta ce a spus Dan Dobrescu mai sus,scriu: PREA DEVREMEEE! Insa cu treaba cu uzurile sunt de acord...Dar...poate mai mergea 4-5 sute... :what:

Eu sunt maniac,toata iarna trecuta am alergat cu Nepra prin Buc.Iarna asta am in plan un drum in Trans.Sper sa-mi iasa :laugh:

Patru roti sunt oricum TOP pe timp de iarna...Insa...Traiasca 2 roti,ca sunt super B) ,chiar si iarna :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum sunt drumurile lungi, in general, cu gixerul? Eu tot oscilez intre un gixer din 98-99 si o Katana cam tot de pe atunci. Inima ma trage spre gixer, oasele - spre Katana  :laugh:

:what: drumul este cum ti-l faci! eu fac cate o pauza la vre-o 150-200km parcursi

aici intervine si treaba cu alimentatul sau in functie de timpul (orele) petrecut pe motor. Daca este trafic greu 150 km ti se par un calvar dar daca esti pe autostrada opresti doar sa alimentezi.

Katana este mai buna la confort si cred ca te-ar satisface si ca putere/demaraj...caci de viteza ce sa zic nu prea ai unde(drum) sa scoti tot ce poate ea.

B)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sorry! acum vad ca tu Tlahuizcalpantecuhtli esti de pe alte meleaguri si acolo ma gandesc ca ai unde sa-i dai motorului gaz.

insa chiar si asa confortul este (parerea mea) mai prioritar la drumuri lungi.

Si eu vreau sa trec anul viitor la un sport/turing, ex. Bandit 1200s sau Katana 750

deci raman la SUZUKIIIIIIIIIIIIIIII ! ! ! ! :what: :laugh: :laugh: B)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:laugh: cum te simti fara ea?

 

eu de o sapt am inceput faculta si am schimbat orasul. Cand ma gandesc ca sta singurica in garaj si ca e o vreme superrrrrrr....... B)

 

Mi-as aduce-o cu mine. Dar... saptamana asta s-a furat din fata caminului un enduro (a fost recuperat dupa cateva zile, dar din cate am inteles, nu mai era intreg) :what:

 

 

Cred totusi ca voi risca......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

;)  cum te simti fara ea?

 

eu de o sapt am inceput faculta si am schimbat orasul. Cand ma gandesc ca sta singurica in garaj si ca e o vreme superrrrrrr....... B)

 

Mi-as aduce-o cu mine. Dar... saptamana asta s-a furat din fata caminului un enduro (a fost recuperat dupa cateva zile, dar din cate am inteles, nu mai era intreg) :what:

 

 

Cred totusi ca voi risca......

de cand am dus-o este un timp excelent pt. moto si imi vine sa ma :laugh: :lool: oricum azi "ne intalnim", ma duc iar la Pitesti si maine si duminica cred ca ne plimbam :lol: pana-i golesc rezervorul.

problema asa cum am mai spus sunt consumabilele care sunt terminate, cel putin cauciucul spate mai are putin si ajunge la sarma (pe partea de mijloc nu mai are nici urma de creasta) este "slic" :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

maine o duc si eu la iernat, 350 de Km de mers pana la piatra neamt

faci ca mine! o duci kilometrii aia multi cat mai este vreme buna si apoi in week-end-uri o mai plimbi pe ici pe colo "in jurul casei" B)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu sunt de parere ca dimineatza e f.f. frig.. mai ales in ultima saptamina. Dar cu toate astea cred ca o sa mai dau citeva ture... dar fara sa mai merg cu ea la serviciu.. asta e, e timpul sa trec la masina B)

 

Asha ca Pazea fratilor ca dupa atitea luni de moto cu masina o sa fiu ca un "excavator intr-un magazin de portelanuri" :what:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...